Marián Studenič. (Autor: TASR)
SITA|27. okt 2019 o 08:52

Slováci zaznamenali šesť bodov.

BRATISLAVA. Sobotňajšia porcia zápasov v AHL priniesla aj tri slovenské góly.

Svojim tímom takto pomohli útočníci Marián Studenič a Peter Cehlárik a tiež obranca Christián Jaroš. Celkovo bolo v hre až osem slovenských hokejistov.

Cehlárik premenil nájazd

Studenič strelil v druhej minúte predĺženia víťazný gól Binghamtonu Devils v súboji s Torontom Marlies a vyhlásili ho za prvú hviezdu. Celkovo má v šiestich zápasoch na konte dva presné zásahy.

Opäť sa trafil aj Cehlárik, hoci jeho tím Provdence Bruins doma prehral s Lavalom Rocket 2:3 po nájazdoch. Cehlárik premenil aj svoj samostatný nájazd, ale v tíme hostí uspeli až dvaja hráči.

Cehlárik má zo šiestich zápasov v aktuálnej sezóne AHL 8 bodov (6+2) a nesie výrazný podiel na druhom mieste Providence v tabuľke Atlantickej divízie AHL.

Momentálne mu patrí šiesta priečka medzi najlepšími strelcami súťaže.

Ružička dvakrát asistoval

Prvý gól v sezóne si pripísal obranca Belleville Senators Jaroš. Jeho tím prehral v Springfielde 3:5. Ďalší dvaja slovenskí útočníci sa v sobotu zapísali medzi gólových asistentov.

Marko Daňo takto pomohol Clevelandu k triumfu nad Rockfordom (5:0). Slovenský reprezentant si pripísal aj plusový bod a dve trestné minúty za zdržiavanie hry.

Až dvakrát asistoval pri góle Adam Ružička a prispel k víťazstvu Stocktonu na ľade Bakersfieldu 6:3.

Hartford zdolal Bridgeport 4:1 aj vďaka 16 zákrokom slovenského brankára Adama Húsku, ktorý odchytal 58:41 min a za svoj chrbát pustil len jeden puk.

AHL 2019/2020 - základná časť:

Binghamton - Toronto Marlies 3:2 po predĺžení (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

/Marián Studenič (Binghamton) strelil gól, dvakrát vystrelil na bránu a stal sa prvou hviezdou zápasu/

Hershey - Utica 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

/Martin Fehérváry (Hershey) si štyrikrát vystrelil na bránu a zaznamenal jeden mínusový bod/

Providence - Laval 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

/Peter Cehlárik (Providence) strelil gól, premenil samostatný nájazd a päťkrát vystrelil na bránu/

/Róbert Lantoši (Providence) štyrikrát vystrelil na bránu/

Springfield - Belleville 5:3 (0:2, 3:1, 2:1)

/Christián Jaroš (Belleville) strelil gól a dvakrát vystrelil na bránu/

Cleveland - Rockford 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

/Marko Daňo (Cleveland) raz asistoval, trikrát vystrelil na bránu, zaznamenal jeden plusový bod a pripísal si dve trestné minúty/

Bakersfield - Stockton 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

/Adam Ružička (Stockton) dvakrát asistoval, trikrát vystrelil na bránu, zaznamenal jeden plusový bod a pripísal si dve trestné minúty/

Hartford - Bridgeport 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

/Adam Húska (Hartford) odchytal 58:41 min, pripísal si 16 zákrokov zo 17 striel/

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Slovákom sa v AHL darilo, Studeniča vyhlásili za prvú hviezdu