Slováci neuspeli ani v druhom zápase. Rusom podľahli po predĺžení

Andrej Kudrna (vpravo), brankár Andrej Tichomirov a Alexander Šemerov v zápase Nemeckého pohára 2019 Rusko - Slovensko. (Autor: Michal Svítok - TASR)
Športové prenosy SME|9. nov 2019 o 12:30

Slovensku patrí v priebežnej tabuľke posledné miesto.

Nemecký pohár 2019 - Krefeld

Olympijský tím Ruska - Slovensko 3:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 20. Tolčinskij (Kudako, Vovčenko), 42. Kodola (Voronin, Jermakov), 61. Tolčinskij (Kodola) - 28. Liška (J. Sukeľ, A. Kollár ml.), 56. Krivošík (Kollár ml., Šišovský)

Rozhodovali: Piechaczek, Schütz - Gerth, Merten (všetci Nem.). Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Divákov: 6217

Olympijský tím Ruska: Tichomirov - J. Zajcev, A. Volkov, Jermakov, Kudako, Judin, Šemerov, Voronkov, Karpuchin - Tolčinskij, Igumnov, Briukvin - Voronin, Kodola, Vovčenko - Poriadin, G. Ivanov, A. Galimov - Cyplakov, Iľjin, Grebenščikov

Slovensko: Godla - Marek Ďaloga, Čerešňák, Koch, Martin Chovan, M. Rosandič, Bodák, Trška - M. Lunter, Zigo, P. Zuzin - Buček, Hrivík, Kudrna - J. Sukeľ, Gríger, Liška - Šišovský, M. Sukeľ, Krivošík - A. Kollár ml.

KREFELD. Hokejisti Slovenska prehrali aj vo svojom druhom zápase na Nemeckom pohári 2019. V sobotu podľahli olympijskému tímu Ruska 2:3 po predĺžení a v priebežnej tabuľke im patrí posledné štvrté miesto.

Skóre otvorili Rusi v závere prvej tretiny po góle Sergeja Tolčinského, v druhej tretine vyrovnal Adam Liška.

V tretej tretine poslal opäť Rusov do vedenia Vladislav Kodola, zápas však poslal do predĺženia Filip Krivošík. O triumfe Ruska rozhodol svojim druhým gólom v zápase Sergej Tolčinskij.

Vo svojom poslednom zápase na tohtoročnom turnaji sa zverenci Craiga Ramsayho predstavia v nedeľu o 14.30 proti domácemu Nemecku.

Nemecký pohár 2019: Momenty zo zápasu Rusko - Nemecko.: fotogaléria

9.11.2019

Slovensko opäť nevyužilo presilovky

Prvý vážny zákrok v zápase musel vytiahnuť Tarasov po strele Ďalogu, Rusi odpovedali strelou Galimova.

Slováci potom mali výhodu presilovej hry, bránku ohrozili po akciách Ďalogu i Kudrnu, nepresne mieril Buček.

V početnej výhode mali potom šance aj ruskí hokejisti, Godla skvele zachránil betónom po strele Brjukvina a potom aj po strele Jermakova.

V závere svižnej úvodnej tretiny zaujala strela Chovana od modrej čiary a následne príležitosť Rusov, ale obaja brankári podržali svoje tímy.

No 49 sekúnd pred jej koncom sa dostal k puku Tolčinskij a na dvakrát prekonal Godlu - 1:0.

Slováci spravili v predĺžení chybu

Do druhej tretiny vstúpili lepšie Rusi, ale Godla zlikvidoval príležitosť Cypľakova. Vyrovnanie prišlo v 28. minúte, keď Jakub Sukeľ našiel Adama Lišku a slovenský útočník mieril presne - 1:1.

Vzápätí mohol pridať ďalší gól Ďaloga, ale namieril tesne vedľa žŕdky. Prevaha Slovákov po vyrovnávajúcom góle narástla, ďalšie šance mali Trška, Krivošík a Šišovský.

Rusi mohli udrieť v prečíslení 2 na 1, ale svoju šancu premrhali. Rovnako dopadli pri identickej akcii aj Slováci, Krivošík mieril vysoko nad bránku.

Na začiatku tretej tretiny ponúkli Rusi krásnu kombinačnú akciu, po ktorej ich Kodola poslal do vedenia. Slováci mohli vyrovnať v presilovej hre, ale z početnej výhody vyťažili len nepresnú strelu Čerešňáka.

