Parma rozstrieľala Janov, Kucka dal svojmu bývalému klubu gól

Radosť hráčov Interu Miláno.
Radosť hráčov Interu Miláno. (Autor: AP/Elisabetta Baracchi)
TASR|20. okt 2019 o 15:18

Škriniar s Interom vybojovali víťazstvo na ihrisku súpera.

RÍM. V nedeľnom zápase 8. kola talianskej futbalovej Serie A si favorizovaná Parma poradila s Janovom 5:1.

Gólový účet stretnutia otvoril v 39. minúte Juraj Kucka. Slovenský stredopoliar si nabehol na prihrávku a poslal loptu za chrbát brankára svojho bývalého zamestnávateľa, ktorého dres obliekal štyri a pol roka.

Kucka si v aktuálnej sezóne Serie A pripísal prvý presný zásah. Z hetriku sa v stretnutí tešil dánsky útočník Andreas Cornelius.

Hostia otvorili gólový účet zápasu už po dvoch minútach zásluhou Lautara Martineza, no v 16. minúte Domenico Berardi prízemnou strelou vyrovnal. Do polčasovej prestávky udrel dvakrát Romelu Lukaku a posadil Inter na koňa.

V 71. minúte zvýšil na 4:1 pre Milánčanov z pokutového kopu opäť Argentínčan Martinez. Domáci však nezložili zbrane a striedajúci Filip Duričič a Jeremie Boga pohotovo odpovedali gólmi.

Inter napokon po tvrdom boji bral tri body a od lídra súťaže Juventusu Turín ho v tabuľke delí jediný bod.

Tréner Samdorie Janov Claudio Ranieri si pripísal vo svojom prvom zápase na lavičke posledného tímu tabuľky bezgólovú remízu proti svojmu bývalému zamestnávateľovi AS Rím.

Serie A 2019/2020 - 8. kolo:

Sassuolo Calcio - Inter Miláno 3:4 (1:3)

Góly: 16. Berardi, 74. Duričič, 81. Boga - 2. a 71. Martinez (druhý z 11 m), 38. a 45. Lukaku (druhý z 11 m)

/M. Škriniar (Inter) odohral celé stretnutie/

Cagliari Calcio - SPAL Ferrara 2:0 (1:0)

Góly: 20. Calhanoglu, 81. Piatek - 62. Babacar, 90.+2 Calderoni

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Parma rozstrieľala Janov, Kucka dal svojmu bývalému klubu gól