Montreal pykal za Tatarove vylúčenia, Los Angeles dostalo osem gólov

Tomáš Tatar (vľavo).
Tomáš Tatar (vľavo). (Autor: SITA)
Sportnet|10. okt 2019 o 06:04

Philadelphia zdolala New Jersey.

NEW YORK. Hokejisti Montrealu Canadiens prehrali v noci na štvrtok na ľade Buffala Sabres 4:5 po predĺžení. Hostia absolvovali predĺženie aj vo svojom treťom vystúpení v novej sezóne NHL.

Slovenskému reprezentantovi Tomášovi Tatarovi zápas nevyšiel, bodovo sa nepresadil a obe jeho dvojminútové vylúčenia domáci potrestali. Prvou hviezdou stretnutia sa stal kapitán Sabres Jack Eichel, ktorý k dvom gólom pridal dve asistencie.

O triumfe Buffala rozhodol strelou z pravého kruhu na vhadzovanie Marcus Johansson. Buffalu sa pod vedením nového trénera Ralpha Kruegera darí. Z úvodných štyroch zápasov vyťažilo sedem bodov a je na čele Atlantickej divízie.

Hart vychytal prvé čisté konto

"Po prvej tretine sme prehrávali 1:2, no podarilo sa nám otočiť nepriaznivý vývoj a získať cenné dva body. Zdolali sme veľmi kvalitný tím, ktorý hrá rýchlo, vie narábať s pukom a dobre forčekuje," uviedol Eichel pre akreditované médiá.

Stopercentnú bilanciu si udržala Philadelphia Flyers. Vo svojom druhom zápase v ročníku doma zdolala New Jersey Devils 4:0. Brankár Carter Hart vykryl všetkých 23 striel a pripísal si na konto prvý shutout v profilige.

"Je to pre mňa významný míľnik, víťazstvo je však dielom celého kolektívu. Teší ma, že sme potešili našich fanúšikov, od začiatku sme išli za našim cieľom," pochvaľoval si Hart.

Štyri góly za deväť minút

Hokejisti Jersey sa z plného bodového zápisu netešili ani do tretice. "Dnes rozhodli presilovky Philadelphie, v ktorých sme inkasovali dva góly. V druhej tretine sme sa ťažko dostávali do útočného pásma, vpredu sme neboli nebezpeční," priznal tréner New Jersey John Hynes.

Hráči Los Angeles Kings podľahli vo Vancouveri 2:8. Canucks dosiahli štyri zásahy v tretej tretine v rozmedzí deviatich minút. Zápas mal špeciálnu príchuť pre Boa Horvata, ktorý prvýkrát nastúpil s kapitánskou páskou.

"Bol to pre mňa veľmi emotívny moment. splnil sa mi sen," neskrýval dojatie 24-ročný center, ktorý sa stal 14. kapitánom v klubovej histórii Vancouveru a nástupcom Henrika Sedina.

NHL 2019/2020 - základná časť:

Buffalo - Montreal 5:4 pp (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:51 min, zaznamenal jeden mínusový bod, trikrát vystrelil na bránu, odsedel si štyri trestné minúty, spravil dva hity a raz stratil puk/

Góly: 6. Olofsson (Eichel, Dahlin), 25. Eichel (Dahlin, Reinhart), 35. Eichel, 41. Skinner (Johansson), 62. Johansson (Miller, Eichel) - 15. Armia (Thompson), 20. Armia (Suzuki), 42. Kotkaniemi (Armia, Drouin), 53. Chiarot (Lehkonen, Reilly). Brankári: Hutton - Kinkaid, strely na bránku: 39:27, 15.383 divákov

Philadelphia - New Jersey 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Góly: 30. Provorov (Niskanen, Konecny), 41. Hayes (Giroux), 41. Couturier (Lindblom, Provorov), 52. Konecny. Brankári: Hart - Schneider. Strely na bránku: 34:25, 19.658 divákov

Vancouver - Los Angeles 8:2 (2:0, 2:1, 4:1)

Góly: 6. Hughes (Pearson, Gaudette), 7. Sutter (Virtanen, Miller), 23. Pettersson (Sutter, Miller), 35. Miller, 48. Tanev ( Hughes, Boeser), 50. Edler (J. Miller), 52. Leivo (Horvat, Pearson), 57. Sutter (Ferland, Benn) - 28. Toffoli (Grundström, Hutton), 47. Walker (Kopitar). Brankári: Markström - Quick, strely na bránku: 25:39, 18.955 diváko

Domov»Hokej»NHL»Montreal pykal za Tatarove vylúčenia, Los Angeles dostalo osem gólov