Bayern zvládol domáci zápas, Lewandowski prepisoval historické tabuľky

Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski. (Autor: TASR)
TASR|26. okt 2019 o 18:10

Poliak strelil už trinásť gólov.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotňajšom domácom stretnutí 9. kola I. bundesligy nad Unionom Berlín 2:1.

Víťazný gól strelil Robert Lewandowski a stal sa tak prvým hráčom v histórii najvyššej súťaže, ktorý sa presadil v každom z úvodných deviatich zápasov. Celkovo má v tejto ligovej sezóne na konte už trinásť zásahov.

Hertha Berlín utrpela prvú prehru po štyroch zápasoch. Pred vlastnými fanúšikmi podľahla Hoffenheimu 2:3. V drese domácich nastúpil do druhého polčasu slovenský reprezentant Ondrej Duda.

Jeho krajan Peter Pekarík sedel na lavičke náhradníkov. Nešťastný záver stretnutia zažil Čech Vladimír Darida z Herthy, ktorý v priebehu šiestich minút videl dve žlté karty a v 84. minúte putoval do šatne.

Dobrý úvod sezóny zažíva Freiburg, ktorý zdolal RB Lipsko 2:1 a posunul sa na priebežné druhé miesto v ligovej tabuľke.

V 179. porúrskom derby remizovalo Schalke 04 Gelsenkirchen s Borussiou Dortmund 0:0.

Bundesliga 2019/2020 - 9. kolo - výsledky - sobota

• Bayern Mníchov - Union Berlín 2:1 (1:0)

Góly: 13. Pavard, 53. Lewandowski - 86. Polter (z 11 m)

• SC Freiburg - RB Lipsko 2:1 (1:0)

Gól: 45.+2 Höfler, 90. Petersen - 90.+3 Klostermann

• Herta Berlín - TSG 1899 Hoffenheim 2:3 (0:2)

Góly: 55. Lukebakio, 69. Kalou - 33. Locadia, 38. Kramarič, 80. Hübner, ČK: 84. Darida (Hertha) po druhej ŽK

/O. Duda hral od 46. min, P. Pekarík (obaja Hertha) sedel na lavičke náhradníkov/

• SC Paderborn - Fortuna Düsseldorf 2:0 (1:0)

Gól: 43. Sabiri, 64. Schonlau

Schalke 04 Gelsenkirchen - Borussia Dortmund 0:0

• Bayer Leverkusen - Werder Brémy 2:2 (1:1)

Góly: 4. Toprak, 58. Alario - 40. Rašica, 48. Klaassen

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Bayern zvládol domáci zápas, Lewandowski prepisoval historické tabuľky