Futbalisti Slovana a Žiliny tesne vyhrali, delia ich od seba dva body

Radosť hráčov Žiliny v zápase 13. kola Fortuna ligy 2019/2020 FC Spartak Trnava - MŠK Žilina. (Autor: Lukáš Grinaj - TASR)
TASR|27. okt 2019 o 20:16

Trnava prehrala tretí domáci zápas v rade.

MICHALOVCE. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v zápase 13. kola Fortuna ligy na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 1:0 a potvrdili post lídra tabuľky. O jediný gól zápasu sa postaral v 30. minúte Andraž Šporar.

Slovan využil chybu domácich

Prvý polčas priniesol bojovný futbal s miernou prevahou hostí. V 11. minúte sa po chybe v defenzíve domácich dostal do šance Šporar, ale Kira bol pozorný. V ďalšom priebehu dominovali najmä defenzívy a tímy si dávali pozor na chyby.

Michalovská prišla po polhodine hry, keď domáci hráči neodvrátili loptu z vlastnej šestnástky, tá sa dostala k Šporarovi, ktorý chrbtom k bránke prekonal Kiru - 0:1.

Fortuna liga: MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava: fotogaléria

27.10.2019

Slovinský útočník bol v úvode 2. polčasu blízko k ďalšiemu gólu, v sľubnej šanci však nenamieril presne. Hostia napriek tesnému náskoku zvýšili aktivitu a v druhom polčase sa snažili diktovať hru.

V 75. minúte brankár domácich Kira podržal svoj tím pri viacerých šanciach hostí, na opačnej strane sa Šulla nenechal prekvapiť strelou Sidibého. Domáci sa v závere snažili stupňovať tlak.

Najbližšie ku gólu boli v nadstavenom čase pri strele Martineza spoza šestnástky, ale jeho pokus minul pravú žrď Šullovej bránky.

Trnava prehrala doma tretíkrát v rade

Futbalisti MŠK Žilina vyhrali na ihrisku Spartaka Trnava 1:0 a v tabuľke si udržali druhú priečku s dvojbodovou stratou na lídra Slovan Bratislava.

Sebavedomejšie vstúpili do zápasu Žilinčania a už v 3. minúte po priamom kope letela ich hlavička tesne vedľa pravej žrde Rusovovej brány. V 7. minúte mal dobrú príležitosť Ďuriš, ale brankára Rusova neprekonal.

V 18. minúte zasahoval Rusov na bránkovej čiare pri strele Jánošíka. V ďalšom priebehu sa hral medzišestnástkový futbal, keď obe mužstvá sa nedostávali k zakončeniu.

Fortuna liga 2019/2020: Zápas FC Spartak Trnva - MŠK Žilina: fotogaléria

27.10.2019

V 34. minúte krížnu strelu Káčera kryl Rusov a minútu pred koncom polčasu si nabehol na odrazenú loptu Demiri a nechytateľnou strelou do ľavého horného rohu dostal Žilinčanov do polčasového vedenia.

V 2. polčase sa viackrát vyznamenal brankár Holec, ktorý zakončenie Dangubiča odvrátil na roh a rovnako zneškodnil aj strelu Sobczyka. Trnavčania mali príležitosť na vyrovnanie v 68. minúte, ale hlavička Mesíka a vzápätí aj Sobczyka neskončili gólom.

V 2. polčase sa hralo prevažne na polovici hostí, ktorí sa bránili aj s desiatimi hráčmi, ale Trnavčania neskórovali. Žilinčania si pripísali dôležité tri ligové body, naopak Trnavčania zaznamenala už tretiu domácu prehru.

Fortuna liga 2019/2020 - 13. kolo

MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)

Gól: 30. Šporar

Rozhodoval: Gemzický, ŽK: P. Kolesár, Kira - De Marco, Ľjubičič, Šulla

Divákov: 2864 divákov

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Rota, Carrillo, Pino Soler, M. Kolesár - Savvidis - Kvocera (81. Vojtko), Žofčák (68. Sidibé), Martinez, P. Kolesár (63. Kountouriotis) - Mensah

ŠK Slovan Bratislava: Šulla - Bajrič, Božikov, Apau (18. Medvedev), Ljubičič - de Kamps (81. Abena), De Marco - Dražič (71. Holman), da Silva, Moha - Šporar

Hlasy po zápase

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Z našej strany to bol dobrý zápas proti kvalitnému súperovi, škoda však chýb, ktoré sme spravili. Slovan potvrdil, že to vie využiť. V druhom polčase sme sa snažili spraviť niečo s výsledkom, no chýbala nám nadstavba v pdoobe gólu. Súper má Šporara, ktorý dá gól asi fakt zo všetkého, to je rozdielový hráč."

Ján Kozák ml., tréner ŠK Slovan Bratislava: "Zápas sme si mohli uľahčiť, keby sme strelili druhý gól, ktorý by nás upokojil. Príležitostí sme na to mali dosť. Domáci sa najmä v závere pokúšali vyrovnať, no myslím si, že o ten jeden gól sme boli lepší."

FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 0:1 (0:1)

Gól: 44. Demiri

Rozhodovali: Ziemba - Weiss, Rozsbeck, ŽK: Grendel, Halilovič, Mitrea - Ďuriš, Kaša, Paur, Kurminowski

Divákov: 4471 divákov

Trnava: Rusov - Turňa, Mitrea, Mesík (81. Jakúbek), Záhumenský (54. Grendel) - Tesija - Diogo, Halilovič, Dangubič (65. Yilmaz), Tavares - Sobczyk

Žilina: Holec - Tomič, Kaša, Králik, Demiri - Káčer, Pečovský, Paur (67. Kurminowski) - Ďuriš (70. Kiwior), Balaj (77. Bernát), Jánošík

Ricardo Chéu, tréner Trnavy: "Stále sa opakujem: boli sme aj dnes lepší, no stále nedávame góly. Mali sme dosť šancí, ale brankára Holeca sme neprekonali. Bol najlepším hráčom na ihrisku, čo nie je pre nás dobré konštatovanie. Inkasovanému gólu predchádzala naša chyba. Zakončenie neustále trénujeme, napriek tomu góly nedávame."

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: "Videli sme veľmi dobrý zápas, v ktorom sme my hrali dobre 60 minút. Trnavu sme nepúšťali do šancí, dali sme pekný gól, ale od 60. minúty sme sa dostali pod tlak Trnavčanov. Brankár Holec nás viackrát podržal, chytil aj stopercentnú šancu. Vážime si tri body z Trnavy a ideme ďalej."

Domov»Futbalnet»Futbalisti Slovana a Žiliny tesne vyhrali, delia ich od seba dva body