Rusi a Poliaci postúpili na EURO 2020, Belgičania ostávajú stopercentní

Futbalisti Ruska oslavujú postup na EURO 2020 po víťazstve nad Cyprom.
Futbalisti Ruska oslavujú postup na EURO 2020 po víťazstve nad Cyprom. (Autor: Petros Karadjias SITA/AP)
SITA|13. okt 2019 o 20:33

Škót McGinn strelil proti San Marínu hetrik.

BRATISLAVA. Reprezentanti Belgicka ani pri istote postupu na futbalové majstrovstvá Európy 2020 nenechali nič na náhodu a potvrdili úlohu favorita aj v nedeľňajšom stretnutí I-skupiny kvalifikácie.

Belgičania zvíťazili v Kazachstane 2:0 gólmi dvojice Batshuayi - Meunier, a na svoje konto si pripísali už ôsmy trojbodový zápis v aktuálnom kvalifikačnom cykle.

K postupujúcim tímom sa v nedeľu večer pridalo Rusko, ktoré v rovnakej skupine deklasovalo svojho priameho konkurenta Cyprus na jeho pôde 5:0. Škót McGinn čistým hetrikom pomohol pokoriť outsiderov zo San Marína (6:0) a vrátiť reprezentáciu svojej krajiny aspoň do boja o 3. priečku v I-skupine.

"Povinné" tri body si vybojovalo Holandsko, ktoré sa v Bielorusku dvakrát presadilo zásluhou Wijnalduma ešte v prvom polčase a hoci po zmene strán inkasovalo, víťazstvo 2:1 už nepustilo z rúk.

Holanďania sa na líderskej pozícii v "céčku" dlho neohriali, lebo potom Nemci napriek skorému oslabeniu o vylúčeného Cana v druhom polčase zlomili odpor domácich Estóncov (3:0).

V slovenskej E-skupine si Maďari splnili povinnosť, keď si poradili s Azerbajdžancami 1:0 gólom Korhuta a priebežne sa dostali na 2. priečku a pred Slovákov a o bod z Chorvátov, ktorí remizovali na ihrisku Walesu 1:1. Na ich vedúci gól zásluhou Vlašiča odpovedal tesne pred prestávkou Bale.

V G-skupine je známy prvý postupujúci. Až do záverečnej štvrťhodiny čakali priaznivci Poľska na prvý gól v sieti Severného Macedónska.

Napokon sa dočkali aj druhého a po víťazstve 2:0 aj spečatenia vybojovania si účasti na ME. K nej sa priblížili aj Rakúšania, ktorí zvládli veľmi dôležitý duel v Slovinsku a vyhrali tam 1:0 gólom Poscha.

Kvalifikácia na EURO 2020 - nedeľa - výsledky:

C-skupina:

• Bielorusko - Holandsko 1:2 (0:2)

Góly: 54. Drahun - 32. a 41. Wijnaldum

• Estónsko - Nemecko 0:3 (0:0)

Góly: 52. a 58. Gündogan, 71. Werner, ČK: 16. Can (Nem.)

• Slovinsko - Rakúsko 0:1 (0:1)

Gól: 21. S. Posch, ČK: 89. Popovič (Slovin.)

• Cyprus - Rusko 0:5 (0:2)

Góly: 9. a 90.+ Čeryšev, 23. Ozdojev, 79. Dziuba, 89. Golovin, ČK: 28. Laifis (Cyp.)

• Škótsko - San Maríno 6:0 (3:0)

Góly: 12., 27. a 45.+ J. McGinn, 65. Shankland, 67. Findlay, 86. Armstrong