Slovan odchádza z Anglicka bez bodu, prehral po góle v nadstavenom čase

Ján Kozák mladší a jeho zverenci. (Autor: SITA)
Športové prenosy SME, TASR|7. nov 2019 o 19:00

Hráča Slovana doviezli do nemocnice.

Európska liga 2019/2020

Skupinová fáza - výsledok

Wolverhampton Wanderers - ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0)

Gól: 90.+2 Jimenez. Rozhodovali: Nijhuis - Balder, Goossens (všetci Hol.), ŽK: Jimenez (Wolverhampton), 29.789 divákov

Wolverhampton: Patricio - Dendoncker, Coady, Kilman - Doherty, Neves, Moutinho, Vinagre (90.+7 Jonny) - Traore (90.+10 Bennett), Jimenez, Neto (69. Cutrone)

Slovan: Greif - Medveděv, Bajrič (89. Ljubičič), Abena, Božikov, De Marco - Dražič, De Kamps, Rabiu (90.+6 Rabiu) - Ratao (70. Suchockij), Šporar

Tabuľka Skupiny K

1.Braga43108:410
2.Wolverhampton43014:29
3.Slovan Bratislava41127:74
4.Besiktas40044:100

WOLVERHAMPTON. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali vo štvrtkovom stretnutí 4. kola K-skupiny Európskej ligy na pôde Wolverhamptonu Wanderers 0:1.

Brankár Dominik Greif chytil jedenástku, no v nadstavenom čase nestačil na hlavičku Raula Jimeneza.

Záver zápasu poznačilo zranenie Kenana Bajriča, ktorého museli po dlhom ošetrovaní odniesť na nosidlách.

Slovan nastúpil v defenzívnejšom rozostavení, ale hneď v úvode ukázal, že na trávnik favorita neprišiel len brániť. Mal náznaky šancí po štandardnej situácii hlavičkou De Marca i z hry centrom Šporara.

EL 2019/2020: Najlepšie momenty zo zápasu Slovan - Wolves: fotogaléria

8.11.2019

Greif chytil penaltu

Potom už pohrozili domáci, Greif si poradil s tečovanou strelou Nevesa. Slovan hral naďalej vyrovnanú partiu a nedostával sa pod tlak, jeho obrana odvrátila aj nebezpečný center Vinagreho.

V 24. minúte podržal hostí Greif, ktorý vytesnil krížny pokus Jimeneza k pravej žrdi. V 34. minúte sa k odrazenej lopte dostal Šporar, no jeho strela nebola dostatočne razantná ani umiestnená, aby ohrozila Patricia v domácej bránke.

"Belasí" udržali bezgólový stav aj v 51. minúte, keď hlavný rozhodca Nijhuis nariadil pokutový kop po kontakte Božikova s Netom na hranici šestnástky. Greif vystihol jedenástku Nevesa a zarobil si na označenie muž zápasu.

Rozhodol jediný gól

Brankár Slovana sa opäť vyznamenal v 58. minúte, poradil si s netradičným zakončením Dohertyho, ktorý si zabehol za obranu na ľahučkú loptu spoza šestnástky. Tlak Wolverhamptonu začínal naberať na obrátkach, ale Slovanu sa ho aj v druhom polčase darilo otupiť.

Hostia sa v záverečných dvadsiatich minútach sústredili výhradne na defenzívu, čo naznačilo aj striedanie Suchockého za Rataa. V závere riadneho hracieho času sa nehralo vyše jedenásť minút pre zranenie Bajriča, ktoré mu snahou o nožničky spôsobil Jimenez a videl žltú kartu.

Arbitri nadstavili dvanásť minút a v tomto úseku padol jediný gól, Traore poslal tečovaný center, Abena neubránil Jimeneza a ten hlavičkou rozhodol o výsledku.

ONLINE PRENOS: Wolverhampton Wanderers - ŠK Slovan Bratislava (futbal, Európska liga 2019/2020, LIVE)

