Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Cehlárik bol druhou hviezdou zápasu, Fehérváry sa po návrate do AHL opäť blysol

Húska vychytal výhru.

Peter Cehlárik, ilustračná snímkaPeter Cehlárik, ilustračná snímka (Zdroj: DANIEL STEHLÍK/CVAK.SK)

BRATISLAVA. Slovenskí útočníci Peter Cehlárik a Róbert Lantoši gólmi prispeli k triumfu hokejistov Providence Bruins na ľade Belleville Senators v sobotňajšom zápase AHL.

Cehlárik okrem gólu pridal aj asistenciu a dva plusové body, čo mu vynieslo honor druhej hviezdy zápasu. Lantoši mal na konci až tri plusové body.

Súvisiaci článok Tatar bodoval pri víťazstve Montrealu, draftová jednotka s prvým gólom, Černák sa pobil Čítajte

V zdolanom tíme nastúpil obranca Christián Jaroš, ale stretnutie ukončil bez bodového zápisu. Cehlárik má zo štyroch zápasov 5 bodov (4+1) a nesie výrazný podiel na druhom mieste Providence v tabuľke Atlantickej divízie AHL.

Prvý gól v novej sezóne v sobotu dosiahol Marián Studenič. Jeho tím Binghamton Devils však doma prehral s Hartfordom Wolf Pack 3:4 po predĺžení. Vo víťaznom tíme sa brankár Adam Húska prezentoval 30 zákrokmi z 33 striel. Hartford je lídrom Atlantickej divízie, aj celej Východnej konferencie AHL.

Obranca Martin Fehérváry sa po bleskovom presune z tímu NHL Washington Capitals späť do Hershey v AHL blysol dvoma asistenciami a dvoma plusovými bodmi. Výrazne tým pomohol svojmu tímu Hershery Bears k víťazstvu 4:2 na ľade Lavalu.

Útočníci Adam Ružička a Martin Pospíšil boli pri triumfe Stocktonu nad Bakersfieldom (4:3), ale nebodovali. Pospíšil sa však v druhom zápase v rozpätí dvoch dní pobil a dokopy má z týchto dvoch súbojov na konte až 22 trestných minút.

Výsledky zápasov AHL so Slovákmi - sobota:

Laval - Hershey 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

/Martin Fehérváry (Hershey) si pripísal 2 asistencie, dvakrát vystrelil na bránku a mal dva plusové body/

Belleville - Providence 4:7 (2:2, 0:3, 2:2)

/Christián Jaroš (Belleville) bol bez zápisu/

/Peter Cehlárik (Providence) strelil jeden gól, pridal jednu asistenciu, dvakrát vystrelil na bránku, mal dva plusové body a vyhlásili ho za 2. hviezdu zápasu/

/Róbert Lantoši (Providence) strelil 1 gól, mal jednu ďalšiu strelu a pripísal si tri plusové body/

Binghamton - Hartford 3:4 po predĺž. (3:1, 0:1, 0:1 - 0:1)

/Marián Studenič (Binghamton) strelil 1 gól, trikrát vystrelil na bránku a mal jeden plusový bod/

/Adam Húska (Hartford) odchytal 60:38 min a dosiahol 30 zákrokov z 33 striel/

Bakersfield - Stockton 3:4 (1:3, 2:0, 0:1)