Štvrtok, 21. november, 2019 | Meniny má Elvíra

Slováci dostali päť gólov. Úvod Nemeckého pohára im nevyšiel podľa predstáv

Nepomohli ani dva góly v závere.

Slovenskí hokejoví reprezentanti na Nemeckom pohári 2018 - ilustračná fotografia.Slovenskí hokejoví reprezentanti na Nemeckom pohári 2018 - ilustračná fotografia.(Zdroj: TASR)

Nemecký pohár 2019

Výsledok

KREFELD. Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali so Švajčiarmi 2:5 vo štvrtkovom prvom zápase na turnaji o Nemecký pohár v Krefelde.

Slovenskí hokejisti začali zápas aktívnejšie a už v 2. min prvýkrát vážnejšie ohrozili švajčiarskeho brankára Melvina Nyffelera, keď od modrej čiary vypálil Martin Bodák.

V nasledujúcom striedaní sa zjavil pred súperovou svätyňou Tomáš Zigo, no z tesnej blízkosti mieril nad bránku. Po slabšom úvode sa osmelili aj Helvéti, no ich pokusy stroskotali na pozornom Andrejovi Košarišťanovi. V 12. min sa mohlo prvýkrát meniť skóre.

Do polovice stretnutia gól nepadol

Marek Ďaloga sa vydal na ofenzívny výlet, obišiel všetkých brániacich protihráčov a jeho zakončenie bekhendom skončilo na žŕdke. Blízko k presnému bol aj Zuzin necelé dve minúty pred odchodom šatní, keď nebezpečným tečom trafil taktiež konštrukciu bránky.

Druhá tretina ponúkala od úvodných sekúnd zaujímavé momenty. V 21. min najskôr Švajčiari nevyužili prečíslenie dvoch proti jednému a krátko potom Matúš Sukeľ spoza bránky neprekvapil Nyffelera.

V dvoch dobrých šanciach sa následne ocitol Švajčiar Tyler Moy. Jeho strelu z pravého kruhu s námahou zneškodnil Košarišťan a v oslabení ho po zakončení rovnakého hráča zachránila žŕdka. V 29. min nevyužil samostatný nájazd Peter Šišovský a Slováci onedlho pykali.

Slováci doháňali trojgólovú stratu

Jason Fuchs vystrelil prudko švihom spoza brániaceho Martina Chovana, na čo slovenský gólman nedokázal reagovať a prvýkrát inkasoval.

Helvéti pridali v 36. min druhý presný zásah, keď po ľavom krídle prenikol rýchly Alessio Bertaggia a poslal puk do siete. V závere prostredného dejstva ešte prikrášlil vedenie švajčiarskeho tímu Moy, ktorý vydarenou sťahovačkou prekonal Košarišťana.

Slováci si chceli v tretej tretine napraviť chuť z predchádzajúcej dvadsaťminútovky. Prezentovali sa zvýšenou ofenzívnou aktivitou, snažili sa čo najčastejšie ohrozovať Nyffelera, no vyložené príležitosti neprichádzali.

Kudrna znížil na rozdiel gólu

Až v 50. min si našiel priestor pred švajčiarskou bránkou Filip Krivošík, ktorý vystrelil z otočky len priamo do súperovho gólmana. Záverečná časť hry mala spád, pretože rozhodcovia len minimálne vstupovali do zápasu.

Tento scenár vyhovoval Švajčiarom, ktorí si dobrým pohybom a pozornou obranou dlho strážili náskok. Z komfortnej zóny ich dostal až Krivošík, ktorý v 56. min dorazil puk do odkrytej siete, o pár sekúnd sa presadil z úniku aj Andrej Kudrna.

Namiesto slovenského vyrovnania však prišli dva švajčiarske góly. Štvrtý presný zásah pridal Raphael Prassl a definitívnu podobu výsledku dal Pius Suter strelou do prázdnej bránky.

Ramsay musel robiť zmeny

Tréner Craig Ramsay musel pred turnajom urobiť až sedem zmien v nominácii.