Vyrovnanie mohla priniesť 52. minúta a strela Chovana, slovenský obranca však v dobrej pozícii mieril iba do brankára.

V 56. minúte však Filip Krivošík poslal puk k žŕdke a upravil stav na 2:2. Predĺženie trvalo iba 44 sekúnd, po chybe Slovákov sa do úniku dostal Tolčinskij a rozhodol o triumfe Rusov.

Hlasy po zápase

Craig Ramsay, tréner SR: "Bol to veľmi ťažký zápas, ale hráči pochopili, čo som od nich chcel. Hrali sme dobre v útočnej zóne, som spokojný s hrou v oslabení. Som spokojný, hoci sme v predĺžení napokon inkasovali."

Andrej Kollár, útočník SR, ktorého vyhlásili za najlepšieho hráča Slovenska: "Podali sme výborný výkon, aj tréner nás pochválil. Malé chyby nás stáli zápas. Hrali sme lepšie ako predvčerom a snáď to bude ešte lepšie zajtra proti Nemecku."

Filip Krivošík, strelec gólu na 2:2: "Boli sme Rusom vyrovnaný súper, rozhodli detaily. Mali sme šance, clonili sme pred bránkou, toto fungovalo. V predĺžení nám ušiel hráč, treba si pozrieť video a poučiť sa z toho."

Tabuľka Nemeckého pohára 2019

ZVVPPPPSkóreB
1.Švajčiarsko211009:55
2.Nemecko210107:74
3.Rusko201016:62
4.Slovensko200114:81

ONLINE PRENOS: Slovensko - Rusko (hokej, Nemecký pohár 2019, LIVE)

