Banská Bystrica proti Popradu.
Banská Bystrica proti Popradu. (Autor: TASR/Dušan Hein)
SITA|20. okt 2019 o 18:36

Banskobystričania si presvedčivo poradili s Popradom.

BRATISLAVA. Hokejisti majstrovskej Banskej Bystrice triumfovali v nedeľňajšom stretnutí 14. kola základnej časti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2019/2020 nad tímom HK Poprad rozdielom triedy 4:1.

Natiahli tak víťaznú sériu už na sedem vystúpení a zotrvali na líderskej pozícii v tabuľke.

Banskobystričania ostatný raz prehrali na domácej tipsportligovej scéne ešte 27. septembra, keď pred vlastným publikom nestačili na hráčov z Nových Zámkov (0:2). V dueloch proti popradským súperom vyhrali štvrtýkrát po sebe.

Hokejisti HC Košice zvíťazili šlágri kola na ľade Slovana Bratislava 2:1 po samostatných nájazdoch.

V záverečnom nájazdovom rozstrele bol jediným úspešným exekútorom útočník hostí Marcel Haščák. Derby sledovala návšteva sezóny - 9813 divákov. Odvekí rivali sa stretli v súťažnom zápase na bratislavskom štadióne prvýkrát od 18. apríla 2012.

Duel Slovanu s Košicami dospel až do nájazdov, pred 9813 divákmi sa napokon tešili hostia z východu.

Tipsport liga 2019/2020 - 14. kolo - nedeľa:

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Poprad 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 5. Ďatelinka, 6. Hickmott (Bubela, Southorn), 23. Hohmann, 55. Southorn (Jääskeläinen, Hickmott) - 57. Mlynarovič (P. Svitana)

Banská Bystrica: Beskorowany - Biro, Nemčík, Mihálik, Southorn, Petrinec, Ďatelinka, Zubák - Lamper, A. Šťastný, Hrnka - Jääskelainen, Hickmott, M. Lunter - Hohmann, Bubela, Šoltés - Bartánus, Gabor, Kabáč - Fafrák (od 32. minúty)

Poprad: Vošvrda - Ulrych, Kozák, Kramár, D. Brejčák, Ťavoda, Erving, Magovac, Česánek - Vandas, Paukovček, Handlovský - Leclerc, Zagrapan, S. Takáč - P. Svitana, Mlynarovič, R. Svitana - Matej Paločko, Bjalončík, Kundrík

Hlasy trénerov:

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Začali sme veľmi dobre. Dostali sme sa do vedenia 2:0. Pri prvom našom góle sa zrazil hosťujúci hráč nešťastne s rozhodcom, čo bolo naše šťastie. Za stavu 2:0 sme však prestali hrať i korčuľovať. Minimálne desať minút v prvej tretine nás súper prehral. V druhej časti sme už hrali oveľa lepšie.

Dôležité bolo, že sme v tretej tretine zvýšili na 4:0. Poprad hral jednoducho, my sme veľa pukov strácali v obrannom pásme, preto aj súper znížil. V tomto smere sa musíme zlepšiť. Beskorowany si dnes zaslúžil nulu, preto ma mrzí, že sme stratili zbytočne puk počas našej presilovky a Poprad znížil. Tri body však zostali doma, to je podstatné.

Po slabšej prvej tretine môžem byť s lepšou druhou i treťou tretinou z našej strany spokojný."

František Štolc, tréner Popradu: "O výsledku rozhodla prvá tretina a úvod druhej tretiny. Dostali sme hneď na začiatku zápasu kuriózny, nešťastný gól, kedy sa náš hráč nešťastne zrazil s rozhodcom. Hneď na to pridali Bystričania druhý gól.

Proti tak skúsenému mužstvu, aké majú domáci, sa to už za stavu 0:2 z nášho pohľadu ťažko otáča. Aj keď sme sa o to pokúsili a v ešte v prvej tretine sme si vytvorili mierny tlak, i v druhej, no znovu nám Bystričania ušli na rozdiel troch gólov.