Gólmana Patrika Rybára z fínskeho tímu Kärpätu Oulu nahradil Denis Godla z Kladna. V defenzíve Vojtecha Zeleňáka a Mária Grmana zastúpia Martin Bodák z Vítkovíc a Martin Chovan z Detvy.

V útoku vypadli z nominácie dvaja najproduktívnejší hráči Tipsport ligy Marcel Haščák a Michal Chovan z Košíc, tiež Adam Lapšanský z Trenčína a Dávid Šoltés z Banskej Bystrice. Ich miesta zaujali Peter Šišovský a Peter Zuzin z Detvy, Samuel Buček z Nitry a Matúš Sukeľ zo Sparty Praha.

Ďalší výsledok:

• Nemecko - Rusko 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)

Góly: 13. Pietta, 23. Sezemsky, 35. Kammerer, 54. Schütz - 5. Porjadin, 17. Jermakov, 38. Volkov

1.Švajčiarsko110005:23
2.Nemecko110004:33
3.Rusko100013:40
4.Slovensko100012:50

Hlasy

/Zdroj: TASR/

Craig Ramsay, tréner SR: "Odohrali sme dobre prvú a tretiu tretinu, v druhej sme zaspali. Mrzí ma to. Musíme popracovať na týchto veciach. Škoda, že sme sa presadili až v závere zápasu. Mali sme skórovať aspoň v jednej presilovke, nevyužili sme ani jednu. Do ďalších zápasov to musíme zlepšiť, musíme hrať stabilne celých 60 minút."

Andrej Košarišťan, brankár SR: "Neodohrali sme zlý zápas až na tú druhú tretinu. Tam sme vypli a súper to využil. Musíme sa z toho poučiť. Boli sme lepší tím, ale bohužiaľ, takto to vyšlo."

Filip Krivošík, strelec prvého gólu SR: "Mali sme dobrý štart, Švajčiarov sme držali od puku. Mrzí ma však výpadok v druhej tretine, ktorý rozhodol o zápase."

ONLINE PRENOS: Slovensko - Švajčiarsko (hokej, Nemecký pohár 2019, LIVE)