Nemecký pohár  2019/2020
09.11.2019 o 16:30
Rusko
3:2
(1:0, 0:1, 1:1, 1:0)
61' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 20. Tolčinsky (Kudako, Kodola), 42. Kodola (Voronin), 61. Tolčinsky – 28. Liška (Sukeľ, Kollár), 56. Krivošík (Kollár). Rozhodca: Piechaczek, Schutz..
Jedna chyba a prišiel gólový trest. Slovensko však podalo veľmi dobrý výkon. S bodom môžeme byť spokojní. Ďakujem za pozornosť a príjemný zvyšok víkendu.
60:44
goalRusko dalo gól!
Je rýchlo po predĺžení. SERGEJ TOLČINSKY ufujazdil našej obrane a druhým gólom v dueli rozhodol o výhre Zbornej. Denis Godla dostal puk medzi betóny.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Predĺženie sa začne o 18:48.
Tri tretiny nám meno víťaza nepriniesli. Slovensko skvelo zvládlo poslednú päťminútovku a Filip Krivošík svojím druhým gólom v národnom tíme poslal súboj do predĺženia.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:42
Ešte sa pokúšame strhnúť vedenie na našu stranu.
59:30
Matúš Sukeľ sa výborne vrátil do defenzívy a predviedol dôležitú prihrávku. Protivník sa našťastie nedostal k puku.
59:10
V samom závere tretej tretiny sa neustále tlačíme dopredu a zdržiavame sa v útočnom pásme.
59:00
Prebieha záverečných šesťdesiat sekúnd riadnej hracej doby.
58:36
importantPosunutá bránka Ruska. Prerušená hra.
58:25
Andrej Kudrna vyskúšal streľbu od modrej čiary. Musel to urobiť narýchlo, preto to bol nepresný puk, ktorý neohrozil Tichomirova.
58:00
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
57:44
Rusko potrebovalo nutne striedať. Slováci pokračujú vo výbornom forčekovaní.
57:08
Gól Krivošíka nám dodáva potrebné sebavedomie. Prvý útok je veľmi aktívny a robí problémy súperovi.
56:00
Podarilo sa nám vyrovnať v najideálnejšom čase. Zároveň bude ťažké súčasný stav udržať až do konca. Naši chlapci nesmú podľahnúť tlaku Rusov.
55:44
goalSlovensko dalo gól! Fantastické zakončenie FILIPA KRIVOŠÍKA zastavila až sieť Tichomirovej bránky. Asistencia: Andrej Kollár.
55:21
V hre sa bude pokračovať z nášho obranného pásma. Buly po ľavej ruke Godlu.
54:59
Liška si nakorčuľoval na krížny puk cez stredné pásmo. Proti obrancom Ruska nemal šancu.
54:46
Samuel Buček prešiel s pukom na pravé krídlo a z kruhu vyslal pokus švihom. Tichomirov bol pripravený aj so svojou lapačkou.
54:14
Hrivík časoval nahrávku Kochovi. Obranca Košíc si puk neprevzal a ešte sa zrazil s Ivanovom.
53:49
Lunter pristavil puk spoluhráčom a hneď išiel striedať.
53:40
Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
53:16
Hra je prerušená. Puk opustil hraciu plochu. O malú chvíľu sa vráti naspäť vylúčený Kudrna.
52:41
Ivan Igumnov priviedol puk do útočného pásma. Naša defenzíva si splnila svoje povinnosti a dostala hru čo najďalej od brány.
52:06
importantDrzé natlačenie Porjadina! Godla s ťažkým, ale úspešným zákrokom!
51:40
Vylúčenie v tíme Slovensko (Kudrna – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
51:40
V jeho pokračovaní sme sa sami pribrzdili. Andrej Kudrna bude musieť ísť na lavicu hanby.
51:33
Slovensku sa darí robiť na Rusov dobrý tlak. Aspoň tomu tak bolo v tomto striedaní.
51:02
Chovan vo výbornej streleckej pozícii. Gól sa nám nepodarilo streliť.
50:55
Hráči dlho držia puk pri mantineli, ktorý sa pomaly dostáva z dohľadu rozhodcov. Hra ešte pokračuje.
50:07
Ďalšia nepríjemná delovka tentoraz Rosandiča. Ruský gólman je v plnej permanencii.
49:56
Ďaloga nekompromisne vypáli projektil na ruskú bránku. Tichomirov odpovedal zákrokom.
49:46
Jakub Sukeľ chcel spoza bránky prekvapiť Tichomirova. Brankár Ruska si miesto pri ľavej tyčke postrážil betónom.
49:00
importantGodla ľavým ramenom vyrazil strelu Grebenščikova!
48:57
Koch neprihrával Chovanovi a urobil chybu. Súper ho dostihol a zobral mu puk.
48:27
Pomer striel na bránku v tretej tretine: 5:4. Z jednej strely boli Rusi úspešní.
48:27
importantReklamná prestávka.
48:27
Krivošíkova hokejka sa "stretla" s Jermakovovov a puk skončil v hľadisku.
48:08
Dobre zablokovaný pokus Rusov z medzikružia.
47:14
Nebezpečný puk z hokejky Voronkova. Godla mal zakrytý výhľad.
46:49
Čerešňákovo nahodenie po Zigovej prihrávke. Ruská obrana nepustila puk ku Tichomirovovi.
46:36
Šišovský ohrozil Tichomirova. Jeho strela nebola zlá, ale mieril presne do jeho lapačky.
46:20
