Komorná atmosféra na Tehelnom poli. Odradili ľudí ceny vstupeniek?

Martin Škrtel (vpravo) strieda a odchádza z ihriska, strieda ho Denis Vavro v prípravnom zápase Slovensko - Paraguaj. (Autor: Jozef Jakubčo SME)
Juraj Berzedi|13. okt 2019 o 22:47

Slováci remizovali s Paraguajom 1:1.

BRATISLAVA. Slovenskí futbalisti nastúpili na ihrisko s modrými tričkami, na ktorých bola podobizeň troch hráčov lúčiacich sa s reprezentáciou.

Martin Škrtel, Tomáš Hubočan a Adam Nemec dostali pred zápasom zarámované dresy s číslami tri, pätnásť a jedenásť.

S národným tímom sa rozlúčili v prípravnom zápase proti Paraguaju, s ktorým slovenská reprezentácia pri premiére na novom Tehelnom poli remizovala 1:1.

O atmosféru sa starali najmä deti

Posledný zápas na starom Tehelnom poli odohrali Slováci pred desiatimi rokmi. V prípravnom zápase pred 7200 divákmi zdolali USA 1:0 gólom Mareka Hamšíka z penalty.

„Mám krásne spomienky na staré Tehelné pole. Dva roky som tam býval ako mladý futbalista. Som rád, že konečne máme nový a moderný štadión,“ načrtol Hamšík.

Na starom Tehelnom poli si zahral aj tréner slovenskej reprezentácie Pavel Hapal.

V kvalifikácii na majstrovstvá Európy 1992 Československo pred 44-tisíc divákmi prehralo s Francúzskom 1:2. Oba góly súpera strelil Jean-Pierre Papin.

Najlepšie momentky zo zápasu Slovensko - Paraguaj: fotogaléria

18.10.2019

Na novom štadióne bola komorná atmosféra. Najviac bolo počuť deti, ktoré prišli z rôznych kútov Slovenska. Na tribúnach bolo vidieť vlajky s nápismi Stropkov, Fiľakovo, Zeleneč či Snina.

Na zápase bolo 6669 divákov.

Za slabší divácky záujem zrejme môže aj neskorý začiatok zápasu, ale aj ceny vstupeniek. Na pozdĺžne tribúny bola ich cena 28 eur, na tribúny za bránkami 18 eur.

Výšku vstupného kritizovali v priamom prenose RTVS aj bývalí reprezentanti Róbert Vittek a Ján Mucha. Podľa nich malo byť vstupné na takýto zápas skôr symbolické.

Škrtela s Nemcom nahradili mladíci

V porovnaní so štvrtkovým kvalifikačným zápasom proti Walesu (1:1) postavil tréner Hapal odlišnú základnú zostavu. S kapitánskou páskou hral Škrtel a na hrote nastúpil Nemec.

Vždy bola pre mňa česť reprezentovať. Zažil som tu krásne okamihy. Niektoré sa dajú publikovať, iné nie.

Martin Škrtel

V tridsiatej minúte sa ich reprezentačná misia skončila. Fanúšikovia na štadióne vstali a vyprevádzali ich potleskom. Bola to symbolická generačná výmena. Namiesto Škrtela nastúpil Vavro a Nemca nahradil Boženík.

Škrtel bol v reprezentácii takmer pätnásť rokov, z toho posledných deväť bol kapitánom. Odohral 104 zápasov a strelil šesť gólov.

„Vždy bola pre mňa česť reprezentovať. Zažil som tu krásne okamihy. Niektoré sa dajú publikovať, iné nie,“ reagoval Škrtel.

Útočník Nemec za Slovensko odohral 43 zápasov, dal trinásť gólov. Hubočan má na konte 65 zápasov, neskóroval.

Najnebezpečnejším Slovákom bol Haraslín

V prvom polčase mali hostia územnú prevahu. Hrali rýchlo, dôrazne a viackrát zamestnali brankára Dominika Greifa. Najnebezpečnejším slovenským hráčom bol Lukáš Haraslín.

Na druhý polčas nastúpili Matúš Bero a László Bénes, ktorí do hry slovenského tímu priniesli väčšiu kvalitu.

Bénes sa postaral aj o jediný gól Slovákov. Prízemným centrom našiel v šestnástke Boženíka, ktorý sa šikovne otočil okolo brániaceho hráča a prudkou strelou skóroval.

Súper päť minút pred koncom zápasu vyrovnal zásluhou Kakua. To už bol na ihrisku aj Marek Hamšík. Na posledné minúty si reprezentačnú rozlúčku užil aj Tomáš Hubočan.

Slováci tak nevrátili Paraguaju prehru zo svetového šampionátu 2010 v Juhoafrickej republike. Vtedy zverenci trénera Vladimíra Weissa prehrali 0:2.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Komorná atmosféra na Tehelnom poli. Odradili ľudí ceny vstupeniek?