Liverpool pohodlne vyhral nad City a zväčšil svoj náskok na čele

Futbalisti Liverpoolu po góle.
Futbalisti Liverpoolu po góle. (Autor: TASR)
Sportnet|10. nov 2019 o 15:00

Dva góly strelili už v prvej štvrťhodine.

LIVERPOOL. Futbalisti FC Liverpool vyhrali v nedeľňajšom šlágri anglickej Premier League doma nad obhajcom titulu Manchestrom City 3:1. V lige sú tak stále bez prehry a na čele tabuľky majú po 12. kole už osembodový náskok.

Liverpool mal skvelý vstup do zápasu a už v 13. minúte po dvoch strelách na bránku viedol 2:0.

Premier League - Momenty z duelu Liverpool - Manchester City: fotogaléria

10.11.2019

Najskôr sa presadil prudkou ďalekonosnou strelou k žrdi v 6. minúte Fabinho, keď krátko predtým reklamovali hostia na druhej strane ihriska ruku Trenta Alexandra-Arnolda vo vlastnej šestnástke.

O chvíľu neskôr po rýchlom útoku domácich Andrew Robertson zacentroval z ľavej strany a Salah zvýšil na dvojgólový rozdiel.

City ostáva na štvrtom mieste

Sadio Mané na začiatku druhého polčasu zvýraznil náskok domácich na 3:0 hlavou po centri Jordana Hendersona.

Hráči City sa tlačili dopredu, ale už iba znížili v 78. minúte zásluhou Bernarda Silvu.

Liverpool tak na Anfielde zaznamenal v "zápase jesene" cenný triumf a tabuľku vedie už o osem bodov pred dvojicou Leicester City a Chelsea Londýn. Manchester City je po tretej ligovej prehre v sezóne na štvrtej priečke s mankom deväť bodov na Liverpool.

Okrem duelu medzi Liverpoolom a City sa hrali ďalšie dva zápasy.

Futbalisti Wolverhamptonu Wanderers vyhrali v nedeľňajšom dueli 12. kola anglickej Premier League nad Aston Villou 2:1.

United doma dokázal vyhrať

Súper bratislavského Slovana v skupine Európskej ligy nenašiel v lige premožiteľa už v siedmich zápasoch za sebou a v tabuľke sa posunul na 8. miesto.

Prvý gól Wolves zaznamenal na konci prvého polčasu vydarenou strelou spoza šestnástky po nacvičenom signále Ruben Neves, v 84. minúte náskok poistil Raul Jimenez. Aston Villa v nadstavenom čase už iba skorigovala skóre zásluhou Trezegueta.

Manchester United si doma poradil Brightonom 3:1, keď si dvojgólový náskok vypracoval už v prvom polčase. United sú v tabuľke na siedmej priečke, o skóre pred Wolverhamptonom.

Premier League 2019/2020- 12. kolo - výsledky - nedeľa

• FC Liverpool - Manchester City 3:1 (2:0)

Góly: 6. Fabinho, 13. Salah, 51. Mané - 78. B. Silva

• Manchester United - Brighton&Hove Albion FC 3:1 (2:0)

Góly: 17. Pereira, 19. Pröpper (vlastný), 66. Rashford - 64. Dunk

• Wolverhampton Wanderers - Aston Villa 2:1 (1:0)

Gól: 41. Neves, 84. Jimenez - 90.+2 Trezeguet

Online prenos: Liverpool Manchester City (futbal, Premier League 2019/2020, LIVE, NAŽIVO, dnes)

