HC Slovan nezaváhal proti Trenčínu. Bystrica zdolala v šlágri Košice

Radosť hráčov Slovana v zápase 17. kola Tipsport ligy 2019/2020 HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín. (Autor: Jaroslav Novák - TASR)
Sportnet|27. okt 2019 o 20:47

Na čele Tipsport ligy sa udržali hráči Banskej Bystrice.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zdolali hráčov Dukly Trenčín 5:3 v 17. kole Tipsport ligy a po deviatom víťazstve v riadnom hracom čase v sezóne sa dočasne vrátili na čelo tabuľky slovenskej najvyššej súťaže.

Hráči Slovana natiahli bodovú sériu na deväť zápasov. O góly domácich sa podelili Tomáš Matoušek, Tomáš Zigo, Martin Štajnoch, Radovan Puliš a Michal Sersen. Za hostí sa po prvý raz v Tipsport lige presadil 19-ročný krídelník Róbert Džugan.

Tipsport liga 2019/2020: Zápas HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín: fotogaléria

30.10.2019

Nové Zámky zvládli súboj dvoch posledných tímov

Hokejisti Liptovského Mikuláša v súboji posledných dvoch tímov tabuľky prehrali v Nových Zámkoch 4:5 po samostatných nájazdoch. Domáci strelili v druhej tretine tri góly a otočili z 1:2 na 4:2.

Hostia však nezložili zbrane a dvoma gólmi posunuli duel do predĺženia. Napokon o dvojbodovom triumfe Nových Zámkov rozhodli až samostatné nájazdy a v nich úspešný pokus Tomáša Pospíšila.

Popradčania sa po štyroch prehrách a dobrovoľnom odchode trénera Františka Štolca a príchode Petra Mikulu dočkali víťazstva. Michalovce zdolali dvoma gólmi, ale za tri body.

Prvý gól dosiahol až v 53. minúte Marek Zagrapan, poistku pridal v 59. minúte Giullaume Leclerc.

Detva otočila domáci duel s Budapešťou z 1:2 na 3:2. Obrat zavŕšil Ján Sýkora presilovkovým gólom v predĺžení.

Skúsený útočník strelil v zápase dva góly, celkovo ich má už dvanásť. Posunul sa tým medzi trojicu najlepších strelcov súťaže.

Banská Bystrica sa udržala na čele

DVTK Jegesmedvék Miškovec zdolal na domácom ľade nad HK Nitra 2:1 po predĺžení. Pre maďarský klub to bolo už tretie víťazstvo za sebou a poskočil na 5. miesto tabuľky. Nitra je desiata s 19 bodmi.

Duel sa po 60 minútach skončil nerozhodne 1:1. Rozhodnutie prišlo v predĺžení, v ktorom strhol výsledok na stranu Miškovca Beach.

Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v šlágri kola na ľade HC Košice 4:2. Bystričania tak natiahli víťaznú sériu už na osem zápasov a zároveň sa udržali na prvej priečke tabuľky. Košičania sú priebežne na 4. mieste.

V úvodných minútach sa Košičania prezentovali častejšou streľbou, ale brankár hostí Beskorowany bol pozorný. Na konci prvej tretiny sa predsa vedenia ujali domáci.

Hostia v druhej tretine vyrovnali a v tretej strelili tri góly, čím rozhodli o zisku cenných troch bodov.

Tipsport liga 2019/2020: Zápas HC Košice - HC´05 iClinic Banská Bystrica: fotogaléria

27.10.2019

Tipsport liga 2019/2020 - základná časť - 17. kolo:

Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Góly: 4. Matoušek (Zigo), 9. Zigo (Abdul), 28. Štajnoch, 33. Puliš (Jendek, Matoušek), 46. Sersen (Puliš, Šedivý) - 4. Sojčík (Mikyska, Štach), 36. Alderson (Valach), 52. Džugan (Mikyska, Valach)

Rozhodovali: Novák, Müllner - Gegáň, D. Konc ml. Vylúčení: 5:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Divákov: 5280

Slovan: Brust - Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Hudec - Bondra, Zigo, Abdul - Jendek, Puliš, Matoušek - Žitný, Kukumberg, Sloboda - Miklík, Urbánek, Pance

Trenčín: Valent - Rajnoha, McCormack, Štach, Sládok, Starosta, Stacha, Dužek - Sojčík, Mikyska, Alderson - Hegyi, Sádecký, Valach - Bartovič, Švec, Hlinka - Džugan, Ferényi, Chromiak - Luhový

Hlasy po zápase (zdroj: RTVS)

Ján Pardavý, tréner Dukly Trenčín: "Prvá tretina bola vyrovnaná. V druhej tretine sme zle odohrali presilovú hru a 15 minút sme na ľade akoby neboli. Neskôr sme stratili troch hráčov, chýbali nám sily a Slovan zaslúžene zvíťazil. U Sojčíka to vyzerá na dlhšiu absenciu, hoci jeho diagnózu ešte nepoznám."

