Valjent bránil hviezdy Realu Madrid, jeho Mallorca senzačne vyhrala

Momentka zo zápasu Mallorca - Real Madrid.
Momentka zo zápasu Mallorca - Real Madrid. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. okt 2019 o 15:16

Barcelona poľahky uspela.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid utrpeli prvú prehru v tejto sezóne najvyššej španielskej súťaže, keď v sobotňajšom stretnutí deviateho kola prehrali na pôde RCD Mallorca 0:1.

V strede domácej obrany prispel k čistému kontu slovenský reprezentant Martin Valjent, ktorý absolvoval celý zápas.

Jediný gól strelil už v 7. minúte Lago Junior. Mallorca dosiahla druhé víťazstvo za sebou a posunula sa na štrnástu pozíciu s desaťbodovým ziskom.

Hostia prišli v 74. minúte o vylúčeného Alvara Odriozolu a v tabuľke klesli na druhú priečku o bod za FC Barcelona.

La Liga: Naj momentky zo zápasu Eibar - FC Barcelona: fotogaléria

19.10.2019

Obhajca titulu nemal žiadne komplikácie na ihrisku Eibaru a zvíťazil 3:0. Do streleckej listiny sa zapísalo kompletné útočné trio favorita.

V 13. minúte si za obranu zabehol Antoine Griezmann a s pomocou žrde otvoril skóre. Po prestávke sa po typických kombinačných akciách Barcelony presadili aj Lionel Messi a Luis Suárez.

Atlético Madrid remizovalo na vlastnej pôde s Valenciou 1:1 a nerozhodný výsledok si pripísalo v treťom súboji za sebou.

/obranca Martin Valjent (Mallorca) odohral celé stretnutie/

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Valjent bránil hviezdy Realu Madrid, jeho Mallorca senzačne vyhrala