Osaková úspešne vstúpila do Turnaja majsteriek, na úvod zdolala Kvitovú

Naomi Osaková. (Autor: John Minchillo SITA/AP)

MS WTA Tour 2019

Červená skupina:

Naomi Osaková (3-Jap.) - Petra Kvitová (6-ČR) 7:6 (1), 4:6, 6:4

Ashleigh Bartyová (1-Aus.) - Belinda Bencicová (7-Švaj.) 5:7, 6:1, 6:2

ŠEN-ČEN. Japonská tenistka Naomi Osaková ako tretia nasadená zvíťazila v úvodnom zápase na MS WTA Tour.

V nedeľnej repríze finále tohtoročného Australian Open zdolala v červenej skupine šestku podujatia Petru Kvitovú z Česka 7:6 (1), 4:6, 6:4.

Obe hráčky sa stretli po prvý raz od austrálskej konfrontácie. V prvom sete obe stratili po jednom podaní, tajbrejk však nevyšiel Kvitovej, ktorá v ňom získala jediný bod.

V druhom sete sa nedarili podania ani jednej, o niečo lepšie na tom bola Česka a podarilo sa jej vyrovnať.

V rozhodujúcej časti Osaková síce v ôsmom geme premárnila dva mečbaly a dopriala súperke brejk, ale víťazstvo si už nenechala zobrať.

V druhom zápase Červenej skupiny na turnaji proti sebe nastúpili dve debutantky vo dvojhre na tomto podujatí - svetová jednotka Austrálčanka Ashleigh Bartyová a Švajčiarka so slovenskými rodičmi Belinda Bencicová.

Z trojsetového triumfu 5:7, 6:1, 6:2 za 1:57 h sa na konci radovala 23-ročná Bartyová, ktorá si pripísala 53. singlový úspech sezóny, čo je najviac spomedzi všetkých hráčok na okruhu WTA.

Bartyová v tomto roku ovládla Roland Garros na antuke v Paríži a spolu s turnajovým triumfom na tráve v Birminghame vtedy ťahala sériu 15 víťazných zápasov.

Domov»Tenis»Osaková úspešne vstúpila do Turnaja majsteriek, na úvod zdolala Kvitovú