Slovan zvládol penaltovú drámu a v mládežníckej Lige majstrov postúpil ďalej

Ilustračná fotografia. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)

/play off, 2. zápas/

Ludogorec Razgrad - Slovan Bratislava 1:0 (1:0), 2:4 na penalty

Gól: 31. Minkov

/prvý zápas: 0:1, do 2. kola postúpil Slovan/

RAZGRAD. Juniori futbalového Slovana Bratislava postúpili do ďalšej fázy mládežníckej Ligy majstrov.

V stredajšej odvete 1. kola síce prehrali na pôde bulharského Ludogorca Razgrad 0:1, ale následnom penaltovom rozstrele zvíťazili 4:2.

Začiatkom októbra slovanisti na Tehelnom poli zvíťazili 1:0.

V ďalšej fáze sa Slovan stretne s úspešnejším z dvojice Young Boys Bern - Glasgow Rangers, v prvom súboji vo Švajčiarsku sa zrodila remíza 3:3.

Hlas po stretnutí

/zdroj: skslovan.com/

Vladimír Gála, tréner Slovana: "Ustáli sme úvodný 20-minútový tlak súpera, potom sme však spravili vzadu jednu chybu, keď sme neodkopli loptu a Ludogorec sa ujal vedenia. Následne sme prevzali iniciatívu, darili sa nám kombinácie v strede ihriska a dostávali sme sa do streleckých pozícií. Po prestávke sme sa snažili vyrovnať, najmä posledných 20 minút sme zvládli fantasticky, keď sme mali oveľa viac síl než Ludogorec. Škoda, že sme nevyužili naše dobré príležitosti, kvôli čomu zápas dospel do penált.

V nich boli hrdinami štyria naši hráči, ktorí skórovali a taktiež brankár Trnovský, ktorý chytil dva pokutové kopy. Nesmierne sa tešíme, dnešný úspech radíme veľmi vysoko a sme šťastní, že ideme ďalej. Ďakujem všetkým, ktorí sa na tomto úspechu podieľali, no myslíme už na ďalšie kolo, na ktoré sa tiež zodpovedne pripravíme."

Domov»Futbal»Liga majstrov»Slovan zvládol penaltovú drámu a v mládežníckej Lige majstrov postúpil ďalej