Európska liga Skupina K 2019/2020
07.11.2019 o 21:00
Wolves
1:0
(0:0, 1:0)
90+13 minúta
Slovan Bratislava
Góly: 90+2. Jiménez. ŽK: 78. Jiménez (WOS).
Wolves poráža Slovan tesne 1:0. Slovan sa dnes nemá za čo hanbiť a len kúsok mu chýbal k tomu, aby dnes bodoval. Treba povedať, že domáci boli aktívnejší a nebezpečnejší, Slovanu sa darilo odolávať, no kapituloval v nadstavenom čase po presnom zásahu Jiméneza. Zápas nepríjemne ovplyvnilo vážne zranenie Kenana Bajriča, ktorý bol dlho ošetrovaný na hracej ploche a následne prevezený do nemocnice.
90+13
90+11
Kilman s ďalším výborným zákrokom, nepustil k lopte Daniela po prihrávke Medveděva.
90+11
Kilman odvrátil pred Danielom, Slovan sa ponáhľa dopredu.
90+10
changeStriedanie v tíme Wolverhampton Wanderers: z ihriska odchádza Adama Traoré, prichádza Ryan Bennett.
90+9
Suchockij padol v súboji s Dohertym, faul sa nepíska, Slovan tak nebude mať možnosť zaujímavej štandardky.
90+7
changeStriedanie v tíme Wolverhampton Wanderers: z ihriska odchádza Ruben Vinagre, prichádza Jonny.
90+7
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Ibrahim Rabiu, prichádza Erik Daniel.
90+6
Jiménez a jeho ďalšia strela.Lopta nepríjemne skočila pred Greifom, ten si ale poradil a úspešne zasiahol.
90+5
Slovan sa snaží vpredu niečo vymyslieť, ale jeho hráči sú dobre obsadzovaní a nedostávajú veľa priestoru.
90+2
90+2
goalTím Wolves práve strelil gól! Traoré odcentroval na hranicu päťky, kde sa vo vzduchu cez Abenu dokázal presadiť RAÚL JIMÉNEZ a hlavou poslal loptu do siete! Wolves sa ujímajú vedenia 1:0!
90+2
Domáci sa čoraz viac približujú k šestnástke a zvierajú Slovan.
90
Nadstavený čas: 12 minút.
90
Dražič zahrával roh na prvú žrď, do bezpečia odvrátil Jimenez.
90
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Kenan Bajrić, prichádza Marin Ljubicić.
89
Bajrič je odnášaný na nosidlách. Nehralo sa približne 11 minút.
84
Bajričovo zranenie je veľmi vážne, nehrá sa už vyše päť minút. Tím lekárov ho pomaly nakladá na nosítka.
81
Nepríjemný pohľad na Bajriča, ktorý už niekoľko minút leží na trávniku a je isté, že dnes dohral.
78
yellowCardŽltú kartu dostáva Raúl Jiménez (Wolverhampton Wanderers).
78
importantBajrič bol nepríjemne zasiahnutý do hlavy po tom, čo sa Jimenez snažil akrobaticky zasiahnuť loptu nožničkami, potrebný je rýchly zásah lekárov.
78
78
Neves v šanci, trafil Medveděva.
77
importantTlak domácich sa stupňuje, Greif sa musel mať na pozore po tvrdej strele Nevesa, boxuje.
75
Abena zachytil prízemnú strelu Nevesa, belasí sa zatiaľ bránia úspešne, verme, že im to vydrží.
74
Wolves zaútočil, Traorého pätičku Slovan prečítal a nepustil domáci tím do šance.
73
Strela Jimeneza z diaľky mimo brány.
72
Postupný útok Slovana, Suchockij neodcentroval, získal aut. De Marcov aut odvrátil Neves.
71
Neves hľadal kolmicou Jimeneza, príliš prudká lopta končí u Greifa.
71
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Rafael Ratão, prichádza Arťom Suchockij.
70
Greif musel ísť vysoko z brány, loptu odkopol do bezpečia.
69
changeStriedanie v tíme Wolverhampton Wanderers: z ihriska odchádza Pedro Neto, prichádza Patrick Cutrone.
69
Šporar najprv chcel prejsť sám, ale potom si vybral Dražiča, ktorý však zlým spracovaním veľmi rýchlo o loptu prišiel.
68
Bajrič fauloval prenikajúceho Traoreho na poliacej čiare a môže byť rád, že nevidí žltú kartu.
67
Moutinho centroval na zadnú žrď, kde Doherty sotil De Marca, takže hlavný rozhodca prisudzuje loptu Slovanu.
66
Neto zdvojený, neodcentroval cez De Marca, získal roh.
65
Vinagre odcentroval z ľavej strany, ale veľmi nepresne, lopta končí za bránkovou čiarou, Greif posiela loptu do hry.
64
Bajrič prudkú prihrávku nestihol, zostáva na súperovej polovici, Wolves vhadzujú.
63
Doherty vhodil loptu do šestnástky, pred Jimenezom zasiahol Božikov, Slovan môže ísť dopredu.
62
Oblúčik na Šporara, ktorý zasiahol loptu hlavou, k lopte sa dostal Bajrič a následne zakončil do bočnej siete. Prípadný gól by však neplatil, nakoľko Bajrič bol v ofsajde.
61
Kilman zahral nedovolene, Slovan získal štandardku, zrejme uvidíme center do šestnástky.
60
Dominik Greif je doposiaľ jednoznačne mužom zápasu, pochytal všetko, čo sa len dalo a zabránil niekoľkým gólom.
58
58
importantSlovan nevyviezol loptu a musí sa brániť. Moutinho poslal oblúčik do šestnástky, kam si výborne za obranu nabehol Doherty, sám pred Greifom zakončil len do brankára Slovana!
57
Slovan sa aj naďalej pripomína, Dražič vysunul Rataa, ktorý centroval na De Kampsa, ten ešte hľadal v šestnástke spoluhráča, ale domáca obrana túto situáciu zvládla.
56
Dlhá lopta hľadala v nábehu Šporara, pred ním odvrátil kapitán Wolves Coady.
55
Abena prihral do strany Medveděvovi, ktorému sa nepodarilo odcentrovať a nezískal ani roh.
53
Traorého mäkkučký center do šestnástky na Jimeneza, ktorý si v súboji počínal nedovolene, píska sa proti Wolves.
51
51
importantNeuveriteľné. Dominik Greif vychytal Nevesa a opäť drží Slovan nad vodou! Neves síce zakončil k žrdi, no v ideálnej výške pre brankára.
48
48
importantPo zákroku Božikova na uvoľnujúceho sa Neta v šestnástke ukázal hlavný rozhodca na biely bod!
48
Lopta prešla cez Rabia, Božikov ale zastavil prihrávku na Jimeneza.
47
Zatiaľ sledujeme pokojný úvod druhého polčasu. Hra sa prelieva zo strany na stranu.
46
Začal sa druhý polčas.
Slovan po prvom polčase drží sľubnú remízu 0:0. Wolves boli aktívnejší, vypracovali si veľa šancí, dve najväčšie zlikvidoval výbornými zákrokmi Greif. Slovan sa na súperovu polovicu nedostával príliš často, ale ku koncu polčasu sa to zlepšilo. Veľké šance si belasí nevypracovali, bránu Patricia ohrozili jedenkrát.