Nasledovná snaha Slovákov prejsť útočnú modrú čiaru bola neúspešná. Postavenie mimo hry. Buly v strednom pásme pri boxe časomeračov.
46:07
Slovensko sa dokázalo vymaniť spod tlaku Zbornej. No stalo sa to len za cenu zakázaného uvoľnenia.
45:52
Rosandič nedokáže vypichnúť puk Brjukvinovi.
45:25
V tomto úseku sa možno bude lámať stretnutie. Mali sme pomerne sľubnú príležitosť vyrovnať.
44:49
Obe mužstvá hrajú s piatimi hráčmi.
44:45
Slovenský kapitán zachytil puk na modrej čiare.
44:24
Rusi nám však nedarujú veľa miesta. Vyznačujú sa dôsledným dostupovaním.
43:57
Naša presilovková formácia je už dlho na ľade, no podarilo sa jej predrať do pásma.
43:42
Judin potiahol puk na obrannú modrú čiaru a následne ho poslal do útočného pásma.
43:21
Ďaloga o sekundu dlhšie držal puk na hokejke, ako bolo potrebné. Situáciu zvládol a Čerešňákovi švihom vypálil. Ruský brankár zastavil túto strelu.
42:55
Úspešné vhadzovanie našich hokejistov. Buček premiešal puk a snažil sa prekonať Tichomirova klasickým teplomerom.
42:49
Napokon trest dostal aj Martin Chovan, ktorý sa udial ešte pred nedovoleným atakom na Luntera.
42:49
Vylúčenie v tíme Rusko (Zajcev – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
Vylúčenie v tíme Slovensko (Chovan – 2 min., sekanie).
42:49
importantHromadná šarvátka po prerušenej hre! Lunter sa dostal do konfliktu so Zajcevom! Hosťujúci obranca tak či tak pôjde na trestnú lavicu, pretože pred týmto okamihom zasiahol hokejkou do tváre práve Mária Luntera!
42:35
Brankár Godla kryl pokus Rusov. Hra je prerušená.
42:17
Zborna s veľmi dobrým pohybom, ktorý nám robí problémy. Často nás súper vracia do obrannej tretiny, z ktorého sa ťažko dostávame.
41:27
Krásne prečíslenie Rusov, po ktorom, bohužiaľ, druhýkrát inkasujeme. Voronin si vymenil puk s VLADISLAVOM KODOLOM a Godla už bol na toto zakončenie prikrátky. Asistencia: Kirill Voronin.
41:18
Rýchla prihrávka na Bučeka, ktorý od modrej čiary preniesol hru pred bránu Tichomirova.
40:57
Kudrna je pri puku a zozadu ho atakoval Zajcev.
40:41
Znovu Zigo bol aktívny v súboji pri mantineli. Rusi boli ale v presile.
40:13
Lunter sa postavil na kruh a dostal prihrávku od Ziga. Skúsil zakončovať, no puk bol zablokovaný.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 18:08.
V Krefelde je po dvoch tretinách nerozhodný stav 1:1. Druhá tretina vyšla lepšie Slovensku. Tichomirova prekonal útočník Čerepovca Adam Liška.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:46
Rusko nás zovrelo v našom obrannom pásme. Máme problémy uloviť puk a dostať ho aspoň do stredného pásma.
39:19
Dávid Gríger znovu slávil úspech na vhadzovaní.
39:10
Slovensko so zakázaným uvoľnením. Tesne pred príchodom druhej sirény prichádzajú hráči pred Godlu.
39:00
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:42
Ďalší puk, ktorý sa ocitol na ochrannej sieti. Je to výhoda pre našich. Získavajú útočné pásmo.
38:22
Samuel Buček prišiel z ľavého kruhu až medzi kruhy. Tu bol vytlačený viac doprava a nakoniec zaznamenal slabú strelu.
37:37
Ruskí hokejisti sa ale ihneď zmocnili puku a namierili si to pred našu bránu. Obrancovia zvádzali tvrdé súboje o puk za bránou, no Zbornej sa nepodarilo dostať do zakončenia.
37:16
Slovensku sa aj v tomto momente darí točiť Rusko v jeho obrannej tretine.
36:58
importantKrivošík nepochopiteľne netrafil väčšiu odkrytú časť bránky, keď Tichomirov bol na ľade!
36:30
Kudako bol odstavený od puku Ďalogom.
36:16
Kežmarský rodák sa cítil ohrozený a vystrelený puk najskôr stlmil betónom a následne ho prikryl lapačkou.
35:59
Zborna okamžite ruší našu prácu a už je celý útok súpera nasťahovaný pred Denisom Godlom.
35:36
Naši hráči si dali pozor na ofsajdovú pozíciu a môžu pokračovať v útočnej snahe, keďže sú v obrannom pásme Rusov.
35:13
Postavenie mimo hry. Martin Chovan ešte dohral Ivanova.
33:49
Slováci napádali rozohrávku Zbornej vo dvojici. Súper si však dokázal nájsť cestu na rozohrávku, hoci je to zakázané uvoľnenie.
33:15
importantRusko sa rútilo do prečíslenia! Spätná prihrávka medzi kruhy nebola presná!
32:53
Ďaloga ukázal pekný obranný zákrok v našej tretine. Slovensko smeruje do útočného pásma. Vpredu máme Bučeka.
32:27
Voronin si teraz doslova robí čo chce s našou defenzívou.
31:56
Judin premiešal puk a hádzal ho z kruhu pred bránku. Nikoho nenašiel zo svojich spoluhráčov na teč.
31:34
31:11
importantNa druhej strane siahal na gól Šišovský!
