Sobota, 16. november, 2019 | Meniny má Agnesa

Tatar bodoval pri víťazstve Montrealu, draftová jednotka s prvým gólom, Černák sa pobil

Montreal zdolal úradujúceho šampióna.

Momentka zo zápasu New Jersey - Vancouver.Momentka zo zápasu New Jersey - Vancouver.(Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Hokejisti New Jersey zdolali v sobotňajšom domácom zápase NHL Vancouver 1:0. V 15. minúte si strelecký účet v profilige otvoril Jack Hughes, ktorého Devils tento rok draftovali z prvého miesta.

Brankár Mackenzie Blackwood dosiahol čisté konto, keď chytil všetkých 25 striel Canucks.

Sklamaný Halák

Z triumfu sa tešili aj hráči Montrealu, ktorí uspeli na ľade úradujúceho šampióna zo St. Louis pohodlne 5:2.

Súvisiaci článok Prišiel, aby sa hneď aj zbalil. Washington poslal Fehérváryho na farmu Čítajte

Asistenciou sa na triumfe Canadiens podieľal aj slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý prihral na úvodný gól.

Tatar asistoval v presilovke pri prvom presnom zásahu hostí z hokejky Jordana Weala. Pre slovenského útočníka to bol šiesty bod (2+4) v ôsmom zápase sezóny.

Gólom a asistenciou prispel k výhre Montrealu kapitán Shea Weber, Carey Price predviedol 32 úspešných zákrokov a s 325 víťazstvami sa dostal na 27. miesto historického poradia brankárov.

"Zdá sa, že čím som starší, tým viac sa zapisujem do štatistík. Som vďačný, že som počas kariéry mohol hrať s takými skvelými spoluhráčmi, ktorí mi pomohli vyhrať toľko zápasov," vyslovil sa Price.

Hosťom pomohla k víťazstvu veľká chyba brankára Blues Jakea Allena, ktorý za stavu 1:1 v druhej tretine iba šesť sekúnd po buly nešikovným zákrokom daroval gól Brendanovi Gallagherovi.

Jeho nahadzovaná strela od modrej čiary na prekvapenie všetkých skončila v sieti. Blues sa už z tohto úderu nedokázali spamätať.

"Puk mi nejako trafil hokejku a odrazil sa do siete. Na to niet ospravedlnenia. Beriem za ten gól plnú zodpovednosť. Zobral nám vietor z plachiet. Stratili sme 'momentum' a môžem za to ja," sypal si popol na hlavu Allen. Tatar počas 16:40 min. ohrozil Allena raz a odsedel si dve trestné minúty.

Toronto v zostave s Martinom Marinčinom zdolalo Boston s Jaroslavom Halákom a Zdenom Chárom 4:3 po predĺžení. Halák vykryl 25 striel, o zisku dvoch bodov pre Maple Leafs rozhodol v 64. minúte Morgan Rielly.

"Získali sme bod, ale je to pre nás sklamanie. Hrali sme dosť dobre na to, aby sme si z tohto zápasu odniesli dva body. Najmä v druhej tretine sme prekorčuľovali aj prestrieľali súpera, ale nič nám tam nepadlo. Musíme sa cez to preniesť a ísť ďalej," uviedol Jaroslav Halák, cituje ho portál NHL.

"Keď sú spolu na ľade takí hráči ako Matthews a Marner, je to skvelé. Treba ich len nechať robiť si svoju prácu. Naše víťazstvo nie je také čisté, aké sme chceli, ale berieme ho," skonštatoval Morgan Rielly.

Dallas s Andrejom Sekerom triumfoval na ľade Philadelphie 4:1.

Hokejisti Dallasu vyhrali prvýkrát po štyroch prehrách aj vďaka gólu a dvom asistenciám Coreyho Perryho. Pre niekdajšieho najlepšieho strelca NHL to boli prvé tri body v sezóne, keďže prvých sedem zápasov vynechal pre zlomeninu v chodidle.

Dallas vyhral napriek len 16 strelám na bránku, kým Philadelphia ich mala až 39.

"Nebolo to ľahké. Niekoľko zápasov nám trvalo, kým sme našli cestu k víťazstvu. Predtým sme sami seba triafali do nohy. Nezáleží na tom, či je to víťazstvo škaredé. Dôležité je, že prišlo," povedal Corey Perry.

Splnený detský sen

Tampa Bay s Erikom Černákom prehrala s Coloradom 2:6.

Na začiatku druhej tretiny za stavu 1:1 sa Černák po prerušení hry pobil s Mattom Calvertom. Obaja dostali 5-minútový trest za bitku. Kým boli na trestnej lavici, strelilo Colorado tri góly a nasmerovalo sa k výhre.

Tím z Denveru natiahol bodovú sériu už na osem zápasov, len v ročníku 2000/2001 začali Avalanche sezónu dlhšou bodovou šnúrou. Výrazný podiel na triumfe Avalanche mal Tyson Jost, ktorý sa blysol hetrikom, jeho premiérovým v NHL.

"Cítim sa úžasne, je to niečo výnimočné. Ako dieťa som o tomto vždy sníval, keď som sa hral s pukom na dvore. Je to jedinečný moment," vyznal sa Jost.

Černák odohral vyše 18 minút, pričom sa prezentoval aj jednou strelou a dvoma bodyčekmi. Hokejisti New Jersey zdolali Vancouver 1:0.