Druhý polčas sa začne približne o 22:01.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Doherty sa nebezpečne rozbiehal, obrana belasých zapracovala, ale loptu do bezpečia nedostala.
44
Po rohu centroval do ohňa Vinagre, zakončil Kilman, v hľadisku to len tak zahučalo, ale lopta skončila mimo brány.
43
Božikov odkopol loptu dopredu na Šporara, ktorý sa dostal cez Dendonckera, ale cez ďalšieho hráča sa mu už nepodarilo prejsť, navyše tam bol osamotený.
42
Wolves kopali dva rohy po sebe, ten druhý vyboxoval Greif.
41
Traoré centroval na Jimeneza do šestnástky, tam boli pripravení Bajrič aj Medveděv.
40
Slovan sa čoraz častejšie dostáva na polovicu Wolves, čo je dobrým znamením. Lenže Bajričova prihrávka bola prečítaná, takže Slovan sa musí stiahnuť.
38
Lopta z priameho kopu mierila na Šporara, pred ktorým odhlavičkoval Doherty.
37
Medveděv neodcentroval cez Vinagreho, lopta skončila v aute. Následne domáci zahrali rukou a píska sa proti nim.
36
Slovan drží loptu na súperovej polovici a kombinuje.
35
Dražič sa aj so šťastím dostal k lopte, prihral Medveděvovi, ktorý dostal loptu na Šporara, ten vystrelil spoza šestnástky po zemi a donútil Patricia k prvému zákroku.
32
Slovan kopal roh aj z druhej strany, ale Dražič ho zahral na zadnú žrď, kde nik z belasých nenabiehal.
31
Dražičov center hostia odvrátili, ale potom sa do zakončenia dostal Rabiu, jeho pokus bol zblokovaný.
31
Dražič našiel krížnym centrom Medveděva, ktorému sa už odcentrovať nepodarilo, ale získal aspoň roh.
29
Domáci útočia postupne, hráči Slovana sa ich snažia vytláčať ďalej od brány.
27
Slovan trochu zamestnal hosťujúcu obranu, ale do šestnástky sa neprepracoval. Na chvíľu si však oddýchol a nemusel toľko brániť.
26
Traoré naštartoval Jimeneza, ktorého však odblokoval Božikov a loptu mohol vziať Greif.
25
Slovan je pod dosť veľkým tlakom, domáci sa už dostali do niekoľkých sľubných príležitostí.
24
24
importantJimenezova krížna strela len tesne minula vzdialenejšiu žrď, avšak zásluhou Greifa, ktorý loptu vytlačil na roh.
22
Vinagreho technická strela nad Greif nemusel zasahovať.
21
Rohový kop nebezpečenstvo pred Greifovou bránou nepriniesol, loptu do bezpečia dostal Medveděv.
21
Vinagre prešiel na ľavej strane cez Medveděva, nebezpečne nacentroval k žrdi, kde Božikov pred Jimenezom odvrátil na tretí rohový kop domácich.
20
Belasí konečne trochu dlhšie držia loptu na polovici Wolves. Rabiu centroval dopredu na Šporara, ten sa ocitol v tesnom ofsajde.
19
Domáci zavreli Slovan na jeho polovici.
18
Traoré oklamal De Marca, centroval, Božikov odkopáva.
15
Božikov ľahko stratil loptu, čo sa snažil využiť Jimenez, poriadne kľučkoval, no potom ho defenzíva belasých odzbrojila.
14
Ďalší roh Wolves odvrátil Šporar, domáci zostávajú pri lopte a kombinujú na útočnej polovici.
13
Center Vinagreho do stredu šestnástky, Abena nezasiahol, no Božikov loptu našťastie odvrátil.
12
Opäť rýchly Traore, Božikov hlavou zráža jeho center.
11
Moutinho rozohral roh nakrátko, následne centroval na zadnú žrď, odkiaľ sa lopta dostala mimo šestnástky k Nevesovi, ktorý to skúsil z diaľky, ale veľmi nepresne.
9
Slovan získal štandardku z pravej strany, Dražič centroval do priestoru, kde bolo poriadne husto, Abena síce hlavičkoval, no k ohrozeniu brány neprišlo.
8
8
importantDomáci sa dostali k šestnástke Slovana, ich prvá strela bola zblokovaná, následná bola De Kampsom nešťastne tečovaná do protipohybu Greifa, ktorý na bránkovej čiare zázračne zasiahol a chytil čistý gól!
8
Slovan ukazuje, že sa ničoho nebojí a rozhodne nehodlá byť celý zápas zatiahnutý pred vlastnou bránou.
7
Lopta smerovala na Rataa, pred ním v sklze odvrátil Coady!
6
6
importantDe Marco hlavičkoval, lopta sa dostala k Bajričovi, ktorý z prvej tesne minul žrď!
5
Greif rozohral, Slovan aj zaútočil a vybojoval rohový kop.
3
Rýchly Traore nakopol motory, prešiel z pravého krídla až do šestnástky, kde ešte hľadal Neta, avšak dal mu to vzduchom, Neto len tečoval loptu kolenom vysoko nad bránu.
2
Pas De Kampsa hľadal Šporara, ale nebol presný, pri lopte bol skôr domáci gólman Patricio.
1
Wolves s loptou na kopačkách, nikam sa neponáhľa.
1