Anglická Premier League  2019/2020
10.11.2019 o 17:30
Liverpool
3:1
(2:0, 1:1)
90+4 minúta
Manchester City
Góly: 6. Fabinho, 13. M. Salah, 51. Mané – 78. B. Silva. ŽK: 65. Rodri (MAC).
Liverpool potvrdil svoje prvé miesto v Premier League a v obrovskom šlágri poráža Manchester City. Dnes to však na Anfielde bolo kontroverzné, pokojne sa mohli pískať dve penalty pre hostí. Každopádne, videli sme úžasný zápas z oboch strán. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
90+4
90+4
Virgil van Dijk fantasticky zvládol zastaviť kolmicu do šestnástky Liverpoolu, navyše ho fauloval Raheem Sterling.
90+3
Sadio Mané chcel prejsť do rýchleho protiútoku, bol tam ale faul od neho na Kevina de Bruyneho. Liverpool aj tak zvláda záver stretnutia dosť dobre.
90+2
Andrew Robertson zastavil akciu hostí na krídle, loptu odohral len na rohový kop. Center pred bránku Alissona poslal do bezpečia Virgil van Dijk.
90+1
Kevin De Bruyne poslal center pred bránku, kde sa traja hráči hostí dostali do ofsajdu. Hlavička Gabriela Jesusa, ktorá išla nad neplatí.
90+1
Nadstavujú sa 4 minúty.
90
Joe Gomez si vedľa svojej šestnástky pomohol faulom proti aktívnemu Sterlingovi, Manchester City získal výbornú pozíciu na center z priameho kopu.
89
Kyle Walker sa k lopte na krídlo nedostal. Jemne ho pristrčil Andrew Robertson, avšak faul od škótskeho obrancu sa nepíska.
88
Manchester City získal rohový kop. Center z neho sa neujal, Liverpool loptu odkopol až k brankárovi Claudiovi Bravovi.
87
changeStriedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Mohamed Salah, prichádza Joe Gomez.
86
importantNa výborný center zľava si v malom vápna najlepšie naskočil Kyle Walker. Jeho hlavička spred bránkovej čiary išla nad bránku. Angličan potreboval byť o nejakých päť centimetrov vyšší.
85
Manchester City už vrhol dopredu všetky sily, no Liverpool zubami-nechtami bráni svoje vedenie a nechce inkasovať, pretože ak by to bolo len o gól, tak by sa strhlo peklo.
84
Ďalší pokus hostí, tentoraz bol zrazený k brankárovi Alissonovi, ktorý so zákrokom znova nemal problém.
83
importantRaheem Sterling strieľal cez obrancu súpera, tento pokus za pomoci teču skončil pri Alissonovi. Guardiola išiel vybuchnúť, pretože Trent Alexander-Arnold už druhýkrát vo svojom vápne rukou naozaj hral.
82
importantRaheem Sterling sa zľava krásne dostal pred malé vápno, kde ešte prihrával okolo Alissona, lenže Gabriel Jesus zakončiť nedokázal.
81
Alisson zasiahol proti nákopu do svojej šestnástky, s rozohrávkou si dal logicky na čas a nikam sa neponáhľal.
80
80
Manchester City je nabudený a útočí. Dobrý center na zadnú žrď teraz Liverpool odvrátil v poslednej chvíli.
79
changeStriedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Roberto Firmino, prichádza Alex Oxlade-Chamberlain.
78
78
goalManchester City dal gól!
BERNARDO SILVA ešte vykresal iskierku nádeje, avšak fanúšikovia a hlavne Jurgen Klopp sa veľmi hnevajú, pretože podľa nich všetkému predchádzal faul na Fabinha. Až potom si loptu našiel Portugalčan a prestrelil všetko pred sebou.
78
Kyle Walker vyslal tvrdú ranu spred pokutového územia, ideálne postavený Virgil van Dijk však jeho pokus zablokoval.
77
Mohamed Salah mohol ísť do rýchleho protiútoku, nenabral dostatočnú rýchlosť a poľahky ho čistým spôsobom zastavil Kyle Walker.
76
Manchester City síce znova získal rohový kop, už svoj dvanásty v zápase, znova sa z neho nepodarilo ohroziť bránku Alissona.
75
Už len pätnásť minút do konca riadneho hracieho času. Liverpool zvláda tento zápas doposiaľ veľmi dobre a smeruje k trom bodom.
74
Kevin De Bruyne nízky center z rohového kopu odvrátil do bezpečia. Hneď na to si ofenzívnym faulom pomohol Georginio Wijnaldum.
73
Trent Alexander-Arnold poslal výborný center do pokutového kopu, v poslednej chvíli odvrátil loptu na rohový kop John Stones (Manchester City).
72
Raheem Sterling si v strede ihriska pomohol faulom. Pri lopte tak ostane Liverpool, ktorý sa znova bude snažiť kombinovať a niečo vymyslieť.
71
changeStriedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Sergio Agüero, prichádza Gabriel Jesus.
70
Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. Dokáže Manchester City predviesť malý zázrak a so zápasom ešte niečo urobiť?
68
Mohamed Salah hlavou minul center od Maného, John Stones loptu okamžite odkopol do bezpečia.
67
Manchester City znova získal rohový kop. Kevin De Bruyne centrom našiel iba hlavu Lovrena, ten loptu odvrátil do bezpečia.
66
Raheem Sterling sa zľava dostal do šestnástky, kde ale cez dvojicu Trent Alexander-Arnold a Sadio Mané nevymyslel nič. Bude to odkop od bránky Alissona.
