Radosť hráčov Trenčína po zápase 55. kola hokejovej Tipsport Ligy v hokeji MHC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Trenčín 26. februára 2019 v Nových Zámkoch. (Autor: Henrich Mišovič TASR)
Sportnet|13. okt 2019 o 18:07

Bystrica potvrdila pozíciu lídra v tabuľke.

BRATISLAVA. Hokejisti Dukly Trenčín vydareným vstupom do stretnutia 12. kola Tipsport ligy rozhodli o svojom triumfe na ľade maďarského tímu DVTK Jegesmedvék 4:2.

Neuplynula ani polovica zápasu a hostia vyhrávali po góloch Aldersona, Lpašanského, Mikysku v I. a Sojčíka v II. tretine už 4:0, z toho sa trikrát presadili v presilových hrách.

Domáci do druhej prestávky skorigovali rozdiel dvoma presnými zásahmi, ale v zostávajúcom čase už neprekonali. Dukla natiahla svoju víťaznú šnúru na tri zápasy.

Banská Bystrica potvrdila líderskú pozíciu v tabuľke, keď dvoma gólmi v úvode druhej časti z hokejok Šťastného a Ďatelinku získala dvojgólové vedenie na ľade Nitry.

Domáci vzápätí síce znížili zásluhou Csányiho, ale pre svojho nového trénera Mariána Bažányho nevybojovali bodový zisk, keď prehrali 1:2.

Naplno zabrali aj ďalšie dva kluby z popredia tabuľky. Slovan Bratislava potvrdil svoju úspešnosť na pôde súperov. Zásluhou triumfu 4:2 v Detve naďalej zaostáva na 2. mieste za Banskou Bystricou o jediný bod.

Tretí HKM Zvolen sa presadil na ľade nováčika HK Dukla Ingema Michalovce (5:2).

Mužstvo MAC Budapešť poľahky bez inkasovaného gólu zdolalo posledný tím tabuľky MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:0 a v aktuálnom poradí preskočilo ďalšieho maďarského účastníka DVTK.

Jediný gól rozhodol súboj HK Poprad s HC Mikron Nové Zámky. V prostrednej časti hry ho dosiahla nová posila "kamzíkov" Michael Vandas.

Tipsport liga - 12. kolo - výsledky:

Miškovec - Trenčín 2:4 (0:3, 2:1, 0:0)

Góly: 27. Rodman (D. Kiss, Harrison), 35. Vas (Vandane, Dudás) - 9. Alderson (McCormack, Mikyska), 10. Lapšanský (Coughler, Štach), 19. Mikyska (Alderson), 26. Sojčík (Mikyska)

Miškovec: Rajna (21. Adorján) - Ross, Dudás, Láda, Vandane, Szirányi, D. Kiss, Göz, Farkas - Beach, Vas, Reszegh - Rodman, Harrison, Magosi - Beauviller, Galanisz, Ritó - Vojtkó, Lövei, P. Kiss

Trenčín: Tomek - McCormack, Rajnoha, Sládok, Štach, Stacha, Kajínek, Luhový, Dúžek - Alderson, Mikyska, Sojčík - Coughler, Sádecký, Lapšanský - Švec, Radjenovic, Bartovič - Chromiak, Ferenyi, Džugan

Nitra - Banská Bystrica 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 27. Csányi (Rác, Rais) - 21. Šťastný (Lamper), 25. Ďatelinka (Šoltés, Lunter)

Nitra: Hanuljak - Mezei, Morrison, Olsen, Versteeg, Pupák, Rais, A. Sloboda - Blackwater, Kerbashian, Hrušík - Scheidl, Kollár, Rác - Fominych, Čaládi, Csányi - Lušňák, Minárik, Šimun - Pätoprstý

Banská Bystrica: Beskorowany - Southorn, Mihalik, Ďatelinka, J. Brejčák, Nemčík, Biro, Petrinec - Lunter, Hickmott, Jääskeläinen - Šoltés, Bubela, Bartánus - Hrnka, Šťastný, Lamper - Kabáč, Gabor, Fafrák

Hlasy po zápase:

Marián Bažány, tréner Nitry: "Gratulujem súperovi k výhre. Mali sme dobrý začiatok, hrali sme s energiou. Hrali sme proti veľmi dobrému, hokejovému tímu. Bystrica má ťažkých hráčov, fyzicky zdatných. Myslím si, že dobrým korčuľovaním sme sa im dokázali vyrovnať. Nepodarilo sa nám ísť do vedenia. Na začiatku druhej tretiny sme ubrali a skúsené mužstvo ako Bystrica to využila. Musím vyzdvihnúť, že za stavu 0:2 sme sa zdvihli a vrátili k našej hre. Vytvorili sme si presilové hry, jednu sme aj využili. Presilovky sú dôležité v zápasoch, akým bol ten dnešný. Do poslednej tretiny sme išli s tým, aby sme držali systém a vytvárali si väčší tlak. Vytvorili sme si dobré šance na vyrovnanie, ale žiaľ, nepodarilo sa nám to. Celkovo som s prístupom a bojovnosťou spokojný. Máme na čom stavať."

