Momentka zo zápasu New Jersey - Vancouver.
Momentka zo zápasu New Jersey - Vancouver. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. okt 2019 o 21:54

Montreal zdolal úradujúceho šampióna.

NEW YORK. Hokejisti New Jersey zdolali v sobotňajšom domácom zápase NHL Vancouver 1:0. V 15. minúte si strelecký účet v profilige otvoril Jack Hughes, ktorého Devils tento rok draftovali z prvého miesta.

Brankár Mackenzie Blackwood dosiahol čisté konto, keď chytil všetkých 25 striel Canucks.

Sklamaný Halák

Z triumfu sa tešili aj hráči Montrealu, ktorí uspeli na ľade úradujúceho šampióna zo St. Louis pohodlne 5:2.

Asistenciou sa na triumfe Canadiens podieľal aj slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý prihral na úvodný gól.

Tatar asistoval v presilovke pri prvom presnom zásahu hostí z hokejky Jordana Weala. Pre slovenského útočníka to bol šiesty bod (2+4) v ôsmom zápase sezóny.

Gólom a asistenciou prispel k výhre Montrealu kapitán Shea Weber, Carey Price predviedol 32 úspešných zákrokov a s 325 víťazstvami sa dostal na 27. miesto historického poradia brankárov.

"Zdá sa, že čím som starší, tým viac sa zapisujem do štatistík. Som vďačný, že som počas kariéry mohol hrať s takými skvelými spoluhráčmi, ktorí mi pomohli vyhrať toľko zápasov," vyslovil sa Price.

Hosťom pomohla k víťazstvu veľká chyba brankára Blues Jakea Allena, ktorý za stavu 1:1 v druhej tretine iba šesť sekúnd po buly nešikovným zákrokom daroval gól Brendanovi Gallagherovi.

Jeho nahadzovaná strela od modrej čiary na prekvapenie všetkých skončila v sieti. Blues sa už z tohto úderu nedokázali spamätať.

"Puk mi nejako trafil hokejku a odrazil sa do siete. Na to niet ospravedlnenia. Beriem za ten gól plnú zodpovednosť. Zobral nám vietor z plachiet. Stratili sme 'momentum' a môžem za to ja," sypal si popol na hlavu Allen. Tatar počas 16:40 min. ohrozil Allena raz a odsedel si dve trestné minúty.

Toronto v zostave s Martinom Marinčinom zdolalo Boston s Jaroslavom Halákom a Zdenom Chárom 4:3 po predĺžení. Halák vykryl 25 striel, o zisku dvoch bodov pre Maple Leafs rozhodol v 64. minúte Morgan Rielly.

"Získali sme bod, ale je to pre nás sklamanie. Hrali sme dosť dobre na to, aby sme si z tohto zápasu odniesli dva body. Najmä v druhej tretine sme prekorčuľovali aj prestrieľali súpera, ale nič nám tam nepadlo. Musíme sa cez to preniesť a ísť ďalej," uviedol Jaroslav Halák, cituje ho portál NHL.

"Keď sú spolu na ľade takí hráči ako Matthews a Marner, je to skvelé. Treba ich len nechať robiť si svoju prácu. Naše víťazstvo nie je také čisté, aké sme chceli, ale berieme ho," skonštatoval Morgan Rielly.

Dallas s Andrejom Sekerom triumfoval na ľade Philadelphie 4:1.

Hokejisti Dallasu vyhrali prvýkrát po štyroch prehrách aj vďaka gólu a dvom asistenciám Coreyho Perryho. Pre niekdajšieho najlepšieho strelca NHL to boli prvé tri body v sezóne, keďže prvých sedem zápasov vynechal pre zlomeninu v chodidle.

Dallas vyhral napriek len 16 strelám na bránku, kým Philadelphia ich mala až 39.

"Nebolo to ľahké. Niekoľko zápasov nám trvalo, kým sme našli cestu k víťazstvu. Predtým sme sami seba triafali do nohy. Nezáleží na tom, či je to víťazstvo škaredé. Dôležité je, že prišlo," povedal Corey Perry.

Splnený detský sen

Tampa Bay s Erikom Černákom prehrala s Coloradom 2:6.

Na začiatku druhej tretiny za stavu 1:1 sa Černák po prerušení hry pobil s Mattom Calvertom. Obaja dostali 5-minútový trest za bitku. Kým boli na trestnej lavici, strelilo Colorado tri góly a nasmerovalo sa k výhre.

Tím z Denveru natiahol bodovú sériu už na osem zápasov, len v ročníku 2000/2001 začali Avalanche sezónu dlhšou bodovou šnúrou. Výrazný podiel na triumfe Avalanche mal Tyson Jost, ktorý sa blysol hetrikom, jeho premiérovým v NHL.

"Cítim sa úžasne, je to niečo výnimočné. Ako dieťa som o tomto vždy sníval, keď som sa hral s pukom na dvore. Je to jedinečný moment," vyznal sa Jost.

Černák odohral vyše 18 minút, pričom sa prezentoval aj jednou strelou a dvoma bodyčekmi. Hokejisti New Jersey zdolali Vancouver 1:0.

Pittsburgh po sérii piatich víťazstiev našiel premožiteľa, keď podľahol Vegas 0:3. Brankár Vegas Marc-Andre Fleury vynuloval svoj bývalý tím, keď zastavil všetkých 29 striel domácich a slávil už svoj 57. shutout v NHL.