Wolverhampton Wanderers: Patricio – Dendoncker, Coady (C), Kilman – Doherty, Neves, Moutinho, Vinagre – Traore, Jimenez, Neto
Náhradníci: Bennett, Jonny, Cutrone, Perry, Ruddy, Saiss, Vallejo

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Medveděv, Abena, Božikov (C), De Marco – Bajrič, De Kamps – Ratao, Rabiu, Dražič – Šporar
Náhradníci: Daniel, Nono, Holman, Ljubičič, Suchockij, Šulla, Trnovský.
Futbalistov ŠK Slovan Bratislava čaká dnes o 21:00 súboj Európskej ligy na pôde anglického Wolverhampton Wanderers.

Belasí sa s týmto tímom stretli na Tehelnom poli 24. októbra. V 11. minúte sa ujali vedenia zásluhou gólu Šporara a zápas mali dobre rozbehnutý. Avšak Wolves v druhom polčase skóre otočili a napokon zvíťazili tesne 2:1.

ŠK Slovan Bratislava – Wolverhampton Wanderers 1:2 (1:0)

Góly: 11. Šporar – 58. Saïss, 64. Jiménez (pen.)
Karty: 45. Holman (SBA), 63. De Marco (SBA), 68. Rabiu (SBA), 86. Medveděv (SBA) – 86. Diogo Jota (WOS), 90+2. Jiménez (WOS) 87. Diogo Jota (WOS)

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Medveděv, Abena, Božikov (C), De Marco – Rabiu (81. Čavrić), de Kamps – Daniel (66. Ratão), Holman (57. Ljubicić), Moha – Šporar.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Kilman, Coady (C), Boly – Doherty, Gibbs-White (60. Diogo Jota), Saïss (76. Dendoncker), Moutinho, Vinagre – Cutrone (46. Traoré), Jiménez.

Rozhodca: Aranovskij – Šlončak, Skrypka (všetci Ukrajina)

Slovan v dnešnom zápase nemôže počítať so zraneným triom – Strelec, Čavrič, Moha, ostatní hráči sú zdravotne v poriadku a pripravení na zápas.

Po polovici skupinovej fázy vyzerá situácia v skupine K nasledovne: prvá Braga má 7 bodov, druhý Wolverhampton ich má na konte 6, tretí je Slovan so 4 bodmi, štvrtý Besiktas zatiaľ nebodoval.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Európska liga»Slovan odchádza z Anglicka bez bodu, prehral po góle v nadstavenom čase