Ružomberok predĺžil úspešnú sériu, hráči DAC využili zaváhanie Žiliny

Kristián Vallo (vľavo), Marek Zsigmund (v strede) a Filip Twardzik počas 15. kola Fortuna ligy 2019/2020 MŠK Žilina - MFK Ružomberok. (Autor: Erika Ďurčová - TASR)
Sportnet|9. nov 2019 o 16:17

Spartak prerušil negatívnu sériu.

BRATISLAVA. Futbalisti MFK Ružomberok potvrdili dobrú formu z ostatných dní a v rámci 15. kola najvyššej slovenskej súťaže zvíťazili na trávniku MŠK Žilina 2:1.

Liptáci natiahli svoju sériu bez prehry už na jedenásť súťažných duelov a v Žiline triumfovali prvýkrát od septembra 2013. Domáci síce mali v zápase územnú prevahu, ale smerom dopredu boli málo nebezpeční.

Naopak, hráči Ružomberka zužitkovali päť striel do priestoru súperovej bránky na dva góly. V 25. minúte presne trafil k ľavej žrdi z hranice šestnástky Dalibor Takáč a krátko po uplynutí hodiny hry pridal druhý gól Martin Regáli.

V nadstavenom čase ešte znížil svojim 7. ligovým gólom Ján Bernát, ale zverencom Jaroslava Kentoša sa už vyrovnať nepodarilo.

Fortuna liga 2019/2020: Zápas MŠK Žilina - MFK Ružomberok: fotogaléria

9.11.2019

Zaváhanie Žiliny využila Dunajská Streda

Druhé zaváhanie Žilinčanov za sebou, ktorí v predchádzajúcom kole podľahli Trenčanom, využili na návrat na druhú priečku tabuľky futbalisti Dunajskej Stredy.

Tí v sobotu v domácom prostredí pred solídnou návštevou 7027 divákov zdolali AS Trenčín 3:1 (1:1). Na zásah Kristophera Vidu z 3. minúty síce odpovedal v prvom polčase hosťujúci Ryan Koowijk, na góly Zsolta Kalmára a Mátého Vidu po zmene strán však Trenčania už nenašli odpoveď.

Michalovce držali krok s domácou Senicou počas celého prvého polčasu, ale po zmene strán štyrikrát inkasovali a v tabuľke Fortuna ligy klesli už na 10. priečku. Práve Seničania sa dostali na úkor Zemplínčanov na 9. miesto.

Michalovčania v najvyššej domácej súťaži nezvíťazili už v šiestom súboji v rade, naposledy sa im podarilo získať tri body ešte 21. septembra na pôdy Nitry.

Spartak obratom prerušil negatívnu sériu

Nitra si pripísala ďalší fortunaligový triumf, v Myjave proti "domácej" Seredi jej na to stačil gól Milana Ristovského. Nitra je stále na predposlednom jedenástom mieste tabuľky, pričom na desiate Michalovce stráca už iba bod.

Trnave sa podarilo ukončiť sériu štyroch ligových prehier. Spartak v domácom prostredí predviedol dokonalý obrat v súboji proti nováčikovi súťaže FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

Trnavčania prehrávali po prvom polčase gólmi Lukáša Pellegríniho a David Hrnčára, no tri body pre favorita zariadili po zmene strán Marko Tešija, Alex Sobczyk a v nadstavenom čase striedajúci Kubilay Yilmaz.

Pätnáste kolo ukončí nedeľňajší súboj majstrovského Slovana Bratislava na pôde tímu FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble.

Trnava - Pohronie: fotogaléria

9.11.2019

Fortuna liga 2019/2020 - 15. kolo - sobota:

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 1:2 (0:1)

Góly: 90.+ Bernát - 25. Takáč, 62. Regáli

Rozhodovali: Gemzický - Benko, Perát. ŽK: Pečovský, Kaša, Demiri - Zsigmund, Kojnok, Regáli

Divákov: 1692

Žilina: Holec - Vallo (38. Kiwior), Kaša, Králik, Demiri - Pečovský (46. Fazlagič) - Káčer, Bernát - Kurminowski (79. Balaj), Boženík, Ďuriš

Ružomberok: Macík - Kojnok (89. Jedinák), Čurma, J. Maslo, Twardzik, Mojžiš - Zsigmund (87. Qose)- Kostadinov, Takáč - Regáli, T. Bobček (83. Gerec)

Hlasy po zápase

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: "Neodohrali sme vôbec dobrý zápas. Náš výkon v prvom polčase sa nedá hodnotiť, hrali sme komplikovane, do šírky, nedarila sa nám kombinačná hra, súper dobre bránil, pokryl náš stred poľa a bol nebezpečný v protiútokoch.

Urobili sme zmeny, prinieslo to mierne zlepšenie, ale aj keď sme mali prevahu, hrali sme do šírky a nevedeli sme sa presadiť cez kompaktnú obranu hostí, ktorí využívali každú príležitosť na nebezpečný brejk. Nie som spokojný ani s výkonom, ani s výsledkom a verím, že prestávku využijeme na to, aby sme sa už v zápase v Nitre zlepšili."

Ján Haspra ml., tréner Ružomberka: "Náš herný plán bol zamedziť Žiline v rozvoji ich taktického zámeru, ochrániť stred poľa a hroziť z rýchlych protiútokov, hrať jednoducho a kolmo. Darilo sa nám to a cez polčas som chlapcom povedal, že som hrdý, že ich môžem ako tréner viesť.

Na chlapcoch bolo vidieť, že veľmi chcú vyhrať u súpera, kde sa im to nepodarilo niekoľko rokov. Všetko bolo dobré, až na záver, ktorý sme si sami zdramatizovali. Ja sa asi pokojného záveru nedožijem počas kariéry, ale posúva ma to ďalej. Chcem poďakovať chlapcom za výkon a za víťazstvo."