65
yellowCardŽltú kartu dostáva Rodri (Manchester City).
64
John Stones zablokoval strelu z diaľky. Liverpool ostal pri lopte, Salah sa k centru sprava nedostal.
63
James Milner získal loptu na vlastnej polovici ihriska a Liverpool postupne prešiel dopredu. Sadio Mané sa nakoniec zasekol a prihral dozadu.
62
Roberto Firmino predlžoval loptu do šestnástky Manchestru City, všetko si postrážil Rodri. Mohamed Salah sa do zakončenia nedostal.
61
changeStriedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Jordan Henderson, prichádza James Milner.
60
Rohy: 3 – 10
59
Zakončenie po centri z rohového kopu sme nevideli, dopredu sa postupne snaží dostať Manchester City. Liverpool opäť dobre sformovaný pod loptou.
58
Roberto Firmino sa do zakončenia nedostal, zrazený pokus skončil ziskom rohového kopu pre Liverpool.
57
Liverpool drží loptu v strede ihriska. Snaží sa upokojiť hru po tých dobrých minútach hosťujúceho tímu.
56
Roberto Firmino vyslal z hranice pokutového územia technický pokus, minul vzdialenejší roh bránky Claudia Brava.
55
Ilkay Gündoğan centroval po rozohrávke rohu na krátko do pokutového územia. V skrumáži sa hostia do zakončenia nedostali, mával sa aj ofsajd.
54
54
importantNízky center z rohového kopu Liverpool odvrátil, však Manchester City ostal na útočnej polovici. Raheem Sterling strieľal z veľmi dobrej pozície, Dejan Lovren jeho strelu zrazil na roh.
53
Manchester City kombinoval pred šestnástkou súpera, nakoniec prišla prihrávka do nej a zisk aspoň rohového kopu.
52
Ak sa to doteraz pre Manchester City vyvíjalo zle, tak teraz je to už hrôzostrašné. Liverpool je na koni.
51
51
goalLiverpool dal gól!
Toto pomaly zaváňa debaklom! SADIO MANÉ obdržal sprava krásny center na zadnú žrď, adresoval mu ho famóznym spôsobom Henderson. Senegalčan zblízka zakončil hlavou, keďže na neho obrancovia zabudli. Bravo ostal bez šance, aj keď si na loptu siahol.
51
Sergio Agüero si nabiehal k lopte za obranu Liverpoolu, argentínskeho útočníka zastavilo ofsajdové postavenie.
50
Roberto Firmino takmer vystihol nedôraznú rozohrávku Manchestru City, nakoniec Stones včas prihral na svojho brankár Claudia Brava.
49
Trent Alexander-Arnold zrazil center do šestnástky Liverpoolu, Raheem Sterling získal pre Manchester City aspoň rohový kop. Ten rozohrali hostia na krátko, vzápätí pálil z diaľky nad Ilkay Gündoğan.
48
Manchester City sa drží na útočnej polovici ihriska. Nedarí sa mu ale cez pozorný val hráčov Liverpoolu prejsť do šestnástky.
47
Ani jeden manažér cez prestávku nestriedal, takže obe mužstvá začínajú druhý polčas tak, ako odštartovali aj ten prvý.
46
Začal sa druhý polčas.
Liverpool po prvom polčase vyhráva o dva góly. Trent Alexander-Arnold nebol potrestaný za hru rukou v šestnástke a z protiútoku udrel Fabinho. Skóre zakrátko zvýšil Mohamed Salah.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Nadstavujú sa 2 minúty.
45
45
importantClaudio Bravo predviedol vynikajúci zákrok, pretože z hranice pokutového územia poslal krásnu strelu k žrdi Mohamed Salah.
44
Andrew Robertson vyriešil center do šestnástky Liverpoolu, Manchester City však ostal v ofenzíve. Neujal sa nakoniec ani pas od Angeliňa.
43
Trent Alexander-Arnold poslal dlhý nákop za obranu Manchestru City. Sadio Mané ale tušil, že je v ofsajde, a tak loptu len odkopol do rohu ihriska.
42
42
Manchester City sa v závere úvodného dejstva ešte snaží niečo vymyslieť. Momentálne drží loptu len na vlastnej polovici ihriska.
41
importantMohamed Salah pokračuje v hre, zatiaľ čo sa Sergio Agüero z krídla dostal do obrovskej šance. V šestnástke vyslal krížnu strelu, tou tesne minul vzdialenejšiu žrď.
40
Posledných päť minút prvého polčasu. Na trávniku ostal Mohamed Salah, ktorý má zdravotné problémy po tom, ako ho zasiahol Fernandinho.
39
Kyle Walker si pripravil streleckú pozíciu z nejakých 25 až 30 metrov od bránky Alissona. Anglický obranca však namieril veľmi nepresne.
38
importantSergio Agüero išiel napádať rozohrávku protivníka, Alisson pred ním loptu včas odkopol a dokonca založiť protiútok. Cez dvoch obrancov ho zakončil Roberto Firmino, namieril do Brava.
37
Liverpool drží loptu vo svojej moci na vlastnej polovici ihriska, postupne sa snaží ako keby uspávať Manchester City.
36
Roberto Firmino zakončoval rýchly protiútok Liverpoolu. Center z krídla bol odvrátený k tomuto Brazílčanovi, ten si zasekol Fernandinha a zakončil nad bránku.
35
Raheem Sterling získal roh na opačnej strane ihriska. Ani tento center nebol ideálny, vo vzduchu zakročil Alisson.
34
Center z rohového kopu v šestnástke hostí nenarobil žiadne problémy, Manchester City sa bez problémov ubránil.
