Slovensko na MS v malom futbale 2019. (Autor: malyfutbal.sk)
Športové prenosy SME|9. okt 2019 o 11:30

MS v malom futbale 2019 - štvrťfinále:

Slovensko - Brazília 1:2 (0:1)

Góly: 36. Hricov - 15. Luan Silva, 26. Ricardo Gomes dos Santos de Carvalho

/v 50. minúte nepremenil pokutový kop Dušan Dzíbela/

PERTH. Slovenskí reprezentanti v malom futbale neuspeli vo štvrťfinále majstrovstiev sveta v austrálskom Perthe.

V stredajšom súboji medzi najlepšou osmičkou nestačili na hráčov Brazílie, ktorým podľahli 1:2.

Zverenci trénera Ladislava Borbélyho doplatili na slabú efektivitu v koncovke a prvá prehra v piatom zápase na turnaji ich vyradila z bojov o medailové pozície.

V úplnom závere zápasu nepremenili pokutový kop.

Rýchly gól na začiatku druhého polčasu

Slováci začali duel s juhoamerickým tímom aktívnejšie a v úvodnej štvrťhodine mali hernú prevahu.

Po viacerých nevyužitých príležitostiach však prišiel trest z kopačky Luana Silvu, ktorý si na konci 15. minúty našiel odrazenú loptu a poslal ju nekompromisne za chrbát bezmocného Martina Kapráľa.

Na konci prvého polčasu siahali hráči spod Tatier na vyrovnanie. Kevin Čekan najskôr namieril do žrde a následne delovku Juraja Kuhajdíka zneškodnil brazílsky gólman Luan Teles.

Brazílčania odštartovali druhé dejstvo vydarenou gólovou kombináciou. Po rozohrávke im trvalo iba osem sekúnd, aby dostali loptu do slovenského bránky.

Na konci rýchlej akcie bol Ricardo Gomes dos Santos de Carvalho.

Nepremenená penalta

Slováci odpovedali gólom o desať minút neskôr. Po prihrávke Jaroslava Repu loptu usmernil k žrdi Adrián Hricov a tá prešla tesne za bránkovú čiaru.

V závere slovenskí futbalisti vrhli všetko do útoku.

V 43. minúte ich rozhodcovia obrali o vyrovnanie po spornom faule, ale v nadstavenom čase nariadili pokutový kop. Dušan Dzíbela však nepremenil penaltu, keď trafil len striedajúceho brankára Rainera Piresa.

Slovenskí reprezentanti odohrali pri premiérovej účasti na svetovom šampionáte päť zápasov. V základnej skupine zdolali Japoncov aj Kostaričanov a remizovali s Tunisanmi.

Do vyraďovacej fázy postúpili z prvého miesta, v osemfinále vyradili po penaltovom rozstrele Moldavčanov a až v piatom dueli podľahli hráčom Brazílie.