FC DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín 3:1 (1:1)

Góly: 3. K. Vida 57. Kalmár, 78. M. Vida - 16. Koolwijk

Rozhodovali: Ziemba - Hrčka, Galo. ŽK: 23. Davis, 39. Blackam - 43. Skovajsa

Divákov: 7027

DAC: Jedlička - Blackman, Kružliak, Beskorovajnyj, Davis - Oravec, Ronan (+90. Veselovský) - K. Vida (65. Koštrna), Fábry (69. M. Vida), Divković - Kalmár

Trenčín: Chudý - Ligeon, Kleščík, Skovajsa, Julien - Zubairu, Koolwijk, Roguljič (74. El Mahdioui) - Bukari, Čatakovič (69. Comvalius), Van Kessel (82. Depetris)

Peter Hyballa, tréner DAC: "Najcharakteristickejšie boli posledné tri minúty zápasu, keď Trenčín chcel hrať na dlhé lopty a my sme ich napádali. To od mužstva očakávam, aby sme prechádzali do útoku a napádali. Dnes nám to vyšlo. Kompliment súperovi, prišiel hrať futbal.

Keď hráme s mužstvom, ktoré chce hrať futbal, je to lepšie, ako hrať proti mužstvu, ktoré hrá defenzívne. Strelili sme tri krásne góly a bol to veľmi dobrý zápas. Vidím veľa zápasov v lige, často aj nudné, ale dnes to bolo výborné. Prispel k tomu aj Trenčín, lebo hrá ofenzívnym štýlom."

Norbert Hrnčár, tréner Trenčína: "Bol to zaujímavý zápas. Prvý polčas to bolo hore-dole, v druhom prestala fungovať ofenzívna kvalita. Mali sme veľmi ľahké straty v ofenzíve, potom sme sa dostali pod tlak a domáci to využili. Prvý polčas bol z našej strany dobrý, v druhom bolo veľa ľahkých strát. Chýbala väčšia túžba po víťazstve, víťazná mentalita."

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 4:0 (0:0)

Góly: 66. a 82. Castaňeda, 55. Yenne, 90.+ Samson

Divákov: 532

Michal Ščasný, tréner Senice: "Očakávali sme veľmi náročný zápas proti dobrému súperovi. Michalovce pre mňa hrajú dlhodobo vynikajúci futbal, sú veľmi nebezpeční. Prvý polčas sme mali problém s niektorými situáciami v defenzíve, súper mal rovnako ako my niekoľko šancí. Druhý polčas sme sa zlepšili a začali sme byť efektívni. Som šťastný za tri body, ktoré sú veľmi dôležité do tabuľky."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Som veľmi sklamaný, prišli sme sem s určitým zámerom, súper však vyhral zaslúžene. Odkedy som v Michalovciach nepamätám si, aby mužstvo pôsobilo tak odovzdane. Druhý polčas bol z našej strany veľmi zlý. Nemám čo hodnotiť, súper vyhral zaslúžene."

ŠKF iClinic Sereď - FC Nitra 0:1 (0:0)

Gól: 73. Ristovski

Rozhodovali: Pavlík - Vorel, Vitko. ŽK: 86. Bilovský (hostia)

Divákov: 524

ŠKF iClinic Sereď: Iliev - Dabó, Ba, Hučko, Slaninka - Ventúra, Rorič (46. Špehar) - Iván, Pankarićan, Cleber (67. Luka) - Morong

FC Nitra: Šípoš - Kuník, Podhorín, Magda, Fabiš - Faško, Bílovský - Šefčík (56. Dubeň), Gatarič (90.+3 Štefanec), Chobot (90.1+ Fábry) - Ristovski

FC Spartak Trnava - FK Pohronie Žiar nad Hronon Dolná Ždaňa 3:2 (0:2)

Góly: 50. Tešija, 81. Sobczyk, 90.+ Yilmaz - 6. Pelegríni, 36. Hrnčár

Rozhodoval: Sedlák

Divákov: 2731 divákov

FC Spartak Trnava: Rusov - Mesík (41. Oršula), Mitrea, Záhumenský (72. Dangubič) - Turňa, Gamboš, Grendel (78. Yilmaz), Halilovič - Tešija - Sobczyk, Tavares

FK Pohronie Žiar nad Hronon Dolná Ždaňa: Vantruba - Dzurík, Nosko, Jacko, Župa - Hrnčár, Meda, Pelegríni, Klec (81. Badolo) - Mészáros (70. Tesák), Mazan (64. Sedláček)

Ricardo Cheu, tréner Trnavy: "Futbal niekedy nebýva férový, ale myslím si, že dnes vyhralo mužstvo ktoré chcelo viac vyhrať. Súper dnes hral dobrý defenzívny futbal a vyrážal do nebezpečných protiútokov. Nedokázali sme ho ustrážiť, mali dve šance, ktoré premenili. Chlapcom som v kabíne povedal, že máme kvalitu na to, aby sme zápas zvrátili, čo sa nám aj podarilo. Na rozdiel od predchádzajúcich zápasov dnes sme šance premenili a získali cenné tri body."

Mikuláš Radványi, tréner Pohronia: "Ťažko sa mi po takomto zápase hovorí. V prvom polčase sme hrali to, čo sme chceli hrať a dali sme dva góly. V kabíne som hráčov upozorňoval, že 0:2 je zradný stav. V druhom polčase nás súper dostal pod tlak, trikrát sme inkasovali a nakoniec sme zápas prehrali. Domácim gratulujem k trom bodom."

Domov»Futbalnet»Ružomberok predĺžil úspešnú sériu, hráči DAC využili zaváhanie Žiliny