Nemecký pohár 2019/2020
7. November 2019 o 16:15 | YAYLA aréna Krefeld
SlovenskoSlovensko
2:5
60' minúta
Koniec
ŠvajčiarskoŠvajčiarsko
Stats
Góly a asistencie: 56. Krivošík (Rosandič, Sukeľ), 57. Kudrna (Hrivík) – 31. Fuchs (Fazzini), 36. Bertaggia (Hischier, Glauser), 38. Moy (Glauser, Kreis), 57. Prassl (Moy), 59. Suter.
Prenos
Tri minúty pred koncom zápasu to začalo vyzerať nádejne po góloch Krivošíka a Kudrnu. Hneď na to prišiel štvrtý gól súpera. Naši skúsili hru bez brankára, v ktorej inkasovali kurióznym spôsobom. Ďakujem za pozornosť.
Koniec zápasu.
59:00Švajčiarsko dalo gól!
Helvéti chceli poslať puk do stredného pásma. Tomu ale pomohol šťastný odraz a dokotúľal sa až do našej siete. Ani Marek Ďaloga ho už nestihol zastaviť. Autorom gólu je PIUS SUTER. Bez asistencie.
58:54Hrivík si dal zobrať puk a Švajčiari môžu trafiť prázdnu bránku.
58:35Košarišťan smeruje na striedačku! Slovensko hrá power-play!
58:00Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
56:58Švajčiarsko dalo gól!
RAPHAEL PRASSL ostal pred našou bránou nikým nepovšimnutý a zasúva puk za Košarišťana. Asistencia: Tyler Moy.
56:25Švajčiarsko oddychový čas.
56:25Slovensko dalo gól! ANDREJ KUDRNA dostal puk do jazdy. Natlačil sa medzi dvoch brániacich súperových hráčov a nechytateľne zavesil. Asistencia: Marek Hrivík.
55:56Slovensko dalo gól! Matúš Sukeľ si urobil priestor a prihrával Rosandičovi. Ten mu vracal puk, no hráč Sparty ho nezasiahol a FILIP KRIVOŠÍK úspešne dorážal. Asistencie: Mislav Rosandič a Matúš Sukeľ.
55:36Rýchla kontra nášho protivníka. Andrej Košarišťan si pripísal zákrok lapačkou.
55:27Veľký boj našich hráčov v útočnom pásme, presnejšie v rohu klziska. Túto prekáračku ale vyhrali Helvéti.
54:48Dlhú dobu hráme bez prerušenia hry. Slováci však potrebujú skórovať, aby ešte dokázali niečo urobiť s výsledkom.
53:29Zuzinov sympatický prienik. Súper ho však na kruhu pohybom dostal z výhodnej pozície na zakončenie. Už to mal na bekhend a bol aj za bránkou.
52:42Heldner nahodeným pukom trochu vystrašil nášho brankára, ktorý zasahovať nemusel.
52:05Zrazená strela Krivošíka. Helvéti zodpovedne pracujú v dôležitých priestoroch pred bránkou.
51:40Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.
51:18Chovan vyskúšal strelu zápästím. Nyffeler pripravený a likvidoval tento pokus z hokejky hráča Detvy.
50:37Toto nie je ideálne. Dopúšťame sa ďalšieho ofsajdu a rovnako tak nám viazne prechod stredným pásmom.
50:22Marek Hrivík sa dostal do ofsajdovej pozície.
50:10Rosandič prišiel po puk ku Košarišťanovi a rúti sa do útočného pásma.
49:50Švajčiarsko po zisku puku ho ihneď posiela čo najďalej od svojej brány.
49:40Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Rathgeb – 2 min., hákovanie).
49:40Reklamná prestávka.
49:23Ďaloga nahadzoval puk od mantinelu! Filip Krivošík zakončoval z otočky, ale len do betónov Nyffelera!
48:48Tentoraz je to už zakázané uvoľnenie. Tak hráme veľmi dobre, Švajčiari prakticky neboli pri Košarišťanovi, ale zároveň zvládajú na výbornú obrannú činnosť.
48:28Lunterovi sa podarilo tečovať puk z hokejky Kocha, takže to nebude zakázané uvoľnenie.
47:39Vhadzovanie v strede klziska. Máme puk pod svojou kontrolou a tlačíme sa čo najrýchlejšie k bránke Švajčiarov.
47:21Matúš Sukeľ na chvíľu nevidel, kde sa pohybuje puk. Ten sa dokĺzal k Bodákovi, ktorý ho posielal dopredu prudkou prihrávkou.
46:50Treba tiež poznamenať, že Helvéti zmenili obranný systém hry a prehusťujú stred.
46:29Výborne sme vyleteli na súpera v poslednej tretine a je vidieť, že to ešte nebalíme. Chýba nám ale základné korenie hokeja, ktorým sú góly. No čoraz častejšie nútime Nyffelera k zákrokom.
45:55Ďaloga zohral dôležitú úlohu pri tomto striedaní. Využil svoje skúsenosti a prenechal puk v pásme Zigovi a Lunterovi.
45:23Fuchs jemne tečoval nahodený puk na jeho hokejku. Košarišťan na neho videl a schoval ho do lapačky.
45:03Slovensko ukázalo celkom peknú kombináciu. Andrej Kudrna zamestnal Nyffelera. Ten si s týmto pukom poradil.
44:37Helvéti nás na chvíľu dokázali zovrieť v našej tretine. Krivošíkovi sa ale podarilo dostať puk do stredného pásma, a taktiež sme stihli striedať formácie.