30:59
Tolčinsky s perfektnou individuálnou akciou. Godla zlikvidoval túto šancu.
30:17
importantFilip Krivošík si vytvoril miesto na strelu medzi kruhmi a svojou strelou dal zabrať Tichomirovovi!
29:26
Rusko sa dostávalo pod tlak, ktorý sa rozhodlo ukončiť zakázaným uvoľnením.
28:42
Opäť Marek Ďaloga so svojím typickým zrýchlením a tlačil sa do koncovky. Tichomirov zasiahol.
28:32
Hrivík s protismernou kľučkou, no adresovaný puk Ďalogovi zneškodnil Voronin.
27:58
Oveľa skôr sa podarilo slovenským hokejistom prekonať brankára súpera, než tomu bolo v úvodnom vystúpení. Taktiež je dôležité, aby nezaspali na vavrínoch.
27:01
goalSlovensko dalo gól! Pekná kombinačná akcia našich hráčov. ADAM LIŠKA ju zakončil peknou strelou v ťažkej pozícii. Asistencia: Jakub Sukeľ a Andrej Kollár.
26:43
Liška išiel nekompromisne za pukom. Kollár, ktorý je už po boku útočníka Čerepovca, sa nedostal k puku.
26:29
Cyplakov urobil chybný spätný pohyb. Postavenie mimo hry a buly v strednom pásme.
26:19
Ďaloga narobil problémy Rusom aspoň svojou aktivitou.
25:47
Ďalší puk, ktorý letel na našu bránu. Denis Godla sa presúval za ním, no zákrok nebol potrebný.
25:32
Voronin sa výborne vysunul spoza Kocha a tečoval nahodený puk, ktorý nakoniec skončil na ochrannej sieti.
24:47
Rusi vyhodili puk do útočného pásma. Ten sa dostal do rohu hracej plochy. Koch bol tvrdo dohraný, ale ustál atak súpera.
24:08
Tolčinsky, ktorý otváral skóre na konci prvej časti, sa dostal do podobnej pozície. Zakončenie mu nevyšlo.
24:00
Krivošík zahral obetavo. Položil sa do prudkej strely protihráča.
23:32
Slovenská obrana si postrážila miesto medzi kruhmi. Až traja naši hráči obkľúčili jedného z ruských centrov.
23:08
Hru nášho súpera zdobí značná nepresnosť, ktorá vyúsťuje do ďalšieho icingu.
22:56
Godla mierne zasahoval po nahodenom puku od modrej čiary.
22:27
Znovu obaja aktéri striedajú v priebehu hry. Puk má na hokejke reprezentácia Ruska, ktorá bude zakladať útočnú akciu.
21:58
Vovčenko opustil hraciu plochu krívajúc. Zamieril do šatne. Zranil sa v spomínanom súboji s Hrivíkom.
21:58
Žilinský odchovanec si následne nerozumel s Marekom Ďalogom, ktorý je veľmi rýchly, ale tentoraz nedokorčuľoval puk.
21:49
Hrivík sa dostal do kontaktu s Vovčenkom. Našťastie to rozhodcovia neposúdili svojsky.
21:27
Zakázané uvoľnenie ruských hokejistov. Slováci sa vracajú späť do útočného pásma.
21:12
Hrivík stihol zadržať puk na hokejke pri kruhu na vhadzovanie.
20:56
Tvrdá strela kapitána Čerešňáka z polovice hracej plochy. Tichomirov sa len pozeral na let puku vedľa brány.
20:28
Náznak šance v podaní Slovenska. Peter Zuzin sa pokúšal o vyrovnanie, ale bol potlačený z palebnej pozície.
20:10
Rusko bolo úspešnejšie v súboji o puk.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 17:18.
Slovensko dlhú dobu držalo silné Rusko na dištanc. Pod jediný gól sa podpísala nedôsledná obrana, ktorá nechala pred brankárom Godlom osamoteného Tolčinskeho, ktorý otvoril skóre.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
Potrebujeme vydržať záverečný tlak Rusov v prvej tretine.
19:11
SERGEJ TOLČINSKY ostal zabudnutý pred Godlom, ktorého si položil na ľad a bez problémov poslal puk do bránky. Asistencie: Vadim Kudako a Vladislav Kodola.
19:00
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:49
Buček už naberal rýchlosť popri striedačke. Za modrou čiarou si zasekol puk, ale nestihol sa otočiť.
18:13
Jednoduchá žabka na bránku Ruska. Gólman Zbornej betónmi presunul puk do pravej strany.
17:36
Dobrý pokus jedného z našich hokejistov, ktorý bol zozadu tiesnený ruským obrancom. Tichomirov aj napriek tomu zasahoval ľavým betónom.
17:00
Rusko hrá s piatimi hráčmi.
16:50
Patrik Koch ešte skúsil zamestnať brankára súpera tvrdou strelou, ktorú v tomto prípade udržal v lapačke.
16:36
Veľmi slabá početná výhoda v našom podaní. Okrem nedávnej strely na Tichomirova sme nič vážnejšie nedokázali vymyslieť.
16:20
Peter Šišovský sa vrátil do hry.
15:57
Puk z hokejky Chovana vypadol z lapačky ruskému brankárovi.
15:43
Máme ideálnu šancu ísť do vedenia. Avšak musíme zlepšiť našu presilovku, ktorá zatiaľ nie je dobrá.
15:21
Buček sa objavil v strednom pásme, ale nedokázal si spracovať dobrú prihrávku.
15:00
Vylúčenie v tíme Rusko (Voronkov – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
14:38