"Naposledy, keď sme hrali v Pittsburghu, som tu dostal päťku. Chcel som sa uistiť, že sa to nestane opäť. Som rád, že sa mi darilo lepšie," povedal pre zámorské médiá Fleury, ktorý 445. víťazstvom v profiligovej kariére vyrovnal zápis Terryho Sawchuka na siedmom mieste historického poradia brankárov.

NHL 2019/2020 - základná časť:

New Jersey - Vancouver 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 15. Hughes (Hall, Vatanen)

Brankári: Blackwood - Demko, strely na bránku: 24:25, 13.818 divákov.

St. Louis - Montreal 2:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Góly: 8. Schwartz (Pietrangelo, Tarasenko), 60. Peron (Faulk, Parayko) - 6. Weal (Domi, TATAR), 21. Gallagher (Danault), 24. Drouin (Kotkaniemi, Weber), 32. Suzuki (Thompson, Cousins), 60. Weber

Brankári: Allen - Price, strely na bránku: 34:25, 18.096 divákov.

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:40 minúty, asistoval pri úvodnom góle, raz vystrelil na bránku súpera a dostal jeden dvojminútový trest za hrubosť/

Arizona - Ottawa 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Góly: 8. Capobianco (Hinostroza, Goligoski), 9. Ekman-Larsson (Keller, Stepan), 30. Garland (Richardson, Schmaltz), 42. Söderberg (Garland, Goligoski), 60. Crouse - 43. Namestnikov, 45. Tierney (Chabot, Anderson).

Brankári: Rinne - Anderson, strely na bránku: 27:36, 17.125 divákov.

Columbus - NY Islanders 2:3 pp (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 13. S. Jones (Milano, Lilja), 38. Jenner - 9. Barzal, 17. Dal Colle (Beauvillier, Nelson), 61. Nelson (Leddy, Beauvillier).

Brankári: Korpisalo - Greiss, strely na bránku: 36:34, 15.276 divákov.

Philadelphia - Dallas 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Góly: 1. Couturier (Konecny, Giroux) - 7. Hintz (Benn, Perry), 14. Lindell (Gurianov, Perry), 42. Perry (Hintz), 59. Heiskanen (Seguin).

Brankári: Hart - Bishop, strely na bránku: 39:16, 18.003 divákov.

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 22:42 min, raz vystrelil na bránku, mal tri zablokované strely a pripísal si jeden plusový bod/

Pittsburgh - Vegas 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 24. Šťastný (Glass, Pacioretty), 59. W. Karlsson, 60. Stone.

Brankári: Jarry - Fleury, strely na bránku: 29:24, 18.610 divákov.

Tampa Bay - Colorado 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)

Góly: 18. Gourde (McDonagh, Shattenkirk), 52. Hedman (Shattenkirk, Killorn) - 4. Jost (Girard, Wilson), 24. Jost (Compher, Wilson), 26. Landeskog (MacKinnon, Rantanen), 27. Jost (Compher, Wilson), 47. Kadri (Makar), 55. Rantanen.

Brankári: Vasilevskij - Francouz, strely na bránku: 46:24, 19.092 divákov.

Toronto - Boston 4:3 pp (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 6. Rielly (Marner, Johnsson), 16. Timašov (Gauthier), 43. Kerfoot (Muzzin, Michejev), 64. Rielly (Marner, Matthews) - 20. DeBrusk (Coyle, Wagner), 42. Heinen (Ritchie, Pastrňák), 56. Pastrňák (Marchand, Bergeron).

Brankári: Andersen - HALÁK, strely na bránku: 29:46, 19.394 divákov.

/obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 11:43 min, raz vystrelil na bránku, vyprodukoval jeden "hit", mal jednu zablokovanú strelu, dostal štyri trestné minúty a pripísal si jeden plusový bod/

/obranca Zdeno Chára (Boston)odohral 22:44 min, päťkrát vystrelil na bránku, mal jednu zablokovanú strelu/

/brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal 63:43 min, zneškodnil 25 z 29 striel, dosiahol úspešnosť 86,2 %/

Nashville - Florida 2:3 sn

Góly: 50. Josi (Ellis, Duchene), 54. Turris (Ellis, Rinne) - 34. Malgin (Trocheck, Yandle), 40. Connolly (Sceviour, Hunt), rozh. nájazd Trocheck.

Brankári: Rinne - Montembault, strely na bránku: 27:30, 17.534 divákov.

Los Angeles - Calgary 4:1

Góly: 2. Toffoli (Lizotte, Carter), 21. Carter, 26. Kopitar, 29. Kovaľčuk (Martinez, Amadio) - 58. Backlund (tr. strieľanie).

Brankári: Quick - Rittich (40. Talbot), strely na bránku: 36:24, 18.230 divákov.

San Jose - Buffalo 3:4

Góly: 16. Meier (Thornton, E. Karlsson), 41. Hertl (E. Karlsson, Couture), 43. Sörensen (Burns, Gambrell) - 13. Johansson (Jokiharju, Scandella), 38. Mittelstadt (Jokiharju), 43. Skinner (McCabe, Johansson), 53. Girgensons (Okposo, Larsson).

Brankári: M. Jones - Ullmark, strely na bránku: 22:25, 17.562 divákov.

Domov»Hokej»NHL»Tatar bodoval pri víťazstve Montrealu, draftová jednotka s prvým gólom, Černák sa pobil