43:59Náš súper je však dobre fyzicky pripravený a korčuliarsky vyspelý. Všetci hráči sa stihli vrátiť do vlastnej obrannej tretiny.
43:31Švajčiari zahrozili našej obrane aj brankárovi Košarišťanovi. Gól to však nebol a hneď si naši hokejisti zobrali puk do svojej moci.
43:15Nyffeler použil svoju lapačku proti zakončeniu Jakuba Sukeľa, ktorý bol vytlačený do uhla, no aj tak ohrozil švajčiarskeho gólmana.
42:48Tomáš Zigo je sám proti presile švajčiarskych hokejistov. Je jasné, že toto sa nemohlo skončiť jeho úspechom.
42:13Žabka Čerešňáka až pred útočné pásmo. Už tam vletel rýchlonohý Ďaloga. Podporujú ho aj Zuzin a Zigo.
41:28Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.
41:07Chovan s dôležitým momentom pri mantineli na ľavej strane. Od neho sa presunul na čiaru, no zaznamenal nepresnú strelu.
40:43Buček to celé zbytočne prekľučkoval, no podarilo sa nám udržať pásmo.
40:23Čerešňák vyviezol puk až do útočného pásma. Hrivík sa tlačil do strely, ale nevyšlo to.
40:12Pokračujeme v našej presilovke. Bolo by veľmi dobré, ak by sa nám podarilo streliť kontaktný gól.
40:01Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 17:59.
Slováci mali v druhej tretine veľký chaos v obrane, čo Švajčiari trikrát potrestali.
40:00Druhá tretina sa skončila.
39:47Koch veľmi dobre nahodil puk na Nyffelera. Kudrna ho nedokázal vo vzduchu zasiahnuť.
39:28Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Fuchs – 2 min., hákovanie).
39:00Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:53Hra je prerušená. Pískalo sa postavenie mimo hry švajčiarskej reprezentácie.
38:13Mário Lunter sa otočil vo chvíli, kedy jeden zo švajčiarskych hráčov sa nevenoval puku.
37:19Švajčiarsko dalo gól!
Je to nešťastné, ale gól platí. TYLER MOY mal dostatok času na vymyslenie zakončenia. Zvolil blafák a bol úspešný. Asistencie: Andrea Glauser a Samuel Kreis.
37:19Je to už 0:3, ale Košarišťan posunul korčuľou bránku! Uvidíme, ako to vyhodnotia arbitri!
36:27Otváral sa priestor na strelu, ktorú mohol vyslať Hrivík, no Bučekovu prihrávku zastavil obranca Švajčiarov.
35:53Švajčiarsko dalo gól!
ALESSIO BERTAGGIA mieril presne z neprehľadnej situácie. Puk si však našiel cestu do našej siete popri ľavej žrdi. Chybu však vyprodukoval Rosandič. Asistencie: Luca Hischier a Andrea Glauser.
35:29Boli to dusné minúty v oslabení. Švajčiari však nepálili často na našu bránu, ale jedna sa ujala, keď mierila do žrde. Dvojnásobnú početnú výhodu súpera sme však ustáli bez ujmy.
35:22Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
35:06Tyčka po strele Rathgeba!
34:35Vydýchnuť si ešte nemôžeme. Presilovkový tlak Helvétov trvá, aj keď okrem jednej strely nám zatiaľ nenarobili väčšie starosti.
34:07Slovensko hrá so štyrmi hráčmi.
33:58Dobrý zákrok nášho brankára Košarišťana lapačkou.
33:22Slovákov čakajú krušné chvíľky. Musia sa s trojicou brániť 45 sekúnd. Bude to náročné.
33:22Vylúčenie v tíme Slovensko (Koch – 2 min., hákovanie).
32:07Vylúčenie v tíme Slovensko (Zuzin – 2 min., držanie).
31:42Švajčiari chceli zahrať obetavo, ale aj tak sa nepískalo zakázané uvoľnenie. Puk si berie Bodák a vysúva dopredu Hrivíka.
30:38Švajčiarsko dalo gól!
Jednoduchá akcia Helvétov. JASON FUCHS si nakorčuľoval na skvelú prihrávku Fazziniho a prudkým švihom pod hornú žŕdku nedal šancu Košarišťanovi. Asistencia: Luca Fazzini.
30:17Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.
29:54Krivošík sa snaží natlačiť medzi kruhy a brániť vo výhľade Nyffelerovi. Vôbec sa nám nedarí hrať túto presilovku.
29:25Liškov zámer prečítali Švajčiari, ktorí síce puk nevyhodil preč z pásma, ale pribrzdili hru našich v presilovke.
28:58Dlho sme držali puk v útočnom pásme, no stagnujú strely, ktoré by mohli narobiť nepríjemnosti súperovi.
28:17Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Fuchs – 2 min., držanie).
28:17Reklamná prestávka.
28:02Šišovský nezakončil svoj nájazd na Nyffelera gólom! Veľká škoda!
27:31Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
