O víťazstve rozhodol Holman. Slovan tesne vyhral na ihrisku Zlatých Moraviec

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava - ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
TASR|10. nov 2019 o 17:28

Greif zabránil vyrovnaniu.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 71. Holman. Rozhodovali: Kráľovič - Hancko, Žákech, ŽK: Čögley, Oliveira, Ďubek - de Kamps, 3020 divákov.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Pindroch - Čögley, Asanovič, Pintér, Brašeň - Kovaľ (75. Rodrigues), Grozdanovski, Duga (76. Oliveira), Richtárech (57. Švec) - Ďubek - Jarovič

ŠK Slovan Bratislava: Greif - Medveděv, Božikov, De Marco, Suchockij - Ljubičič, Nono (80. de Kamps) - Daniel (70. Ratao), Holman, Dražič (90. Guzmič) - Šporar

ZLATÉ MORAVCE. Úradujúci slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v nedeľnom súboji 15. kola Fortuna ligy na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0. O jediný gól zápasu sa postaral v 70. minúte David Holman.

Slovan slávil štvrtú ligovú výhru za sebou a vedie tabuľku so šesťbodovým náskokom pred druhou Dunajskou Stredou.

V hustom daždi sa v úvode hrala vyrovnaná partia. S pribúdajúcim časom to však boli Slovanisti, ktorí sa čoraz viac tlačili pred domácu bránu.

Hostia zabrali v druhom polčase

Vôbec prvá strela medzi žrde prišla až v 30. minúte, keď center Medveděva poslal hlavou do Pindrochovho náručia Šporar. V 38. min vydarený center Daniela z pravej strany nabiehajúci Dražič z päťky napálil nad bránu.

Na opačnej strane Kovaľovu strelu zablokoval Božikov. V 42. min sa do dobrej šance dostával Richtárech, pred ktorým v poslednej chvíli ratoval Suchockij.

Po zmene strán to hostia zvýšili obrátky. V 50. min mal dobrú šancu Holman, ale z priameho kopu z 18 m namieril nad domácu bránu. V 59. min Ljubičičova krížna strela preletela okolo pravej žrde.

Švec v závere nedokázal vyrovnať

V 65. min sa dostali k zakončeniu domáci. Dugovu strelu zrazil jeden z obrancov Slovana a následný Kovaľov pokus tesne minul ľavú žrď Greifovej brány.

Na opačnej strane skúšal šťastie Dražič, ale domáci brankár si s jeho strelou poradil. Jediný gólový moment zápasu priniesla 71. minúta.

Aktívny Holman sa oprel do lopty z asi 18 m a presne trafil ľavý dolný kút Pindrochovej brány. V 77. min mohlo byť vyrovnané, ale Asanovičovu strelu z priameho kopu Greif vytesnil na roh.

V závere zápasu sa v dobrej príležitosti ocitol striedajúci Švec, ale z rohu päťky nenamieril medzi žrde. V nadstavenom čase si Slovan už víťazstvo ustrážil.

Hlasy

/Zdroj: TASR/

Karol Praženica, tréner ViOn-u: "Mrzí ma, že sme proti silnému súperovi neprekročili svoj tieň. Mali sme náznaky nejakých šancí, ale chýbala nám väčšia rozhodnosť v koncovke. Súper nás potrestal vtedy, keď sme mohli ísť do brejku. Máme ešte tri zápasy, na ktoré sa chceme čo najlepšie pripraviť."

Ján Kozák ml., tréner Slovana: "Toto víťazstvo si veľmi vážim, pretože máme nabitý program. Bol to veľmi ťažký zápas, ale myslím si, že o tej jeden gól sme boli lepší."

Domov»Futbalnet»O víťazstve rozhodol Holman. Slovan tesne vyhral na ihrisku Zlatých Moraviec