Snažili sme sa dostať do zápasu nejakým kontaktným gólom, ale ten prišiel bohužiaľ neskoro už za stavu 4:0 pre domácich, ktorí sa presadili v presilovke piatich proti trom."

HK Dukla Trenčín - HC 07 WPC Koliba Detva 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)

Góly: 10. Chromiak (Štach, J. Švec), 37. Lapšanský (Štach), 57. Ferenyi (Kajínek, McCormack) - 4. J. Sýkora (Šišovský), 6. J. Žilka (Jendroľ, F. Fekiač), 33. J. Sýkora (P. Zuzin), 34. F. Fekiač (P. Zuzin), 44. T. Török (Gašpar), 58. P. Zuzin (J. Sýkora)

Trenčín: Tomek (34. Valent) - Rajnoha, McCormack, Štach, Sládok, Kajínek, Stacha, od 21. Dužek - Sojčík, Mikyska, Alderson - Lapšanský, Sádecký, M. Valach - Bartovič, J. Švec, Michal Hlinka - Džugan, Ferényi, Chromiak

Detva: M. Šimko - Martin Chovan, Andersons, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Gachulinec - J. Sýkora, P. Zuzin, Šišovský - R. Gašpar, P. Valent, Török - Žilka, Podešva, Ščurko (30. V. Fekiač) - Ľupták, Čacho, Čenka

Ján Pardavý, tréner Trenčína: "Nemôžem mužstvu nič vyčítať, v ofenzíve sme si dokázali vypracovať veľa šancí, pri ich premieňaní sme však neboli chladnokrvní a výborný výkon podal súperov brankár. Súper bol efektívnejší a vždy rýchlo dokázal odpovedať na náš tlak."

Josef Turek, tréner Detvy: "Tento zápas sa nám vydaril po všetkých stránkach, výborne sme sa pohybovali a dokázali sme aj strielať góly, výrazne nás podržal brankár Šimko. Teší nás, že sme tento náročný zápas dokázali zvládnuť."

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Ingema Michalovce 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Gól: 63. Stehlík (Rudolf Huna)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin _ Petran, Droppa, Stehlík, Kurali, Mezovský, Roman, Smutný, Nemec _ J. Sukeľ, Uhrík, Kriška _ Ri. Huna, Lištiak, Macík _ Vybiral, Oško, Lunter - Nechaj, Ró. Huna, Ru. Huna

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan - Mesikämmen, Dalhuisen, Ventelä, Vorobiov, Kolba, Hančák, Borov, Zekucia - Spilar, Lalancette, Juusela, - Mašlonka, Galamboš, Giľák - Hričina, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa

HKM Zvolen - DVTK Jégesmedvék Miškovec 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 5. Bonis (Trotter, Corrin), 20. Bonis (McPherson, Trotter) - 35. D. Rodman (Beauviller, Vandane)

HKM Zvolen: Tomek - Lowney, Švarný, Betker, Corrin, Drgoň, Fatul, Maier, Tibenský - Mráz, Špirko, Kelemen - McPherson, Trotter, Bonis - Štrauch, Halama, Thompson - Kolenič, Petráš, Marcinek

DVTK Miškovec: Adroján - Ross, Vojtkó, Láda, Vandane, Szirány, D. Kiss, Göz, Farkas - Rodman, Harrison, Beauviller - Beach, Vas, Reszegh - Miskolczi, Galanisz, Magosi - Ritö, Lövei, P. Kiss

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Som veľmi rád, že sme zvládli toto stretnutie a vyhrali za tri body. Celý zápas nás držal brankár Tomek. Zlikvidoval veľmi veľa šancí Miškovca. Ako sme dali gól na 1:0, tak útočníci prestali hrať, niektorí boli ako námesační, prestali sa vracať a prepadávali sme. Neviem si to vysvetliť.

Veľmi veľa prečíslení mali hostia, či už traja na jedného, alebo štyria na dvoch. To sa nám nemôže stávať. My sme boli všade neskoro, nevyhrávali sme súboje. Zvládli sme to vďaka Tomekovi, za čo mu všetci ďakujeme. Sú to dôležité tri body pre nás."