27:21Záverečných desať sekúnd. Peter Čerešňák sa už pripravuje vrátiť do hry.
27:01Švajčiarsko musí začínať od vlastného brankára. Bránenie Slovákov slávi úspech.
26:31Minúta oslabenia je úspešne za nami. Navyše je pri puku Buček, ktorý ho doviedol aspoň do stredného pásma.
26:02Neuveriteľné! Na tej istej bránke dnes už zvonila tyčka štvrtýkrát! Slovensko malo šťastie!
25:39Prvý dotyk s pukom pri tomto oslabení končí oslobodením cez všetky čiary.
25:31Vylúčenie v tíme Slovensko (Čerešňák – 2 min., držanie).
25:23Kapitán Čerešňák využil svoju dlhšiu hokejku a potlačil puk za modrú čiaru.
24:33Veľké šťastie pre slovenských hokejistov! Košarišťanovi prepadol puk pomedzi chrániče a puk sa šmýkal okolo bránkovej čiary! Na dorážku tam nebol žiadny hráč Helvétov!
24:00V súčasnosti už to nie je platné. Švajčiarsko drží puk na svojich hokejkách, no naši chlapci sa snažia napádať ich jeho rozohrávku.
23:42Gríger s Liškom bojoval v rohu ľadovej plochy o puk a vyplatilo sa.
23:23Hrivík si v šprinte do útočného pásma pomohol s mantinelom. Inak by sa cez obranu súpera nedostal. Ešte Samuel Buček mal náznak šance. Nyffeler chytá.
22:59Zaznel hvizd čiarového rozhodcu, pretože prišlo k postaveniu mimo hry na strane Slovákov.
22:44Zuzin sa prezentoval slušnou hrou a z nej chcel niečo vyťažiť Zigo.
22:12Situáciu sa podarilo ustáť a upokojiť. Puk je na našich hokejkách. Matúš Sukeľ s dobrým úmyslom, ale šanca sa z toho nezrodila.
21:49Švajčiarsko zdvojilo Ďalogu a dostali ho k mantinelu. Helvéti ostávajú v útočnom pásme.
21:12Opäť je pri puku Dávid Gríger. Veľmi dobre zapracoval pri mantineli a namieril si to za bránku. Na puk čakal Líška, no nedostal ho na svoju čepeľ. Aj tak sa nám podarilo prinútiť k zákroku Nyffelera.
20:43Gríger si vzdušnú prihrávku dokázal spracovať hokejkou. Následne chcel zdolať obrancu súpera, ale to sa mu už nepodarilo.
20:26Švajčiari unikli do prečíslenia! Situácia 2 proti 1, ale poradili sme s tým! Košarišťan sa tiež k zákroku nedostal!
20:16Chvíľu si počkáme. Postavenie mimo hry.
20:09Slováci uspeli na vhadzovaní a môžu vyraziť smerom dopredu postarať sa o prvú zmenu stavu.
20:01Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 17:07.
Prvých dvadsať minút bolo v réžii našich hokejistov. Svoju prevahu vyjadrili 14 strelami na Nyffelera. Dvakrát sme nastrelili konštrukciu jeho svätyne. Súper vystrelil na Košarišťana 7 striel.
20:00Prvá tretina sa skončila.
19:33Hráme to na tečované puky, čo je dobré. Gríger chcel kombinovať s Jakubom Sukeľom. Jeden z debutantov sa k puku nedostal.
19:05Buček bol vpredu spoločne s Hrivíkom, ale ani jednému sa nepodarilo udržať našu hru v pásme.
19:00Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:10Ďalšia smola Slovenska! Patrik Koch nahadzoval puk na bránu a v skrumáži ho tečoval Zuzin! Avšak znovu len do žŕdky!
17:42Chovan si stiahol puk k sebe a spoza brány dával zadovku na Kocha, ktorý vyviezol puk do stredného pásma.
17:15Slováci znepríjemňovali život súperovi. Konkrétne Krivošík clonil brankárovi vo výhľade, čo využil na streľbu Ďaloga. V tomto prípade to gólový úspech neprinieslo.
16:59Krivošík dáva o sebe vedieť. Bol síce z otočky a chrbtom k bráne, no podarilo sa mu solídne zakončovať a dokonca s brániacim hráčom na chrbte.
16:37Táto akcia si možno pýtala aj gól. Zuzin na seba v rohu naviazal dvoch hráčov Švajčiarska. Na modrej čiare čakal na puk Čerešňák, ktorý presunul Rosandičovi. Jemu sa otvoril priestor, ale nepodišiel bližšie k bráne. Príklep z jeho hokejky zneškodnil Nyffeler.
16:15Martin Chovan s maličkou chybou. Švajčiarsko ohrozilo nášho gólmana, ktorý radšej prerušil hru.
15:49Maillard tvrdo vypálil z pravého krídla. Košarišťan mihol betónom, no nemusel zasahovať. Puk mieril do rohu klziska.
15:40Ofsajd. Nedali si na neho pozor naši hokejisti.
15:01Gríger neúmyselne pribrzdil rozvíjajúci sa útok Slovenska. Na druhej strane sa švajčiarskemu súperovi nepodarilo prejsť za modrú čiaru.
14:11Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
14:02Lunter zachytil nepresnú rozohrávku súpera. Nabral rýchlosť po ľavej strane a na pravej sa mu ponúkala dvojica spoluhráčov. Útočníkovi Banskej Bystrice však Švajčiari zobrali puk.
