Halák vychytal ďalšie víťazstvo Bostonu, Pastrňák strelil štyri góly

Zdeno Chára (vľavo) oslavuje gól so svojimi spoluhráčmi z Bostonu Bruins.
Zdeno Chára (vľavo) oslavuje gól so svojimi spoluhráčmi z Bostonu Bruins. (Autor: TASR)
Sportnet|14. okt 2019 o 21:41

Boston je na čele Východnej konferencie.

NEW YORK. Dvaja slovenskí reprezentanti sa predstavili v zápase NHL medzi Bostonom Bruins a Anaheimom Ducks.

V bráne Bostonu dostal prednosť Jaroslav Halák a pri víťazstve 4:2 si pripísal tridsať úspešných zákrokov, hral aj obranca a kapitán tímu Zdeno Chára.

Chcem zo seba urobiť veľkého, ako sa dá, vraví Halák

"Brejkové situácie sú náš obrovský problém v posledných dvoch zápasoch. Dnes to bolo výnimočne zlé v druhej tretine," posťažoval sa tréner Bostonu Bruce Cassidy.

Anaheim v prostrednom dejstve prestrieľal Boston 16:6, ale za Halákovým chrbtom skončila iba strela Rickarda Rakella, ktorú poriadne nevidel spoza brániaceho hráča.

"Pri nájazdových situáciách počas hry je to trochu iné ako pri trestnom strieľaní. Je tam menej času na reakciu a správne nastavenie. Chce to trpezlivosť a neurobiť prvý pohyb.

Snažím sa čítať hru a hoci nie som veľký brankár, chcem urobiť zo seba takého veľkého, ako sa len dá," cituje Haláka Boston Herald na svojom webovom portáli.

Najväčšou hviezdou duelu bol český útočník David Pastrňák, ktorý strelil všetky štyri góly domácich.

Český útočník skóroval v každej tretine, na konte má v tejto sezóne šesť gólov.

Rodák z Havířova sa strelecky presadil hneď štyrikrát, z toho dvakrát v presilovej hre. Napodobnil tak krajana Vladimíra Růžičku, ktorý vo februári 1992 dosiahol v drese Bostonu štyri góly v stretnutí proti Pittsburghu.

Boston sa vďaka triumfu dostal na priebežnú vedúcu pozíciu v tabuľke Východnej konferencie.

"Je to fajn pocit, že som dostal zaplatené za to, čo som predviedol. Dostal som dobré prihrávky od spoluhráčov a pripísali sme si potrebné dva body do tabuľky," uviedol David Pastrňák, cituje ho portál NHL.

"Snažím sa byť stále lepší hráč ako v uplynulej sezóne. Na to sa najviac zameriavam, aby som neustále herne rástol," dodal Pastrňák na klubovom webe.

"Má schopnosť nájsť si správne miesto, preto dáva tak veľa gólov. Vie sa dostať k puku v nebezpečných zónach a využiť to. Dokáže skórovať rôznymi spôsobmi, preto je taký nebezpečný," pochválil Pastrňáka spoluhráč Brad Marchand.

"Bola to jedna z tých nocí, keď si vás puk jednoducho nájde a to sa mu dnes presne stalo. Samozrejme, mali sme odviesť lepšiu prácu, aby si to na ľade až tak veľmi neužíval," povedal obranca Anaheimu Hampus Lindholm o Pastrňákovi.

Ďalším Slovákom sa nedarilo

Nedarilo sa Dallasu so slovenským obrancom Andrejom Sekerom, Stars prehrali v noci na utorok v Buffale hladko 0:4. Washington v zostave s útočníkom Richardom Pánikom podľahol doma Coloradu 3:6.

Neuspel ani Edmonton s Tomášom Jurčom, ktorý prehral na ľade Chicaga 1:3. Pre Oilers to bola prvá prehra v sezóne.

Obhajca titulu St. Louis Blues viedol na klzisku New Yorku Islanders 2:0, no domáci zápas otočili a zvíťazili 3:2 po predĺžení. Florida si odviezla všetky body z New Jersey po víťazstve 6:4 a Minnesota zvíťazila v Ottawe 2:0.

NHL 2019/2020 - Výsledky večerných zápasov 14. októbra

Boston - Anaheim 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 5. Pastrňák (Bergeron, Krug), 32. Pastrňák (Marchand), 43. Pastrňák, 45. Pastrňák (Marchand, Krug) - 38. Rakell (Henrique, Fowler), 57. Henrique (Ritchie)

Brankári: HALÁK - Gibson, strely na bránku: 23:32.

/Brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas, kryl 30 striel súpera, dostal dva góly a dosiahol úspešnosť 93,8 %/

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 26:04 minút, zaznamenal jeden hit a jeden zisk puku/

New Jeresy - Florida 4:6 (2:1, 2:2, 0:3)

Góly: 3. Hall (Zacha, Vatanen), 20. Bratt (Zacha, Gusev), 21. Butcher (Zajac, Wood), 22. Zacha (Hall, Subban) - 1. Huberdeau (Dadonov, Barkov), 30. Connolly (Vatrano), 40. Connolly (Hoffman), 41. Weegar (Ekblad, Trocheck), 48. Acciari (Weegar, Ekblad), 56. Dadonov

Brankári: Schneider - Bobrovskij, strely na bránku: 21:34.

Islanders - St. Louis 3:2 pp (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

Góly: 55. Nelson, 60. Lee, (Barzal, Boychuk), 62. D. Toews (Barzal) - 7. Schenn (Faulk, Schwartz), 46. Tarasenko (Dunn)

Brankári: Greiss - Binnington, strely na bránku: 32:23.

Ottawa - Minnesota - 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 50. V. Rask (Greenway), 58. Parise (Koivu)

Brankári: Anderson - Stalock, strely na bránku: 26:35.

Buffalo - Dallas 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 27. Olofsson (Dahlin, Eichel), 38. Reinhart (Olofsson, Eichel), 45. Skinner (Sobotka, Jokiharju), 47. Johansson (McCabe, Ristolainen).

Brankári: Hutton - Bishop, strely na bránku: 22:25

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 19:52 minúty, pripísal si mínusový bod, dvakrát vystrelil na bránku súpera a prezentoval sa jedným hitom/

Washington - Colorado 3:6 (0:4, 2:0, 1:2)

Góly: 27. Eller (Ovečkin), 36. Oshie (Orlov, Kuznecov), 58. Ovečkin (Kuznecov, Carlson) - 4. Johnson (Kadri, Burakovsky), 6. Zadorov (Rantanen, MacKinnon), 8. Kadri (Donskoi, Makar), 10. Rantanen (Landeskog, Kadri), 45. Nieto (Jost), 60. MacKinnon (Rantanen, Landeskog).

Brankári: Holtby (8. Samsonov) - Grubauer, strely na bránku: 32:25

/útočník Richard Pánik (Washintgon) odohral 7:28 minúty, pripísal si mínusový bod, raz vystrelil na bránku súpera a prezentoval sa aj jedným hitom/

Chicago - Edmonton 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 25. Kane (Strome), 47. Nylander (Carpenter), 60. Saad (Kämpf, Toews) - 58. Neal (Nugent-Hopkins, Draisaitl).

Brankári: Crawford - Smith, strely na bránku: 35:28

/útočník Tomáš Jurčo (Edmonton) odohral 8:33 minúty a raz vystrelil na bránku súpera/

Domov»Hokej»NHL»Halák vychytal ďalšie víťazstvo Bostonu, Pastrňák strelil štyri góly