Pittsburgh po sérii piatich víťazstiev našiel premožiteľa, keď podľahol Vegas 0:3. Brankár Vegas Marc-Andre Fleury vynuloval svoj bývalý tím, keď zastavil všetkých 29 striel domácich a slávil už svoj 57. shutout v NHL.

"Naposledy, keď sme hrali v Pittsburghu, som tu dostal päťku. Chcel som sa uistiť, že sa to nestane opäť. Som rád, že sa mi darilo lepšie," povedal pre zámorské médiá Fleury, ktorý 445. víťazstvom v profiligovej kariére vyrovnal zápis Terryho Sawchuka na siedmom mieste historického poradia brankárov.

NHL 2019/2020 - základná časť:

New Jersey - Vancouver 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 15. Hughes (Hall, Vatanen)

Brankári: Blackwood - Demko, strely na bránku: 24:25, 13.818 divákov.

Načítavám video...

St. Louis - Montreal 2:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Góly: 8. Schwartz (Pietrangelo, Tarasenko), 60. Peron (Faulk, Parayko) - 6. Weal (Domi, TATAR), 21. Gallagher (Danault), 24. Drouin (Kotkaniemi, Weber), 32. Suzuki (Thompson, Cousins), 60. Weber

Brankári: Allen - Price, strely na bránku: 34:25, 18.096 divákov.

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:40 minúty, asistoval pri úvodnom góle, raz vystrelil na bránku súpera a dostal jeden dvojminútový trest za hrubosť/

Arizona - Ottawa 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Góly: 8. Capobianco (Hinostroza, Goligoski), 9. Ekman-Larsson (Keller, Stepan), 30. Garland (Richardson, Schmaltz), 42. Söderberg (Garland, Goligoski), 60. Crouse - 43. Namestnikov, 45. Tierney (Chabot, Anderson).

Brankári: Rinne - Anderson, strely na bránku: 27:36, 17.125 divákov.

Columbus - NY Islanders 2:3 pp (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 13. S. Jones (Milano, Lilja), 38. Jenner - 9. Barzal, 17. Dal Colle (Beauvillier, Nelson), 61. Nelson (Leddy, Beauvillier).

Brankári: Korpisalo - Greiss, strely na bránku: 36:34, 15.276 divákov.

Philadelphia - Dallas 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Góly: 1. Couturier (Konecny, Giroux) - 7. Hintz (Benn, Perry), 14. Lindell (Gurianov, Perry), 42. Perry (Hintz), 59. Heiskanen (Seguin).

Brankári: Hart - Bishop, strely na bránku: 39:16, 18.003 divákov.

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 22:42 min, raz vystrelil na bránku, mal tri zablokované strely a pripísal si jeden plusový bod/

Pittsburgh - Vegas 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 24. Šťastný (Glass, Pacioretty), 59. W. Karlsson, 60. Stone.

Brankári: Jarry - Fleury, strely na bránku: 29:24, 18.610 divákov.

Tampa Bay - Colorado 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)

Góly: 18. Gourde (McDonagh, Shattenkirk), 52. Hedman (Shattenkirk, Killorn) - 4. Jost (Girard, Wilson), 24. Jost (Compher, Wilson), 26. Landeskog (MacKinnon, Rantanen), 27. Jost (Compher, Wilson), 47. Kadri (Makar), 55. Rantanen.

Brankári: Vasilevskij - Francouz, strely na bránku: 46:24, 19.092 divákov.

Toronto - Boston 4:3 pp (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 6. Rielly (Marner, Johnsson), 16. Timašov (Gauthier), 43. Kerfoot (Muzzin, Michejev), 64. Rielly (Marner, Matthews) - 20. DeBrusk (Coyle, Wagner), 42. Heinen (Ritchie, Pastrňák), 56. Pastrňák (Marchand, Bergeron).

Brankári: Andersen - HALÁK, strely na bránku: 29:46, 19.394 divákov.

/obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 11:43 min, raz vystrelil na bránku, vyprodukoval jeden "hit", mal jednu zablokovanú strelu, dostal štyri trestné minúty a pripísal si jeden plusový bod/

/obranca Zdeno Chára (Boston)odohral 22:44 min, päťkrát vystrelil na bránku, mal jednu zablokovanú strelu/

/brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal 63:43 min, zneškodnil 25 z 29 striel, dosiahol úspešnosť 86,2 %/

Nashville - Florida 2:3 sn

Góly: 50. Josi (Ellis, Duchene), 54. Turris (Ellis, Rinne) - 34. Malgin (Trocheck, Yandle), 40. Connolly (Sceviour, Hunt), rozh. nájazd Trocheck.

Brankári: Rinne - Montembault, strely na bránku: 27:30, 17.534 divákov.

Los Angeles - Calgary 4:1

Góly: 2. Toffoli (Lizotte, Carter), 21. Carter, 26. Kopitar, 29. Kovaľčuk (Martinez, Amadio) - 58. Backlund (tr. strieľanie).

Brankári: Quick - Rittich (40. Talbot), strely na bránku: 36:24, 18.230 divákov.

San Jose - Buffalo 3:4

Góly: 16. Meier (Thornton, E. Karlsson), 41. Hertl (E. Karlsson, Couture), 43. Sörensen (Burns, Gambrell) - 13. Johansson (Jokiharju, Scandella), 38. Mittelstadt (Jokiharju), 43. Skinner (McCabe, Johansson), 53. Girgensons (Okposo, Larsson).

Brankári: M. Jones - Ullmark, strely na bránku: 22:25, 17.562 divákov.