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Bol to dobrý zápas z oboch strán. Mali sme výborný forčeking, darilo sa nám dostávať puk do pásma. V prvej tretine sme hrali veľmi dobre v hre piatich na piatich. Druhá tretina bola ťažšia, pretože sme sa nechali príliš často vylučovať. V tretej tretine sme dobre blokovali strely súpera a podarilo sa nám to ubrániť."

Budapešť - Liptovský Mikuláš 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Góly: 11. Langkow (Orban, Bodó), 23. Sofron (Orban), 32. Terbócs (McNally, Langkow), 42. Strech (Sofron), 51. Klempa (McNally, Strech), 56. Strech (Orbán, Klempa)

Budapešť: Bálisz - Pozsgai, Macaulay, McNally, Carlisle, Garát, Bl. Orbán, Bugar, Pápa - Br. Orbán, Langkow, Bodó - Klempa, Strech, Sofron - Nagy, Pitt, Terbócs - Schlekmann, Majoross, Szigeti

Liptovský Mikuláš: Bátory - Kurali, Petran, Nemec, Stehlík, Roman, Mezovský, Smutný, Droppa - Kriška, Lištiak, Vybíral - Macík, Uhrík, Sukeľ - Huna Ru., Huna Ró., Huna Ri. - Kalousek, Piatka, Oško

Poprad - Nové Zámky 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Góly: 28. Vandas (Erving, Štrauch)

Poprad: Vošvrda - Brejčák, Ulrych, Ťavoda, Magovac, Erving, Kramár, Česánek, Fabian - Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana - Matis, Paukovček, Vandas - Takáč, Zagrapan, Leclerc - Kundrik, Matej Paločko

Nové Zámky: Kristín - Mikuš, Šmach, Ordzovenský, Hatala, Drtina, Hain, Dlugoš - Stupka, Urban, Pospíšil - Vešutkin, Bajtek, Jurík - Múčka, Šmída, Rogoň - Bečka, Ondrušek, Fábry

Pavel Paukovček, asistent trénera HK Poprad: "Ja sa stotožňujem s kolegom, bol to ubojovaný zápas, mali sme však viac z hry, aj keď sme vyhrali o gól, mali sme aj viac šancí. Tešia ma tri vybojované body."

Ladislav Branikovič, tréner HC Mikron Nové Zámky: "Prišli sme sem hrať so zabezpečenou obranou, v prvej tretine sa nám to darilo, mali sme dobrú početnosť streľby. V druhej tretine už obrana nebola dobrá, prepadávali sme tam, mali sme vylúčenia a dostali sme gól z presilovky. Tretia tretina bola vyrovnaná, ale musím povedať, že nás podržal brankár, chytil tam tri čisté góly."

Michalovce - Zvolen 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Góly: 28. Dalhuisen (Mesikämmen), 45. Linet (Safaralejev) - 1. Špirko (Švarný, Kelemen), 10. Halama (Drgoň, Mráz), 30. Kolenič (Betker, Marcinek), 35. Mráz, 44. Halama (Thompson)

Michalovce: Trenčan - Mesikämmen, Dalhuisen, Ventelä, Vorobjov, Kolba, Zekucia, Novický, Hančák - Mašlonka, Lalancette, Juusela - Giľák, Linet, Safaralejev - Hričina, Galamboš, Borov - Hamráček, Toma, Chalupa

Zvolen: Tomek - Švarný, Lowney, Corrin, Betker, Maier, Drgoň, Fatul - Kelemen, Špirko, Mráz - Bonis, Trotter, McPherson - Thompson, M. Halama, Handlovský - Marcinek, Petráš, Kolenič - Chlepčok

Detva - Slovan Bratislava 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)

Góly: 26. Gašpar (Podešva), 58. Šišovský (Andersons, Gašpar) - 11. Pance (Viedenský, Matoušek), 13. Sersen (Abdul, Zigo), 31. Abdul (Zigo), 33. Zigo (Sersen)

Detva: Petrík - Andersons, Chovan, Golian, Kuklev, Fekiač, Jendroľ, Pač, Král - Šišovský, Zuzin, Sýkora - Surový, Valent, Gašpar - Ľupták, Podešva, Žilka - Čenka, Čacho, Török

Slovan Bratislava: Brust - Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Podlipnik, Šedivý, Jendek - Abdul, Zigo, Bondra - Pance, Viedenský, Žitný - Matoušek, Puliš, Kukumberg - Sloboda, Kytnár, Miklík

Domov»Hokej»Slovensko»Dukla v Miškovci vybehla na súpera a už v polovici zápasu vyhrávala o štyri góly