Podarilo sa nám dostať hru do stredného pásma. Rusi berú puk na hokejky a smerujú za vlastnú bránku. Otvára sa priestor na obojstranné striedanie počas hry.
14:06
Jakub Sukeľ operoval pred Tichomirovom spoločne s Grígerom. Lenže táto práca našich útočníkov nič zaujímavé nedoniesla.
13:42
Slováci si vydýchli. Úspešné štvorminútové oslabenie môže byť pre nás výhodou v ďalšom priebehu stretnutia.
13:17
13:10
Skvelo bránime. Tlačíme Rusko do rohu, čo je veľmi dobré.
12:49
Presilovkový tlak ruských hokejistov pokračuje. Trochu sa súper aj sám okráda o možnosť na skórovanie. Veľmi veľa prihrávok.
12:35
importantPohotový zákrok Denisa Godlu! Stihol sa presunúť so strelou Brjuvkina z ľavej strany!
12:17
Prvá minúta oslabenia je minulosťou. Slováci sa statočne bránia.
11:51
Igumnov, center prvej ruskej formácie zaviedol puk do pásma. Zborna sa rozostavila do presilovkového lichobežníka.
11:35
Čakajú nás veľmi ťažké chvíle. Naši veria, že sa im podarí toto dvojnásobné oslabenie zvládnuť.
11:17
Vylúčenie v tíme Slovensko (Hrivík – 2 min., hákovanie).
Vylúčenie v tíme Slovensko (Buček – 2 min., podrazenie).
10:54
Samuel Buček stratil puk v útočnom pásme. Naspäť sa mu ho nepodarilo vybojovať. Protiútok Rusov.
10:24
Pokúšali sme sa o nahodenie puku od modrej čiary. Tichomirovi sa snažili komplikovať situáciu dvaja útočníci, ale strela letela na mantinel.
09:32
Po reklamnej pauze budeme pokračovať v hre zo stredného pásma. V tejto chvíli nám zo zostavy vypadol Peter Šišovský. Do prvého útoku sa presunul Andrej Kollár. Uvidíme, ako je na tom útočník Detvy.
09:32
09:27
Vovčenko sa predieral za modrú čiaru, keď dostal dobrú a načasovanú prihrávku. Hneď na to sa pískal ofsajd.
08:55
Tolčinsky naviazal na seba dvoch našich hokejistov. Jeho spätná prihrávka na modrú čiaru sa podpísala pod stratu útočného pásma Rusov.
08:49
Hráme dlhý úsek bez prerušenia hry. Hra sa prelieva zo strany na stranu.
08:08
Druhá slovenská formácia vletela šikovne do útočného pásma. Skvelú prácu odviedol Marek Hrivík. Z jeho práce sa do koncovky nevedel dostať Kudrna.
07:38
Krásny dlhý pas Rusov. Cyplakov si na tento puk výborne nabehol a dostával sa do zakončenia. Godla zakročil hlavou.
07:12
Lunterovi sa otvoril priestor medzi kruhmi. Jeho koncovka však nebola dôrazná a ani presná.
06:46
Súperovi sa podarilo v strednom pásme oklamať až trojicu našich hráčov efektnou otočkou. Následne sa ťaženie Rusov skončilo. Obrancovia sa stihli vrátiť.
06:12
05:58
Táto presilovka nám nejde podľa predstáv. Gríger sa nechal zatlačiť do rohu a súper mu na chvíľu zobral puk.
05:46
Rosandič vychádza z hĺbky obranného pásma. Dostal sa až na os klziska.
05:09
Počas tejto početnej výhody mal šancu na hokejke Kudrna, ktorý vo štvrtok svojím trinástym gólom znižoval stav proti Švajčiarom na 2:3. Tentoraz sa mu nepodarilo pretlačiť puk medzi betóny Tichomirova.
05:09
Hrivík vrátil Slovensko do pásma. Zatiaľ sa nám darí byť rýchlejší v osobných súbojoch.
04:46
Nepresná prihrávka na Bučeka zariadila, že strácame útočné pásmo.
04:27
Ďaloga dostal dobrú prihrávku na modrú čiaru. Rozhodol sa však nestrieľať.
04:12
Vylúčenie v tíme Rusko (Voronin – 2 min., hákovanie).
04:12
Aktivita Bučeka si vyžiadala prvé vylúčenie, čo znamená našu presilovku.
03:37
Andrej Kollár sa dočkal debutu v národnom tíme. Teraz sa predviedol pomerne peknou strelou, ktorá bola trochu zblokovaná.
03:10
Slovákom sa podarilo forčekovať súpera v strednom pásme. Rusi toto dokázali ustáť a poslali puk na svojich obrancov. Odtiaľ skúsia založiť útok.
02:45
Cyplakov od modrej čiary nahadzoval puk. Ten ale nemieril do priestoru našej brány.
02:28
Zakončenie Galimova a zákrok si pripisuje náš brankár Godla. Bude nasledovať vhadzovanie v našej obrannej tretine.
02:16
Bodák prišiel do útočného pásma na výpomoco Grígerovi. Rusko okamžite sa snaží otáčať hru smerom dopredu.
01:58
Slováci sa stiahli za vlastnú bránku, pretože striedajú.
01:42
Chovanova dobrá strela na bránku Ruska. Tichomirov sa vyznamenal zákrokom vyrážačkou.
01:19
Denis Godla bol chvíľu v strehu, pretože okolo neho preletela nepresná prihrávka z ruských hokejok.
01:00
Voronin sa ocitol pred našou bránkou. Puk bol napokon stečovaný na ochrannú sieť. Zároveň je to prvé prerušenie hry.
00:22
Čerešňák posielal puk do útočného pásma. Tam si ho zobral len ruský obranca Volkov.
00:01

