Na Svetovom pohári vybojovala mladá Slovenka medailu aj rekord

Nikoleta Trníková s bronzovou medailou na Svetovom pohári v Berlíne.
Nikoleta Trníková s bronzovou medailou na Svetovom pohári v Berlíne. (Autor: archív N. Trníkovej)
Miloslav Šebela|17. okt 2019 o 17:59

Trníková zaplávala maximum.

BRATISLAVA. Bolo to príjemné prekvapenie. Keď plavkyňa Nikoleta Trníková cestovala s trénerom Karlom Procházkom na preteky Svetového pohára, nečakala zázraky.

„Len štyri dni pred pretekmi sme sa vrátili zo sústredenia a nemyslela som na to, že by som mohla prekonávať osobné rekordy. Išli sme tam s tým, že uvidíme, čo sa podarí. Boli to posledné preteky v dlhom bazéne v tomto roku. Vlastne už také doplnkové,“ hovorila len 17-ročná plavkyňa.

Na Svetovom pohári v Berlíne štartovala v piatich disciplínach. Z nich vyťažila maximum.

Vytvorila nový slovenský juniorský rekord, tri razy postúpila do finále, potvrdila olympijský limit a vo svojej najsilnejšej disciplíne 200 m prsia skončila senzačne tretia.

„Naozaj ma to veľmi potešilo, pretože sme to vôbec nečakali. Najviac ma prekvapil juniorský rekord na sto metrov prsia. Pol roka som bola blízko a nedarilo sa mi ho prekonať, hoci som bola aj lepšie pripravená. Teraz to vyšlo,“ tešila sa.

Prekonala aj Moravcovú

Trníková pochádza z Považskej Bystrice. V plávaní patrí na Slovensku medzi najväčšie nádeje. Napríklad vlani získala na domácich majstrovstvách juniorov spolu sedem titulov.

Tento rok už začala prekonávať aj seniorské rekordy. V dlhom bazéne jej patrí maximum na 200 m prsia (2:27,96) a 400 m polohové preteky (4:50,29).

V polohovke dokonca prekonala maximum Martiny Moravcovej. Tá dosiahla predchádzajúci rekord v čase, keď ešte Trníková nebola na svete.

Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Na Svetovom pohári vybojovala mladá Slovenka medailu aj rekord