Roman Stantien, tréner Slovana: "Chceli sme bodovať a to sme aj dosiahli. Som spokojný, lebo sme splnili svoju úlohu. Trenčania bojovali, vpredu boli nebezpeční, ale my sme mali takmer celý zápas pod kontrolou."

HC Mikron Nové Zámky - MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:4 sn (1:2, 3:0, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. Bajtek (Hatala), 27. Rogoň (Urban, Jakúbek), 34. Jakúbek (Rogoň), 37. Urban (Pospíšil, Andrisík), rozhodujúci sam. nájazd Pospíšil - 10. Vybiral (Kurali), 11. Róbert Huna (Richard Huna, Rudolf Huna), 56. Kriška (Petran, Vybiral), 58. Róbert Huna (Kriška)

Rozhodovali: Fridrich, Juhász, Vyšný, Kis-Király, vylúčení: 6:4 na 2 minúty, navyše Fábry (Nové Zámky) a Roman (Liptovský Mikuláš) po 10 min za hrubosť, Bajtek (Nové Zámky) 10 min za vrazenie na mantinel, Richard Huna (Liptovský Mikuláš) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Divákov: 758

Nové Zámky: Kristín - Šmach, Mikuš, Hatala, Ordzovenský, Hain, Drtina, Dlugoš - Pospíšil, Urban, Stupka - Štumpf, Bajtek, Jurík - Jakúbek, Fábry, Rogoň - Múčka, Hruška, Andrisík

Liptovský Mikuláš: Bátory _ Petran, Droppa, Nemec, Kurali, Mezovský, Roman, Smutný, Kalousek _ Uhrík, Tamáši, Kriška _ Vybiral, Lištiak, Nechaj _ Lunter, Oško, Piatka - Ri. Huna, Ró. Huna, Ru. Huna

Hlasy po zápase (zdroj: TASR)

Ladislav Branikovič, tréner Nových Zámkov: "Prvá tretina bola hore-dole. Bol to skôr boj, než hokej. V druhej tretine sme dobre kombinovali a dali sme aj góly a odtrhli sme sa od súpera. Tak by mal z našej strany vyzerať celý zápas. Myslím, že prvých 10 minút v tretej tretine sme mali lepších. Ale nemôže sa stať, že v posledných piatich minútach sme takmer nevyšli z tretiny.

Lídri mužstva mali ukázať väčšiu chladnokrvnosť a umenie a upokojiť hru. Miesto toho sme dostali dva góly, to je z našej strany nemysliteľné. Takto sa záver zápasu nedohráva. Čo sa týka nájazdov, verili sme si. Máme šikovných hráčov, ktorí ich premenili. S výsledkom však nie sme spokojní."

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: "Myslím, že so ziskom jedného bodu, po tom, ako sme nezvládli druhú tretinu, môžeme byť spokojní. V Zámkoch sme ale chceli uhrať viac bodov než len jeden.

HK Poprad - HK Dukla Ingema Michalovce 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Gól: 53. Zagrapan (Takáč), 59. Leclerc (Takáč)

Rozhodovali: Valach, Kókai - Durmis, Soltész, vylúčení: 4:6, navyše Hančák (Michalovce) 5 + DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky a oslabenia: 0:0

Divákov: 1814

Poprad: Vošvrda - Kozák, Ulrych, Brejčák, Kramár, Erving, Ťavoda, Magovac - Handlovský, Bjalončík, Vandas - Takáč, Zagrapan, Leclerc - Mlynarovič, Paukovček, Kundrik - Králik, Matej Paločko, R. Svitana

Michalovce: Trenčan - Dalhuisen, Ventelä, Hančák, Mesikämmen, Vorobjev, Kolba, Zekucia - Giľák, Lalancette, Mašlonka - Juusela, Galamboš, Mesároš - Safaralejev, Linet, Hvila - Chalupa, Toma, Hamráček - Borov

Hlasy po zápase

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: "Chlapci tento zápas odmakali do poslednej kvapky potu. Verili sme, že tri body vezmeme my. Viera v to sa priklonila na našu stranu. Sme veľmi šťastní. Súper tiež podal oduševnený výkon. Verím, že víťazstvo nám pomôže do najbližšej budúcnosti."

