Erik Černák bráni kapitána Pittsburghu Sidneyho Crosbyho.
Erik Černák bráni kapitána Pittsburghu Sidneyho Crosbyho. (Autor: TASR)
SITA|24. okt 2019 o 07:20

Hedman rozhodol tesne pred koncom.

BRATISLAVA. Hokejisti Tampy Bay s Erikom Černákom v zostave zdolali hráčov Pittsburghu Penguins 3:2 v stredajšom zápase NHL. Víťazný gól strelil švédsky obranca Victor Hedman v presilovej hre 57 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

Hostia stále bez Jevgenija Malkina v zostave natiahli sériu prehier na tri. V tíme Penguins si pripísal jednu asistenciu, už desiatu v tejto sezóne, kapitán Sidney Crosby.

Bol to jeho 1230. bod v NHL (450+780), čím sa posunul na 40. priečku histórie produktivity pred Norma Ullmana. Crosby potreboval na 1230 bodov 954 zápasov.

Erik Černák nastúpil v druhej obrannej dvojici s Ryanom McDonaghom a odohral necelých 18 minút s výkazom 1 strela, 2 "hity", 2 zablokované strely, 1 mínusový bod.

Košický rodák má na konte v 9 zápasoch 29 bodyčekov (priemer 3,2) a v tejto štatistike tvrdosti mu patrí 18. priečka spomedzi všetkých hráčov NHL. Na čele je krídelník Vegas Ryan Reaves s 51 bodyčekmi.

V druhom stredajšom zápase si Ottawa poradila s Detroitom 5:2 a prerušila sériu štyroch prehier. Dvoma gólmi sa na tom podieľal útočník Anthony Duclair.

Hráči Detroitu utrpeli šiestu prehru za sebou a na 14. mieste Východnej konferencie majú len o 1 bod viac ako hokejisti Ottawy na poslednej priečke.

"Neboli sme nadšení z toho, čo sa udialo v zápasoch u súperov. Pred našimi fanúšikmi sme chceli ukázať dobré predstavenie a myslím si, že sme odkorčuľovali solídnych 60 minút," uviedol Anthony Duclair, cituje ho oficiálny portál NHL.

NHL 2019/2020 - základná časť - výsledky - štvrtok

Tampa Bay - Pittsburgh 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Góly: 10. Killorn (Kučerov, Sergačiov), 48. Paquette (McDonaghm Witkowski), 60. Hedman (Stamkos, Johnson) - 26. Tanev, 40. Guentzel (Crosby, Simon)

/Obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17:57 min, zaznamenal jednu strelu, dva hity, dve zablokované strely a jeden mínusový bod/

Ottawa - Detroit 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)

Góly: 7. Tierney (Ryan, Chabot), 24. Borowiecki (Paul, Brown), 26. Pageau, 38. Duclair (Chabot, Tierney), 59. Duclair (Namestnikov) - 21. Helm (Abdelkader, De la Rose), 23. Bertuzzi (Nemeth, Hronek)

Domov»Hokej»NHL»Tampa si doma poradila s Pittsburghom, Černák patrí medzi najtvrdších obrancov NHL