33
Georginio Wijnaldum poslal loptu na pravé krídlo. Mohamed Salah uvoľnil Hendersona, jeho center odvrátil Stones na roh.
31
Trent Alexander-Arnold poslal sprava dlhý center, na zadnej žrdi si ho nenašiel žiadny hráč v červenom drese.
30
Manchester City však centrom z rohového kopu nevymyslel vôbec nič, k lopte sa dostal Liverpool a smeruje dopredu.
29
importantAngeliño sa zľava dostal na hranicu pokutového územia a po narážačke strieľal za pomoci teču do ľavej žrde Alissonovej bránky. Bude to ešte roh.
28
Manchester City je ďaleko od bránky Alissona. Liverpoolčania zvládajú tieto momenty výborne, aj keď aktuálne loptu na kopačkách nevlastnia.
27
Jordan Henderson centrom do pokutového územia nenašiel spoluhráčov. Na opačnej strane sa individuálne do šestnástky nepredral Sergio Agüero.
26
Liverpool kombinuje v strede ihriska. Momentálne sa mu darí držať loptu a nepúšťať k nej hráčov Manchestru City.
25
importantSergio Agüero sa zľava dostal do šestnástky a veľmi pekne si pripravil streleckú pozíciu. Technický pokus k žrdi vytesnil brankár Alisson.
24
Hostia sa rýchlo dostali k lopte. Na vlastnej polovici ihriska mali problém s presingom Liverpoolu, nakoniec "The Reds" loptu nezískali.
23
Manchester City mal k dispozícii priamy kop, celú situáciu vyriešil Trent Alexander-Arnold a dokonca získal aj aut pre svoj tím.
22
Liverpool teda získal rohový kop, po ňom prešiel dopredu Manchester City. Fabinho zastavil kontru "Citizens" faulom. Žltú kartu nedostal.
21
Georginio Wijnaldum bol na konci veľmi peknej akcie svojho mužstva, avšak technický pokus išiel vedľa bránky Brava. Iba za pomoci teču.
20
Dvadsať minút za nami. Manchester City síce mal o niečo aktívnejší úvod, avšak potom dvakrát inkasoval a to psychicky hosťom určite nepomohlo.
19
Mohamed Salah sa rozbiehal za obranu súpera, jeho pohyb zastavilo ofsajdové postavenie. Lopta bude patriť hosťom.
17
Manchester City sa snaží vysokým presingom napádať rozohrávku Liverpoolu, hostia sa ale k lopte dostať stále nedokážu.
16
Sadio Mané sa na ľavom krídle nemohol rozbehnúť smerom k šestnástke súpera, zastavil ho faul, ktorým sa previnil.
15
Liverpool drží loptu vo svojej moci na vlastnej polovici ihriska, do rozohrávky sa zapája aj brankár Alisson.
14
Manchester City je v poriadnom šoku. Pep Guardiola rezignovane sedí na svojej striedačke a vôbec negestikuluje. Pred parádnou atmosférou na Anfielde sú domáci spokojní.
13
13
Trent Alexander-Arnold poslal pas na ľavé krídlo, Andrew Robertson potiahol loptu a centroval úplne presne pred päťku, kde si skvele nabehol medzi obrancov MOHAMED SALAH. Hlavičkou k vzdialenejšej žrdi prekonal bezmocného Brava.
12
Kevin De Bruyne poslal znova fantastický center pred malé vápno. Sergio Agüero aj John Stones však guľatý nezmysel nezasiahli.
11
Manchester City kombinoval pred šestnástkou Liverpoolu, kde spadol Bernardo Silva a získal priamy kop vhodný na center pred bránku Alissona.
10
Desať minút za nami. Začalo sa pekne zostra a od podlahy. Tak, ako sa na šláger týchto rozmerov patrí a sluší.
9
importantSkvelý center do pokutového územia si našiel zabudnutý Raheem Sterling, hlavičkou namieril tesne vedľa priestoru troch žrdí Alissona.
8
Trent Alexander-Arnold fauloval na krídle v rámci svojej polovici ihriska, Manchester City získal k dispozícii priamy kop vhodný na center.
7
Hráči Manchestru City avizovali, že pred gólom sa mala na druhej strane pískať penalta, ale ani nie za pád Silvu, no za ruku, ktorou sa podľa všetkého naozaj previnil Trent Alexander-Arnold. Gól Liverpoolu ale platí a hráme ďalej.
6
6
Fantastický úvod domácich hráčov. Spomínaná kontra síce nevyšla, avšak FABINHO napriahol z veľkej diaľky a trafil presne k žrdi. Claudio Bravo nedokázal zasiahnuť.
6
6
Bernardo Silva sa sprava dostal do šestnástky, kde spadol, no faul sa nepískal. Na druhej strane sa neujala centrovaná lopta k Salahovi.
5
Ani z ďalšieho rohového kopu nedokázali hostia zakončiť. Liverpool prešiel do protiútoku, ktorý bol zastavený nepresnou prihrávkou.
4
Andrew Robertson fauloval vedľa svojej šestnástky. Manchester City získal priamy kop vhodný na center. Kevin De Bruyne poslal loptu nízko a odkopol ju Georginio Wijnaldum. Bude to však iba roh.
3
Hostia to skúšali po ľavom krídle, tam sa v ofsajde nachádzal ofenzívny futbalista Raheem Sterling.
2
Manchester City na úvod získal rohový kop, z toho však nezapršalo, pretože Kevin De Bruyne neposlal ideálny center.
1
Výkop zápasu, ktorý sleduje celý svet, mali hráči Manchestru City. Tí nastupujú v tradičných belasých dresoch, domáci Liverpool je tiež v typickej červenej.
1