13:31Ďaloga si splnil obranné povinnosti a Čerešňák poľahky poslal puk cez všetky čiary.
12:52Hrivík, ktorý nastupuje v národnom tíme prvý raz od roku 2014, dobre zabojoval v útočnom pásme a nazbieral pre náš celok dôležité sekundy.
12:19Pekný zákrok Košarišťana. Ten musel likvidovať strelu Maillarda pravým betónom.
12:11Vylúčenie v tíme Slovensko (Koch – 2 min., podrazenie).
12:06Koch mal veľké problémy so spracovaním puku. A bude smerovať na trestnú lavicu, pretože súpera fauloval.
11:28Marek Ďaloga tak, ako ho poznáme! Fantasticky sa uvoľnil, no z bekhendu len rozhýbal bránu Nyffelera!
10:50Slovensko sa prebojovalo do útočného pásma. Následne posielal puk na bránu Matúš Sukeľ. Vzápätí po ňom chcel byť úspešný aj Šišovský.
10:06Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.
10:00Už to prežijeme bez inkasovania gólu. Taktiež prichádza druhá polovica prvej tretiny.
09:27Ďaloga s veľkým zaváhaním medzi kruhmi, keď chcel nabrať tradičnú rýchlosť na protiútok! Švajčiari mu vypichli puk, ale nedošlo k ohrozeniu nášho brankára!
09:03Slováci nepresne strieľali. Puk sa odrazil od hokejky protihráča, ktorý smeroval až ku Košarišťanovi.
08:32Presilovka zatiaľ vyzerá sľubne. Chovan s Kochom istia modrú čiaru. Vpredu operuje Hrivík s Bučekom aj Kudrnom.
08:06Reklamná prestávka.
08:06Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Maillard – 2 min., podrazenie).
07:43Malý tlak Helvétov dospel do finále. Andrej Košarišťan si pokryl pravú žrď a berie puk do lapačky.
07:28Švajčiarsko je nasťahované v útočnom pásme ako pri početnej výhode. Tento úsek patrí im.
06:47Liška mal ťažkú pozíciu, ale vyskúšal strieľať. Nebola to márna strela. Nyffeler sa pri zákroku zapotil.
06:10Veľký závar urobili Švajčiari pred našou bránkou. Tí boli nesmierne dôrazní a po zákroku Košarišťana sa zrodila aj šarvátka, v ktorej bol najaktívnejší Simion.
05:53Kudrnov pokus z pravého kruhu. Brankár Nyffeler bol pozorný a nedal sa podstreliť.
05:37Košarišťan sa podpísal pod ďalšie prerušenie hry, nakoľko aj on poslal puk na hornú sieť.
04:53Súper Slovákov sa pomerne ľahko dostal do útočného pásma. Avšak zverenci trénera Ramsayho sa zodpovedne vrátili a obsadili si každého hráča.
04:31Jakub Sukeľ išiel srdnato do ohrozenia Nyffelera. Veľmi pekná individuálna akcia, keď sa ho snažil zaskočiť spoza brány.
04:12Ďalšia paľba na švajčiarskeho brankára, po ktorej je hra prerušená. Delovku Rosandiča chcel tečovať a aj tečoval Adam Liška, útočník Čerepovca.
04:03Od červenej čiary skúsil prudkú strelu Bodák. Nyffeler vyráža puk na ochrannú sieť.
03:28Úvodné minúty prvého vystúpenia na Nemeckom pohári boli v slovenskej réžii, hoci Švajčiarsko bolo častejšie pri puku, no Košarišťan ešte nemal žiadnu prácu.
03:22Ospravedlnenie Kudrnu brankárovi súpera. Slovenský reprezentant poslal na neho strelu, ale už po prerušení hry.
02:40Čerešňák išiel dôrazne za pukom a udržal pásmo pre našich. Zuzin, Zigo, Lunter urobili prievan v obrannej tretine Švajčiarov, avšak bez výraznejšieho tlaku.
02:13Postavenie mimo hry. Nasleduje buly v strednom pásme, na ktorom boli úspešnejší slovenskí hráči.
02:05Kochova snaha predĺžiť puk do útočného pásma sa nepodarila.
01:50Výborná práca Grígera. Vyčlenil sa od mantinelu, kde bolo viacero hráčov nakope a prepracoval sa k zakončeniu, ktoré švajčiarsky brankár pokryl.
01:34Martin Bodák, ktorý zažíva seniorský reprezentačný debut, tvrdo vystrelil od modrej čiary. Nyffeler na okamih netušil, kde ho má.
01:13Koch prišiel za vlastnú bránku a dostal prihrávku od Chovana. Naši chlapci vyrážajú dopredu.
00:51Slováci boli chvíľku pri puku, no nepodarilo sa im podniknúť útok. Zároveň prichádza prvé zakázané uvoľnenie zo strany Helvétov.
00:19Švajčiari sa pokúšali dostať von z pásma, ale na modrej čiare im zobral puk Zuzin.
00:01Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Košarišťan – Čeresňák, Ďaloga, Chovan, Koch, Bodák, Rosandič, P. Trška – Zuzin, Zigo, Lunter – Buček, Hrivík, Kudrna – Liška, Gríger, J. Sukeľ – Krivošík, M. Sukeľ, Šišovský – A. Kollár.

