Brett Ritchie (18) oslavuje gól v zápase základnej časti NHL 2019/2020 Boston Bruins - Toronto Maple Leafs. (Autor: Charles Krupa SITA/AP)
TASR|23. okt 2019 o 06:24

Nashville vyškolil Anaheim.

NEW YORK. Hokejisti Bostonu vedení kapitánom Zdenom Chárom zdolali v noci na stredu v zámorskej NHL na domácom ľade Toronto 4:2.

Súperovi sa tak revanšovali za prehru spred troch dní (3:4 po predĺžení).

Pastrňák sa opäť predviedol

Chára odohral 22:32 min., pripísal si jednu strelu, plusku a odsedel dve trestné minúty. Jeho spoluhráč Jaroslav Halák sledoval duel zo striedačky, v bránke Bruins sa predstavil Fín Tuukka Rask.

Do hry nezasiahol ani slovenský obranca v službách Toronta Martin Marinčin, ktorý bol zdravý náhradník.

V drese Bruins opäť žiaril český útočník David Pastrňák, ktorý strelil efektný gól, pridal skvostnú asistenciu a dostal sa na métu 300 bodov v NHL. Dvadsaťtriročný krídelník strelou s hokejkou medzi nohami prekonal Mikea Hutchinsona a otvoril v 18. minúte skóre.

"Bol to inštinkt. Mal som asi skôr prihrať bekhendom, ale napokon som takto vystrelil. Skúšal som to aj na tréningu, ale tam mi to nevyšlo. Mal som šťastie," povedal pre nhl.com Pastrňák, ktorý strelil svoj desiaty gól len v deviatom stretnutí.

Významný míľnik v kariére dosiahol Rask, ktorý odchytal svoj 500. zápas v NHL, všetky za Boston. "Som nesmierne šťastný, že som členom tejto organizácie tak veľa rokov," uviedol Rask.

Zuccarello sa vrátil po zranení

Edmonton v zostave s útočníkom Tomášom Jurčom prehral na ľade Minnesoty 0:3. Wild po slabom štarte dokázali prvýkrát v sezóne vyhrať dva zápasy po sebe.

Naopak Oilres v druhom zápase po sebe nevyhrali, keď opäť nedali ani gól. Jurčo sa prezentoval jednou strelou na bránku.

O čisté konto Wild sa zaslúžili dvaja brankári. Začal Devan Dubnyk, ktorý nepustil za chrbát ani jednu z deviatich striel, ale v 22. minúte sa po kolízii v bránkovisku zranil a nahradil ho Alex Stalock.

Ten si pripísal 16 úspešných zákrokov. Pri všetkých góloch Minnesoty bol Eric Staal, ktorý si dvomi gólmi otvoril strelecký účet v sezóne a pridal aj asistenciu.

"Po začiatku sezóny chcete čo najrýchlejšie streliť gól a dostať sa do pohody. Trvalo to dlhšie, ale snáď sa to už rozbehne," povedal Staal.

Po štvorzápasovej absencii pre zranenie sa do zostavy Wild vrátil Mats Zuccarello a vďaka asistencii zaznamenal prvý bod v službách Minnesoty.

NHL 2019/2020 - základná časť - výsledky - streda:

Boston - Toronto 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 18. Pastrňák (Marchand, Krug), 27. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 47. B. Ritchie (DeBrusk), 58. P. Lindholm (Kuraly) – 25. Kapanen (Kerfoot, Holl), 33. Kerfoot (Kapanen, W. Nylander)

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 22 a pol minúty, jedenkrát vystrelil na bránu, zablokoval tri strely, odsedel si jeden dvojminútový trest a pripísal si jeden plusový bod. Brankár Jaroslav Halák (Boston) ani obranca Martin Marinčin (Toronto) do zápasu nezasiahli./

Buffalo - San Jose 4:3 (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 28. Eichel (Dahlin, Olofsson), 40. S. Reinhart (Ristolainen, Eichel), 41. Skinner (Eichel, Jokiharju), 64. Eichel (Ristolainen, Mittelstadt) – 6. Gambrell (E. Karlsson, Sörensen), 16. Vlasic (Marleau, Meier), 52. E. Karlsson (Labanc, Marleau)

Florida - Pittsburgh 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Góly: 31. Acciari (Hunt, Sceviour), 38. Malgin (Huberdeau), 54. Huberdeau (Barkov, Strålman), 59. Vatrano (Malgin, Barkov) – 32. Blueger (Guentzel, Simon), 55. Hörnqvist (Guentzel, Crosby)

NY Rangers - Arizona 2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 26. DeAngelo (Lemieux, Bučnevič), 38. DeAngelo (R. Strome, Kakko) – 14. Crouse (Fischer, Söderberg), 34. Goligoski (Chychrun, Schmaltz), 62. Dvorak (Goligoski, Keller)

Detroit - Vancouver 2:5 (1:0, 1:0, 0:5)

Góly: 17. Mantha (Hronek, Bertuzzi), 30. Cholowski (Hirose, Athanasiou) – 42. Horvat (E. Pettersson, Q. Hughes), 44. Horvat (Q. Hughes, J. T. Miller), 53. Virtanen (Leivo, Jo. Benn), 55. Schaller (E. Pettersson), 59. Horvat

Minnesota - Edmonton 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

Góly: 12. E. Staal (Greenway, Zuccarello), 13. E. Staal (Soucy, Greenway), 17. Hunt (Dumba, E. Staal)

/Útočník Tomáš Jurčo (Edmonton) odohral 11 minút a 40 sekúnd, počas ktorých jedenkrát vystrelil na bránu súpera./

Nashville - Anaheim 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Góly: 12. Josi (Duchene, Ellis), 17. Sissons, 21. Grimaldi (Bonino), 31. Ekholm, 45. Arvidsson, 49. Järnkrok (Arvidsson, Turris) – 44. Getzlaf

Winnipeg - Los Angeles 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 18. Connor (Little, Ehlers), 33. Ehlers (Pionk, Heinola) – 11. Wagner (Clifford, Martinez), 25. MacDermid, 46. Kopitar (Doughty, Quick)

Chicago - Vegas 1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Góly: 17. Dach (Määttä, D. Strome) – 59. Holden (Mark Stone, Stastny), rozh. náj. Theodore

Calgary - Washington 3:5 (0:0, 2:3, 1:2)

Góly: 24. E. Lindholm (J. Gaudreau, Giordano), 37. Czarnik (Lucic, Brodie), 60. Rieder (Mangiapane, D. Ryan) – 21. Carlson (Ovečkin, Oshie), 23. Stephenson, 37. Ovečkin (Bäckström, Gudas), 53. T. Wilson (Eller, Kempný), 59. Carlson

/Obranca Martin Fehérváry (Washington) do zápasu nezasiahol./

Domov»Hokej»NHL»Boston s Chárom porazil pred vlastným publikom Toronto, Jurčov Edmonton prehral v Minnesote