Nikoleta Trníková.
Nikoleta Trníková. (Autor: KAREL PROCHÁZKA)
SITA|11. okt 2019 o 20:05

Po rozplavbe sa jej darilo aj vo finále.

BRATISLAVA. Slovenská reprezentantka v plávaní Nikoleta Trníková získala bronzovú medailu v pretekoch na 200 metrov prsia v rámci 5. kola Svetového pohára v nemeckom Berlíne.

Sedemnásťročná Slovenka dosiahla vo finále čas 2:28,91 minúty, jej osobný a zároveň slovenský rekord v 50-metrovom bazéne z augusta tohto roku z Budapešti má hodnotu 2:27,96 minúty.

Víťazkou prsiarskej dvojstovky v Berlíne sa stala Španielka Jessica Vallová Monterová (2:27,14). Druhá skončila jej krajanka Marina Garcíová Urzainquiová (2:27,82).

Zverenkyňa Karla Procházku Trníková predtým triumfovala vo svojej rozplavbe výkonom 2:29,07 minúty.

Tretie miesto Trníkovej je už druhý skvelý počin mladej slovenskej plavkyne v rozpätí niekoľkých dní na pretekoch Svetového pohára.

Minulú nedeľu v Budapešti sa rovnako z bronzovej priečky tešila 21-ročná Andrea Podmaníková, ktorá v maďarskej metropole v disciplíne 50 metrov prsia dohmatla v slovenskom rekorde 31,63 sekundy.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Skvelý počin. Mladá slovenská plavkyňa Trníková získala v Berlíne bronz