Rusko: Tichomirov – Zajcev, Volkov, Kudako, Provolnev, Judin, Jermakov, Voronkov, Karpukin – Tolčinsky, Igumnov, Brjukvin – Voronin, Kodola, Vovčenko – Ivanov, Porjadin, Grebenščikov – Cyplakov, Iljin, Verjajev.

Slovensko: Godla – Čerešňák, Ďaloga, Chovan, Koch, Bodák, Rosandič, P. Trška, A. Kollár – Zuzin, Zigo, Lunter – Buček, Hrivík, Kudrna – Liška, Gríger, J. Sukeľ – Krivošík, M. Sukeľ, Šišovský.

Rozhodca: Piechaczek, Schutz..
Zaznejú hymny oboch krajín.
Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní štvrtého zápasu Nemeckého pohára 2019 medzi Ruskom a Slovenskom.

Rusko

Olympijský tím Ruska utrpel vo štvrtok večer pomerne nečakanú prehru s Nemeckom 4:3. Pritom mužstvo je veľmi kvalitné, keďže okrem dvojice z Liigy káder tvoria hokejisti KHL. Často sa však potvrdzuje fakt, že hviezdy výsledky nerobia. Pravdepodobne sa to podpísalo pod neúspešný vstup do turnaja.

Slovensko

Naši reprezentanti taktiež nevkročili do pohára správnou nohou. Prvú prekážku, ktorou bolo Švajčiarsko, sme nedokázali preskočiť. Po dvoch tretinách sme prehrávali 0:3, no v tretej v rozpätí 28 sekúnd nás vrátili do zápasu debutant Krivošík a Kudrna. Hneď na to sme inkasovali štvrtý gól a Helvéti nás dorazili pri našej power-play kurióznym gólom Sutera, ktorý zo svojej obrannej tretiny jemne nahodeným pukom trafil mantinel striedačky a puk sa odtiaľ dokotúľal do našej prázdnej bránky. Cestu mu nestihol skrížiť ani rýchlonohý Marek Ďaloga, ktorý urputne za ním jazdil. Pred Slovákmi tak stojí šanca na reparát, ale Rusi za každú cenu pôjdu za víťazstvom a nedopustia druhé zaváhanie.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci neuspeli ani v druhom zápase. Rusom podľahli po predĺžení