Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Bartyová jednoznačne zdolala Kvitovú a postúpila do semifinále majstrovstiev sveta

Z postupu sa teší aj Benčičová.

Ashleigh Bartyová po výhre nad Petrou Kvitovou na MS WTA 2019.Ashleigh Bartyová po výhre nad Petrou Kvitovou na MS WTA 2019. (Zdroj: Andy Wong - TASR/AP)

MS WTA Tour 2019

Červená skupina

Ashleigh Bartyová (1-Aus.) - Petra Kvitová (6-ČR) 6:4, 6:2

Belinda Benčičová (7-Švaj.) - Kiki Bertensová (Hol.) 7:5, 1:0 - Bertensová vzdala

ŠEN-ČEN. Austrálska tenistka Ashleigh Bartyová sa stala druhou semifinalistkou dvojhry na MS WTA Tour v čínskom Šen-čene.

Svetová jednotka a najvyššie nasadená hráčka turnaja si zabezpečila účasť medzi najlepšou štvoricou podujatia po štvrtkovom triumfe v červenej skupine nad Českou Petrou Kvitovou 6:4 a 6:2.

Kvitová natiahla neúspešnú sériu

Tá jej kládla odpor len v úvodnom sete, no v piatom geme prehrala svoje podanie a Bartyová, ktorá si už v nedeľu zabezpečila post koncoročnej svetovej jednotky, sa následne ujala vedenia 4:2 a už dopodávala do víťazného konca.

V druhej sade zobrala svojej súperke hneď jej prvé podanie, následne aj druhé a dostala sa do vedenia 4:0. Kvitová ešte zdramatizovala duel, keď znížila na 2:5, ale Austrálčanka si už postup nenechala vziať.

"Myslím si, že som dnes hrala veľmi dobre. Vedela som, že musím byť agresívna a som veľmi šťastná, že mám šancu pokračovať na tomto podujatí," uviedla po zápase víťazka.

Kvitová triumfovala na MS WTA Tour pri svojom debute v roku 2011 a v roku 2015 bola neúspešná finalistka. Od tohto momentu však pri ďalších dvoch účastiach na podujatí nevyhrala ani jeden zápas a teraz natiahla neúspešnú sériu už na sedem duelov.

Bertensová vzdala duel o postup

Súvisiaci článok Svitolinová vyradila Halepovú, Andreescuovú vyradilo zranenie Čítajte

Treťou semifinalistkou sa stala Švajčiarka Belinda Benčičová. Siedma nasadená hráčka turnaja sa dostala medzi najlepšiu štvoricu po tom, čo jej súperka Kiki Bertensová z Holandska vzdala štvrtkový priamy duel o postup pre zdravotné problémy za stavu 5:7 a 0:1.

Náhradníčka za zranenú Naomi Osakovú pritom mala duel dobre rozohraný, keď v úvodnom sete viedla už 5:3, no nedokázala dopodávať do víťazného konca, v závere stratila dvakrát podanie a prehrala ho 5:7.

V druhom predviedla Benčičová čistú hru, no jej súperka si následne vyžiadala na kurt svojho fyzioterapeuta a chvíľu na to duel skrečovala. Pre Švajčiarku to bolo vôbec prvé víťazstvo v štyroch dueloch s Holanďankou.

"Veľmi ma to za ňu mrzí. Možno jej došiel dych, je koniec sezóny a všetky sme vyčerpané. Som však šťastná z toho, ako som bojovala v prvom sete a nadšená, že som v semifinále. Snívala som o tom, keď som bola zranená. Tá tvrdá práca naozaj prináša ovocie," povedala Benčičová.

V semifinále sa stretne s Jelinou Svitolinovou a Bartyovú čaká víťazka piatkového duelu fialovej skupiny medzi Simonou Halepovou a Karolínou Plíškovou.