Švajčiarsko: Nyffeler – Paschoud, Egli, Karrer, Rathgeb, Glauser, Kreis, Le Coultre, Heldner – Suter, Fazzini, Fuchs – Prassl, Rod, Moy – Müller, Bertaggia, Simion – Maillard, Hischier, Bader..
Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní prvého zápasu Nemeckého pohára 2019 v Krefelde medzi Slovenskom a Švajčiarskom.

Slovensko

Slovenskú reprezentáciu čaká prvá spoločná akcia tejto sezóny. Výber Craiga Ramsayho sa predstaví na tradičnom turnaji v Nemecku. Prvotná nominácia sa musela do posledného dňa meniť. Až sedem hokejistov ostalo doma z rôznych príčin (choroby, zranenia). Realizačný tím dokázal reagovať na vzniknutú situáciu, no zároveň vyslovil, že to nebol žiadny problém, pretože si môže pozrieť v akcii ďalších hráčov.

Švajčiarsko

Helvéti našim chalanom už dlhší čas nesedia. Je to zhruba päť – šesť rokov. Dokážu nám robiť problémy a neraz sme s týmto súperom prehrali. To platí v prípade vlaňajšieho turnaja. Takisto sme ho otvárali so Švajčiarskom a prehrali sme 2:3. Naše mužstvo má tak súperovi čo oplácať.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.