Montreal s Tatarom prehral doma so San Jose, Dallas so Sekerom zdolal Anaheim

Kevin Labanc (vľavo) strieľa gól v zápase základnej časti NHL 2019/2020 Montreal Canadiens - San Jose Sharks. (Autor: Ryan Remiorz SITA/AP)
Sportnet|25. okt 2019 o 07:06

Jurčo si proti Washingtonu nezahral.

NEW YORK. Hokejisti Montrealu prehrali v zámorskej NHL so San Jose 2:4.

Slovenský útočník domácich Tomáš Tatar si počas takmer 15-minútového pobytu na ľade pripísal jednu strelu a dva mínusové body.

Evander Kane prispel k triumfu San Jose dvoma presilovkovými gólmi, Tomáš Hertl mal tri asistencie.

Canadiens majú so Sharks nelichotivú bilanciu

Stále platí, že Montreal nevie zahrať na San Jose. V riadnom hracom čase nad týmto súperom nevyhral od 21. marca 2015. Aktuálne si Canadiens pripísali deviatu prehru proti Sharks v sérii.

Štvrtkový duel v Bell Centre sa skončil 4:2 pre hostí aj zásluhou dvoch presilovkových gólov Evandera Kana a troch asistencií Tomáš Hertla. Tatar odohral v drese Montrealu necelých 15 minút s bilanciou 1 strela a 2 mínusové body. Domáci prevýšili hostí v strelách na bránku 37.23, ale bolo im to málo platné.

"Myslíte si, že sme si neutvorili šance? Mali sme ich veľmi veľa, ale nepremenili sme ich. Súper ich nemal toľko, ale využil ich na góly," hneval sa tréner Montrealu Claude Julien na portáli nhl.com.

"Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Veľmi sme potrebovali tieto dva body. Držali sme nohu na plynovom pedáli a dočkali sme sa," uviedol Kevin Labanc, autor jedného z gólov Sharks, ktorého rodičia pochádzajú zo Spiša.

Dva bekhendy Gurjanova

Ruský útočník Denis Gurjanov sa dvoma presnými zásahmi postaral o triumf Dallasu nad Anaheimom 2:1. Slovenský obranca Andrej Sekera odohral v drese víťazov 20:30 min, raz strelecky ohrozil brankára súpera a zblokoval štyri strely.

Kapitán slovenskej reprezentácie z májových majstrovstiev sveta v Košiciach patrí k najlepšie blokujúcim hráčom NHL. V tejto štatistike mu aktuálne patrí 12. priečka, odohral 12 zápasov s 23 zablokovanými strelami.

Hrdinom bol však Gurjanov. Predviedol málovídaný jav, keď oba góly ešte v prvej tretine dosiahol z bekhendu. Prvý nečakanou strelou od útočného kruhu pod hornú žŕdku, druhý z bližšej vzdialenosti pomedzi betóny Johna Gibsona. Bol to jeho druhý a tretí gólový zápis v zámorskej profikariére.

Tomáš Jurčo sa tentoraz nezmestil do zostavy Edmontonu, ktorý si poradil s Washingtonom 4:3 po predĺžení. Domáci otočili duel z nepriaznivého skóre 1:3, Nemec Leon Draisaitl k tomu prispel dvoma gólmi a asistenciou.

Tri body mal aj Connor McDavid (1+2). V tíme Capitals stále chýbal zranený Richard Pánik.

NHL 2019/2020 - základná časť:

Columbus - Carolina 4:3 (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 4. Texier (Bemström, Riley Nash), 33. R. Murray (Jenner, D. Savard), 38. Milano (D. Savard, R. Murray), 64. Atkinson (Dubois, S. Jones) – 5. D. Hamilton (Foegele, Slavin), 12. Dzingel (Nečas), 13. Aho (Pesce, Wallmark)

Montreal - San Jose 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Góly: 17. Cousins (N. Thompson), 40. Armia (Domi, S. Weber) – 20. E. Kane (Couture, Hertl), 25. E. Kane (Hertl, Burns), 29. Labanc (Hertl, E. Karlsson), 40. M. Karlsson (J. Thornton, Marleau)

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral takmer 15 minút, jedenkrát vystrelil na bránu súpera, vyhral jedno vhadzovanie a pripísal si dva mínusové body./

NY Islanders - Arizona 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 2. Brassard (Pulock, B. Nelson), 35. Jo. Bailey (Leddy, B. Nelson), 48. Lee (Jo. Bailey, D. Toews), 60. Mayfield (Boychuk) – 11. Grabner (Chychrun), 59. Garland (Chychrun, Kessel)

NY Rangers - Buffalo 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)

Góly: 12. Panarin, 15. B. Howden (Fast, Lemieux), 20. R. Strome (Skjei, DeAngelo), 34. DeAngelo (Bučnevič, Skjei), 48. R. Strome (B. Howden), 59. Kreider (Fox, Fast) – 25. Scandella, 40. Sobotka (Okposo, Ma. Johansson)

Nashville - Minnesota 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 21. Salomäki (Sissons, Josi), 40. Järnkrok (Arvidsson, Johansen), 47. C. Smith (Bonino, Grimaldi), 57. Sissons (Ekholm)

St. Louis - Los Angeles 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly: 19. Dunn (Schwartz, Parayko), 31. Pietrangelo (Perron, R. O'Reilly), 32. Thomas (Sanford, Bozak), 48. B. Schenn (Schwartz, Parayko), 60. B. Schenn (Steen) – 15. J. Carter (Lizotte, Doughty), 24. Iafallo (Walker, Kopitar)

Dallas - Anaheim 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 3. Gurianov (Cogliano, Heiskanen), 18. Gurianov (Fedun, Oleksiak) – 25. Comtois (N. Ritchie, Steel)

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 20 a pol minúty, zablokoval štyri strely, jedno vhadzovanie vyhral, dve prehral, uštedril jeden bodyček a na bránu súpera vyslal jednu strelu./

Chicago - Philadelphia 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 41. Saad (A. Shaw, Dach) – 14. Lindblom (Konecny), 21. Giroux (Sanheim, J. van Riemsdyk), 46. K. Hayes (Laughton, Farabee), 57. J. van Riemsdyk

Calgary - Florida 6:5 po s.n. (1:0, 1:2, 3:3 - 0:0)

Góly: 12. Czarnik (Brodie, Lucic), 32. Tkachuk (Frolík, Brodie), 41. Tkachuk (Frolík, Giordano), 46. Giordano (E. Lindholm, Monahan), 58. S. Bennett (Mangiapane), rozh. náj. Monahan – 25. Huberdeau (Barkov), 36. Weegar (Barkov), 47. Brown (Yandle, Barkov), 49. Dadonov (Huberdeau, Barkov), 55. Pysyk (Vatrano, Malgin)

Edmonton - Washington 4:3 (1:0, 0:3, 2:0 - 1:0)

Góly: 14. Nurse (Draisaitl, Kassian), 45. Draisaitl (McDavid, Kassian), 59. McDavid (Neal, Chiasson), 62. Draisaitl (McDavid) – 26. J. Vrána, 27. Ovečkin (Siegenthaler, Carlson), 34. Ovečkin (T. Wilson, J. Vrána)

/Útočník Tomáš Jurčo (Edmonton) do zápasu nezasiahol./

Domov»Hokej»NHL»Montreal s Tatarom prehral doma so San Jose, Dallas so Sekerom zdolal Anaheim