Chvíľu pred zápasom zistila, že ide hrať. Bertensová zdolala svetovú jednotku

Ashleigh Bartyová.
Ashleigh Bartyová. (Autor: AP/Andy Wong)
TASR|29. okt 2019 o 14:11

Na Turnaj majsteriek sa kvalifikovala len ako náhradníčka.

ŠEN-ČEN. Holandská tenistka Kiki Bertensová zvíťazila v úvodnom utorňajšom dueli červenej skupiny na MS WTA Tour v čínskom Šen-čene nad najvyššie nasadenou Austrálčankou Ashleigh Bartyovou 3:6, 6:3, 6:4.

Bertensová nahradila Japonku Naomi Osakovú, ktorá odstúpila z turnaja pre zranenie ramena. Informácia sa objavila na webe WTA iba niekoľko hodín pred začiatkom zápasu. Holanďanka sa tak až vtedy dozvedela, že sa dostane do hry.

Bartyová mala zápas dobre rozohratý, v druhom sete viedla 3:2 s brejkom a bola na najlepšej ceste postúpiť do semifinále.

Bertensová sa však v ďalších minútach vybičovala k skvelému výkonu a vďaka agresívnej hre s množstvom winnerov otočila nepriaznivý vývoj. V treťom sete si po dvoch brejkoch vybudovala náskok 4:0.

Bartyová, ktorá si už v nedeľu zabezpečila post koncoročnej svetovej jednotky, ešte znížila na 3:4, no koncovka patrila Bertensovej. Obe hráčky mali veľké problémy s udržaním si podania a diváci videli až 12 brejkov.

"Na začiatku zápasu som nehrala dobre, s pribúdajúcimi minútami som sa však zlepšovala. Snažila som sa hrať agresívne a chodiť na sieť, čo bol kľúč k úspešnému obratu," povedala v pozápasovom rozhovore Bertensová, ktorá minulý týždeň postúpila do finále WTA Elite Trophy v Ču-chaji.

Kvitová si v druhom dueli skupiny pripísala druhú prehru. S Benčičovou prvý set stratila, v druhom ale jasne dominovala a získala ho v pomere 6:1.

V rozhodujúcom dejstve debutanttka na podujatí Benčičová brejkla súperku za stavu 4:4 a v nasledujúcom geme premenila svoj druhý mečbal.

"Ani jedna z nás nepodala najlepší výkon, ja som ale napokon v záverečnej fáze zápasu našla svoj rytmus. Ak by som prehrala, tak na turnaji končím, na to som ale nemyslela," uviedla Benčičová.

Do semifinále sa ešte z tejto skupiny môžu dostať všetky hráčky.

MS WTA Tour 2019 - červená skupina:

Kiki Bertensová (9-Hol.) - Ashleigh Bartyová (1-Austr.) 3:6, 6:3, 6:4

Belinda Bencicová (Švajč.) - Petra Kvitová (ČR) 6:3, 1:6, 6:4

Domov»Tenis»Chvíľu pred zápasom zistila, že ide hrať. Bertensová zdolala svetovú jednotku