Jurčovi AHL sedí. Hneď pri debute sa stal hviezdou zápasu

Tomáš Jurčo (vpravo) v zápase základnej časti NHL 2019/2020 New York Islanders - Edmonton Oilers. (Autor: Kathy Willens TASR/AP)
SITA|10. nov 2019 o 10:22

Bodoval aj Fehérváry.

BRATISLAVA. Slovenský hokejový útočník Tomáš Jurčo zažil vydarený návrat do zámorskej American Hockey League (AHL).

Z prvého tímu Edmontonu Oilers sa presunul do kádra Bakersfieldu Condors a hneď v prvom vystúpení získal ocenenie pre tretiu hviezdu zápasu, v ktorom jeho klub zdolal San Jose Barracuda 6:3. Košický rodák si pripísal dve asistencie, jeden mínusový bod a dve trestné minúty.

Štatistiky si vylepšil aj 20-ročný obranca Martin Fehérváry vo farbách Hershey Bears. Talentovaný slovenský reprezentant asistoval pri jednom z dvoch gólov Bears, ktorí prehrali na klzisku Lehigh Valley Phantoms 2:3 po predĺžení.

Fehérváry odohral v doterajšej sezóne za Hershey 11 duelov s bilanciou 2+5, ďalšie tri štarty bez bodového zisku pridal v NHL za Washington Capitals.

V súboji dvoch slovenských hokejistov bol úspešnejší Christián Jaroš, keďže jeho Belleville Senators zvíťazilo na ľade Hartfordu Wolf Pack 4:3 po samostatných nájazdoch. V bránke domáceho mužstva sa objavil Adam Húska, ktorý zlikvidoval 22 z 25 striel súpera.

Útočníci Marián Studenič (Binghamton Devils), Róbert Lantoši (Providence Bruins), Adam Ružička (Stockton Heat) a Marko Daňo (Cleveland Monsters) v sobotu nebodovali, obranca Martin Marinčin (Toronto Marlies) a útočník Martin Pospíšil (Stockton Heat) do hry nezasiahli.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Jurčovi AHL sedí. Hneď pri debute sa stal hviezdou zápasu