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Robertson – J. Henderson (C), Fabinho, Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Adrián – Joe Gomez, Keïta, Lallana, Origi, Oxlade-Chamberlain, Milner.

Manchester City: Bravo – Walker, Stones, Fernandinho (C), Angeliño – De Bruyne, Rodri, Gündoğan – B. Silva, Agüero, Sterling.
Náhradníci: Carson – Jesus, Foden, Mahrez, Otamendi, D. Silva, Cancelo..
Liverpool FC

"The Reds" v tejto sezóne vyhrali až na jednu remízu všetky zápasy Premier League, ale teraz ich čaká najťažšia skúška, pretože na Anfield Road príde majster. Liverpool má na prvej priečke 31 bodov za desať výhier a jednu remízu pri skóre 25:9. Naposledy zverenci Jurgena Kloppa zdolali Aston Villu. V tejto sezóne zo silných tímov vyrazili Arsenal, Leicester City, Tottenham aj Chelsea, remizovali na pôde Manchestru United. Najlepším strelcom v ligovej súťaži je šesťgólový Sadio Mané.

Zverenci Pepa Guardiolu sa nachádzajú na štvrtom mieste, kde majú 25 bodov za osem výhier, jednu remízu a dve prehry pri skóre 34:10. V Premier League nedal viac gólov nik iný. Manchester City však už niekoľkokrát zaváhal, pretože remizoval s Tottenhamom, no predovšetkým prekvapivo prehral doma s Wolves aj na pôde Norwichu. Ak by však "Citizens" vyhrali v Liverpoole, majú veľkú šancu vrátiť sa späť do hry o titul. Aj keď sezóna bude veľmi dlhá. V lige strelil Sergio Agüero už deväť gólov.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool pohodlne vyhral nad City a zväčšil svoj náskok na čele