Marcel Rodman, tréner Miškovca: "Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Zvolen ukázal nedávno veľmi dobré výsledky, vyhral štyri zápase v rade. Aj náš prvý vzájomný zápas bol tesný a bojovný, to isté som teda očakával i dnes.

Trochu sme tentoraz zmenili náš systém a taktiku. Myslím, že sme ju dokázali dobre dodržiavať a že sme boli v tomto zápase lepší. Prvýkrát sme súpera prestrieľali väčším rozdielom. S veľa vecami som bol spokojný, no nakoniec nemáme žiadne body, takže určite nemôžem byť šťastný.

S ohľadom na naše posledné zápasy beriem ten dnešný ako krok dopredu. Ukázali sme veľa dobrých vecí, hráči bojovali a myslím, že sme si zaslúžili viac."

MAC Budapešť - HK Nitra 0:7 (0:2, 0:5, 0:0)

Góly: 17. Fominych (Rácz), 20. Čaládi (Rác, Rácz), 27. Morrison, 28. Csányi (Rais, Mezei), 31. Čaládi (Rácz), 36. Fominych (Morrison), 37. Blackwater (Lušňák)

MAC Újbuda: Bálizs (31. Halász) - Carlisle, McNally, MaCaulay, Pozsgai, Bugár, Garát, Schlekmann, Blake Orbán - Sorfon, Strech, Klempa - Bodó, Langkow, Brance Orbán - Terbócs, Pitt, Nagy - Szigeti, Majoross, Kreisz

HK Nitra: Hanuljak - Morrison, Mezei, Versteeg, Olsen, Rais, Pupák, Rácz - Scheidl. Kerbashian, Buček - Lušňák, Kollár, Blackwater - Csányi, Šimun, Fominich - Rác, Minárik, Čaládi - Tábi

Slovan Bratislava - HC Košice 1:2 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 59. Abdul (Meszároš) - 28. Chovan (Haščák, Majdan), rozh. nájazd Haščák. Rozhodovali: Štefík, Novák - Frimmel, Gegáň, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, 9813 divákov.

Slovan Bratislava: Brust - Sersen, Bačik, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Podlipnik - Bondra, Zigo, Abdul - Žitný, Viedenský, Pance -Kukumberg, Puliš, Matoušek - Miklík, Kytnár, Sloboda - Jendek

HC Košice: Košarišťan - Slovák, Repe, Čížek, Koch, Bučko, Růžička, Cibák - Majdan, Chovan, Haščák - Belluš, Skokan, Bezúch - Rapáč, Bortňák, Klhůfek - Suja, Vrábeľ, Jokeľ

Roman Stantien, tréner Slovana Bratislava: "V úvode sme boli trochu lepší, vypracovali sme si dve šance, v nich sme to ale prešpekulovali. Nejdeme do koncovky jednoducho, doplácame na to, že chceme zakončenia vyšperkovať.

Približne od 8. minúty Košice pridali, dostali sa do tempa, hrali výborne. Divákom sa musel hokej páčiť, hralo sa hore-dole, vynikali obaja brankári. V druhej tretine boli Košice lepšie. V tretej tretine sme to chceli otočiť, v závere sa nám aj podarilo vyrovnať.

V predĺžení si Košice vypracovali viac vyložených šancí, Brust nás však podržal. V nájazdoch už bol ľad rozbitý, ťažko sa dalo na ňom niečo vymýšľať, dopadlo to, ako dopadlo."

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Bolo to typické derby Slovan - Košice. V priebehu 60 minút sa 'momentum' neustále prehupovalo z jednej strany na druhú, raz sme mali viac z hry my, raz zasa Slovan. Vzhľadom na to, ako všetci hráči bojovali a odovzdali na ľade všetko, by si ani jeden tím nezaslúžil ísť domov bez bodu.

V predĺžení sme možno mali o jednu-dve šance viac ako súper, ale ten výsledok 1:1 po predĺžení je v poriadku. Bol najmä zásluhou oboch brankárov. V nájazdoch sa o bod navyše postaral Košarišťan."

Domov»Hokej»Slovensko»Košice v šlágri zdolali Slovan, Banská Bystrica je sedem kôl nezdolaná