Štvrtok, 21. november, 2019 | Meniny má Elvíra

Bayern, Juventus a PSG postúpili do osemfinále Ligy majstrov

Bayern Mníchov ešte nestratil ani bod, Juventus Turín je tiež bez prehry.

Robert Lewandowski, autor prvého gólu Bayernu v zápase proti Olympiakosu Pireus.Robert Lewandowski, autor prvého gólu Bayernu v zápase proti Olympiakosu Pireus.(Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Spolu tri tímy si v stredajších dueloch 4. kola skupinovej fázy zaistili postup do vyraďovacej časti futbalovej Ligy majstrov 2019/2020.

Definitívu už majú francúzsky Paríž St. Germain, nemecký Bayern Mníchov aj taliansky Juventus Turín.

Icardiho postupový gól, PSG s plným ziskom

V A-skupine si Parížania zaistili postup triumfom nad belgickým FC Bruggy 1:0 (1:0) gólom argentínskeho útočníka Maura Icardiho z prvého polčasu.

PSG má na svojom konte po strede plný počet dvanásť bodov a v tohtosezónnej Lige majstrov ešte ani raz neinkasoval (10:0).

Galatasaray s debaklom od Realu

Real Madrid "vybavil" domáci súboj proti tureckému Galatasarayu Istanbul už v prvom polčase.

V úvodnej desaťminútovke dvakrát skóroval 18-ročný Brazílčan Rodrygo, po ňom sa do listiny strelcov zapísali aj kapitán Sergio Ramos z pokutového kopu a Karim Benzema.

Francúz Benzema skóroval aj po prestávke a v závere Rodrygo hetrikom spečatil triumf Realu 6:0. Real so siedmimi bodmi ešte nemá istotu postupu, ale je k nemu blízko.

Bayern stále bez straty bodu

Bayern Mníchov pod vedením dočasného kouča Hansa-Dietera Flicka v domácom súboji B-skupiny zdolal grécky tím Olympiakos Pireus 2:0 (0:0) gólmi topkanoniera Roberta Lewandowského zo 69. minúty a Ivana Perišiča z 89. minúty.

Súvisiaci článok ONLINE: Real musí potvrdiť úlohu favorita Čítajte

Poľský útočník za brankára Josého Sá usmernil center Kingsleyho Comana z pravej strany, striedajúci chorvátsky stredopoliar premenil na gól svoj prvý dotyk s loptu.

Bayern už má tak vo vrecku definitívu postupu do vyraďovacej časti.

V druhom súboji B-skupiny finalista z uplynulej sezóny LM anglický Tottenham Hotspur zvíťazil hladko 4:0 (1:0) v Srbsku nad Crvenou zvezdou Belehrad a urobil významný krok k prieniku do osemfinále.

Šachtar dvakrát skóroval v nadstavení

V C-skupine úradujúci anglický šampión Manchester City remizoval v Miláne s Atalantou Bergamo 1:1 (0:1), s desiatimi bodmi je na čele tabuľky a postup do vyraďovacej fázy by mu nemal ujsť.

Chorvátske Dinamo Záhreb pred vlastnými fanúšikmi remizovalo s ukrajinským Šachtarom Doneck 3:3 (1:1) a rovnako ako jeho stredajší súper má v tabuľke päť bodov.

Šachtar prehrával už 1:3, ale v nadstavenom čase dvakrát skóroval - Junior Moraes skorigoval v tretej minúte nadstavenia a Tete z pokutového kopu vyrovnal v siedmej minúte extra času, pričom penaltový verdikt prišiel na základe systému VAR.

Juventus si udržal neporaziteľnosť

V D-skupine je stále bez prehry taliansky Juventus Turín, ktorý v stredu zvíťazil na pôde Lokomotivu Moskva 2:1 (1:1). Tri body pre hostí zariadil gólom v nadstavenom čase druhého polčasu Douglas Costa.

Juventus má v tabuľke na svojom konte desať bodov a je na prvom mieste, bez ohľadu na ďalšie výsledky už má istotu postupu do vyraďovacej časti.

V druhom stredajšom súboji nemecký Leverkusen doma zdolal španielske Atlético Madrid 2:1 (1:0) a udržal sa v hre o postup. Najvýhodnejšiu pozíciu pred zostávajúcimi dvoma zápasmi však má madridský klub, pretože má sedem bodov a Lokomotiv aj Bayer iba tri.

Výsledky - 4. kolo skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2019/2020 - streda:

A-skupina:

Real Madrid - Galatasaray Istanbul 6:0 (4:0)
Góly: 4., 7. a 90.+ Rodrygo, 45. a 81. Benzema, 14. S. Ramos (z pok. kopu)

B-skupina:

Bayern Mníchov - Olympiakos Pireus 2:0 (0:0)
Góly: 69. Lewandowski, 89. Perišič

Crvena zvezda Belehrad - Tottenham Hotspur 0:4 (0:1)
Góly: 57. a 61. Son Heung-Min, 34. Lo Celso, 85. Eriksen

1.Bayern440015:412
2.Tottenham421113:97
3.CZ Belehrad41033:133
4.Olympiakos40135:101

C-skupina:

Dinamo Záhreb - Šachtar Doneck 3:3 (1:1)
Góly: 25. Petkovič, 83. Ivanušec, 89. Ademi - 13. Alan Patrick, 90.+ Moraes, 90.+ Tete (z pok. kopu), ČK: 74. Moro - 79. Marlos (obaja po druhej ŽK)

Atalanta Bergamo - Manchester City 1:1 (0:1) - hralo sa v Miláne
Góly: 49. Pašalič - 7. Sterling, ČK: 81. C. Bravo (Manchester City)