Bayern utrpel hanebnú prehru, vo Frankfurte dostal päť gólov

Robert Lewandowski po prehre 1:5.
Robert Lewandowski po prehre 1:5. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. nov 2019 o 17:30

Lipsko nastrieľalo Mainzu osem gólov.

BERLÍN. Futbalisti nemeckého majstra Bayern Mníchov prehrali v 10. kole Bundesligy na pôde Eintrachtu Frankfurt 1:5. Bayern utrpel najťažšiu ligovú prehru od apríla 2009, keď na pôde Wolfsburgu utŕžil debakel 1:5.

Po najvyššej bundesligovej prehre za viac ako desať rokov vyslovil tréner futbalistov Bayernu Mníchov Niko Kovač pochybnosti o svojom ďalšom pôsobení na lavičke Bavorov.

Lipsko dali päť gólov za polčas

"Viem, ako to vo futbale funguje. Nie som naivný," povedal Kovač po zdrvujúcej prehre 1:5 na ihrisku Eintrachtu Frankfurt. Na otázku, či skoré vylúčenie Jerome Boatenga ovplyvnilo priebeh zápasu Kovač, ktorý už v uplynulej sezóne bol terčom kritiky, povedal: "Nie je dôležité čo poviem ja."

Bavori dohrávali od deviatej minúty bez vylúčeného Jeromea Boatenga, čo domáci dokonale využili. Lipsko deklasovalo 8:0 a v tabuľke poskočilo na druhé miesto, hetrikom sa blysol Timo Werner.

O vysokom víťazstve rozhodli domáci už v prvom polčase, ktorý vyhrali 5:0. Borussia Mönchengladbach zvíťazila na ihrisku Bayeru Leverkusen 2:1 a upevnila si líderskú pozíciu v tabuľke.

Hertha prehrala v Berlínskom derby

László Bénes sa v drese hostí dostal na ihrisko v 81. minúte, keď vystriedal Jonasa Hofmanna. Prvú prehru v sezóne utrpel Wolfsburg, ktorý podľahol v Signal Iduna Parku domácemu Dortmundu 0:3.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu zvíťazil v berlínskom derby Union nad Herthou 1:0, keď o jediný presný zásah zápasu sa postaral v prvej minúte nadstaveného času z pokutového kopu Sebastian Polter.

Slovenský reprezentant Ondrej Duda bol celý duel na lavičke náhradníkov Herthy.

Bundesliga 2019/2020 - 10. kolo - výsledky - sobota

• Eintracht Frankfurt - Bayern Mníchov 5:1 (2:1)

Góly: 25. Kostic, 33. Sow, 49. Abraham, 61. Hinteregger, 85. Paciencia - 37. Lewandowski. ČK: 9. J. Boateg (Bayern).

• Bayer Leverkusen - Borussia Mönchengladbach 1:2 (1:2)

Góly: 25. Volland - 18. Wendt, 42. Thuram. ČK: 90.+6 Bailey (Leverkusen). /L. Bénes (Mönchengladbach) nastúpil v 81. min/

• Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg 3:0 (0:0)

Góly: 52. T. Hazard, 58. Guerreiro, 88. Götze (z 11 m).

• RB Lipsko - FSV Mainz 8:0 (5:0)

Góly: 30., 48., 87. Werner, 5. Sabitzer, 35. Nkunku, 39. Halstenberg, 44. Poulsen, 50. Mukiele.

• Werder Brémy - Freiburg 2:2 (1:1)

Góly: 9. Rashica, 59. Gebre Selassie - 26., 90.+3 Petersen. ČK: 87. Haberer (Freiburg)

• Union Berlín - Hertha Belrín 1:0 (0:0)

Gól: 90.+1 Polter. /O. Duda (Hertha) bol na lavičke náhradníkov/

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Bayern utrpel hanebnú prehru, vo Frankfurte dostal päť gólov