Miroslav Chudý, tréner Michaloviec: "Opäť odchádzame zvonka bez bodu. Nedali sme gól. Dnes sme dosť dreli, ale odmenený bol súper. Rozhodol jeden gól. Mohlo sa to prikloniť na obe strany. Nehrali sme zle. V prvej tretine sme mali veľa vylúčení a prišli sme o Hančáka po likvidačnom faule. Naše šance sme nepremenili, a preto si z Popradu nemôžeme odviezť víťazstvo. Neviem, za čo sme trestaní, ale nie sme bodovo odmeňovaní. Dúfam, že v najbližšom čase sa to z nášho pohľadu zmení a nebudeme zvonka odchádzať bez bodov."

HC 07 WPC Koliba Detva - MAC Újbuda 3:2 pp (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 35. J. Sýkora (TS), 48. Šišovský (Mar. Chovan, J. Sýkora), 63. J. Sýkora - 27. Strech (Sorfon, Terbócs), 38. Langkow (Orban, Klempa)

Rozhodovali: Lokšík, Orolin - Jurčiak, Stanzel, vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše Šišovský 10 min za nešportové správanie - Bodó za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Divákov: 527

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík - Martin Chovan, Gachulinec, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Lalík - J. Sýkora, P. Zuzin, Šišovský - R. Gašpar, Podešva, M. Surový - Žilka, V. Fekiač, Török - Ľupták, Čacho, Čenka - Valent

MAC Újbuda: Bálizs - Carlisle, Garát, Macaulay, McNally, Fejes, Pozsgai, Bugár - Sorfon, Stretch, Terbócs - Bodó, Langkow, Szigeti - Klempa, Pitt, Orban - Kreisz, Nagy, Majoross - Schlekmann

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HK Nitra 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 12. Magosi (Beauviller, Ross), 62. Beach (Beauviller, Ross) - 3. Čaládi (Minárik, Šimun)

Rozhodovali: Korba, Snášel - Beniač, Bogdaň, vylúčení: 1:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Divákov: 1235 divákov

Miškovec: Rajna - Vojtkó, Ross, Vandane, Láda, D. Kiss, Szirány, Göz - Reszegh, Vas, Ritó - Beauviller, Harrison, Rodman - Magosi, Galanisz, Beach - P. Kiss, Miskolczi, Farkas - Lövei

HK Nitra: Šimboch - Graham, Olsen, Morrison, Mezei, M. Versteeg, Pupák, Korím - Rác, Kollár, Blackwater - Scheidl, Kerbashian, Buček - Csányi, Lušňák, Fominych - Šimun, Minárik, Čaládi - S. Rácz

HC Košice - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Góly: 18. Belluš (Chovan, Haščák), 59. Růžička (Suja, Michalčin)- 25. Lunter (Southorn), 43. Hrnka (Ďatelinka), 46. Mihálik (Hrnka, Šoltés), 60. Lamper (Gabor, Šťastný)

Rozhodovali: Baluška, Štefik - Orolin, Rojík, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1

Divákov: 5143 divákov

HC Košice: Košarišťan - Slovák, Repe, Čížek, Růžička, Michalčin, Cibák, Bučko - Majdan, Chovan, Haščák - Rapáč, Skokan, Klhůfek - Belluš, Bortňák, Bezúch - Jokeľ, Suja, Milý

HC '05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany - Ďatelinka, Brejčák, Southorn, Mihálik, Nemčík, Cardwell, Zubák - Šoltés, Hrnka, Lamper - Lunter, Hickmott, Jääskälainen - Bartánus, Bubela, Hohmann - Kabáč, Šťastný, Gabor - Fafrák

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Bol to zápas o efektivite využívania šancí. S tým súvisiace trápenie si so sebou nosíme už nejaký čas. Na góly sa veľmi nadrieme. Musíme nájsť cestu von zo súčasného stavu."

Dan Ceman, tréner HC '05 iClinic Banská Bystrica: "Košičania mali výborný štart do zápasu, v prvej tretine bol náš najlepší hráč brankár Beskorowany. V druhej sme lepšie korčuľovali a hrali sme systém, ktorý sme chceli hrať po celý zápas. V tretej časti sa nám podarilo rýchlo využiť dve šance, ktorými sme naklonili víťazstvo na svoju stranu."

Domov»Hokej»Slovensko»HC Slovan nezaváhal proti Trenčínu. Bystrica zdolala v šlágri Košice