Třinec strelil Kladnu sedem gólov. V zápase bodovali štyria Slováci

Tomáš Marcinko.
Tomáš Marcinko. (Autor: tasr)
TASR|27. okt 2019 o 23:02

Slováci zaznamenali v štrnástom kole dohromady šestnásť bodov.

PRAHA. Vedúci tím českej najvyššej hokejovej súťaže HC Kometa Brno zvíťazil nad Litvínovom v nedeľňajšom zápase 14. kola nad Litvínovom 4:3 až po nájazdoch.

Úvodný gól duelu strelil slovenský útočník zo štvrtej formácie Silvester Kusko.

Tretí tím ligy z Třinca vysoko zvíťazil na ľade predposledného Kladna 7:1. Slovenský útočník Tomáš Marcinko si pripísal v zápase gól i asistenciu.

Brankár Denis Godla odchytal dve tretiny, do záverečnej za stavu 0:5 už nenastúpil.

Až štyria Slováci skórovali v zápase Olomouc - Vítkovice, ktorý sa skončil 3:4 po predĺžení.

Skóre duelu otvoril Marek Hecl a za domáci Olomouc sa presadil aj František Skladaný. Na obrate Vítkovic sa strelecky podieľali aj Martin Bodák a Jozef Baláž.

Pavol Skalický prispel gólom k víťazstvu Mladej Boleslavi v Pardubiciach, naopak gól Libora Hudáčka nepomohol Libercu k bodom v domácom súboji s Hradcom Králové.

Česká liga 2019/2020 - 14. kolo

Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly: 3. Kusý - 47. Skalický, 49. Kurka

Rytíři Kladno - Oceláři Třinec 1:7 (0:1, 0:4, 1:2)

Góly: 44. Melka - 9. Hrňa, 22. Kofroň (Hrehorčák), 22. Marcinko (Dravecký), 30. Roth (Gernát), 38. Stránský, 41. Stránský (Marcinko), 46. Chmielewski

/Godla (Kladno) chytal do 40. minúty a kryl 23 striel/

HC Olomouc - HC Vítkovice 3:4 pp (0:0, 2:0, 1:3 - 0:1)

Góly: 31. Hecl, 37. Irgl, 56. Skladaný - 54. Bodák (Trška), 54. Gregorc, 56. Baláž, 65. Stránský (Trška)

Kometa Brno - Verva Litvínov 4:3 pp a sn (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)

Góly: 9. Kusko, 18. Plekanec, 32. Lev, rozhodujúci nájazd Svačina - 22. Lukeš, 27. Kašpar (Gerhát), 53. Válek

Bílí Tygři Liberec - Mounntfield Hradec Králové 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 24. Hudáček, 56. Birner - 23. Chalupa, 39. Koukal, 52. Zámorský

Berani Zlín - Energie Karlove Vary 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 40. Fořt - 10. Koblasa, 36. Rachůnek (Gríger), 58. Polák, 59. Kohout

/Čiliak (Zlín) odchytal celý duel a kryl 26 striel/

Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 2:3 pp a sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)

Góly: 45. Moravčík, 58. Gulaš - 28. Řepík, 54. Tomášek rozhodujúci sam. nájezd Pech

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Třinec strelil Kladnu sedem gólov. V zápase bodovali štyria Slováci