Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Chára asistoval, Halák chytal. Boston však prehral s Philadelphiou po nájazdoch

Sekera sa vrátil do zostavy Dallasu.

Zdeno Chára (vľavo), Jaroslav Halák a Michael Raffl v zápase základnej časti NHL 2019/2020 Boston Bruins - Philadelphia Flyers.Zdeno Chára (vľavo), Jaroslav Halák a Michael Raffl v zápase základnej časti NHL 2019/2020 Boston Bruins - Philadelphia Flyers. (Zdroj: Michael Dwyer TASR/AP)

NEW YORK. Slovenský hokejista Zdeno Chára si pripísal štvrtú asistenciu v tejto sezóne NHL. Prispel k zisku bodu pre Boston, ktorý prehral v domácom zápase s Philadelphiou 2:3 po samostatných nájazdoch.

V bránke Bruins chytil 27 z 29 striel ďalší Slovák Jaroslav Halák.

Sekerov návrat po zranení

Flyers natiahli víťaznú šnúru na štyri zápasy, keď jediný gól v nájazdoch strelil Joel Farabee. Boston v tretej tretine zmazal dvojgólové manko, ale stačilo to iba na bod. Bez výhry je v treťom stretnutí za sebou.

"Zdalo sa mi, že sme trochu pomalí. Vždy je ťažké doťahovať náskok, ale pozitívne je, že sme zabojovali a máme bod," povedal český útočník David Pastrňák, ktorý v tretej časti za stavu 2:2 nepremenil trestné strieľanie.

Súvisiaci článok Fehérváry asistoval pri výhre Hershey nad Lehigh Valley Čítajte

Chára asistoval v 46. minúte pri góle Dantona Heinena na 1:2, celkovo strávil na ľade takmer 23 minút a trikrát strelou ohrozil brankára súpera.

Winnipeg zdolal doma Dallas 3:2 po predĺžení. O víťazstve Jets rozhodol v 21. sekunde predĺženia Mark Scheifele. Bol to už jeho deviaty kariérny gól v predĺžení, čim vyrovnal klubový rekord Iľju Kovalčuka v tomto ukazovateli.

Do zostavy Dallasu sa po štvorzápasovej absencii vrátil slovenský obranca Andrej Sekera. Ten na ľade chýbal od 26. októbra, keď nedohral zápas s Pittsburghom, pretože v tretej tretine narazil ramenom na mantinel.

Po uzdravení sa odohral za Dallas 21 a pol minúty, vyslal dve strely a pripísal si plusový bod. Winnipeg bodoval v piatom dueli za sebou, Dallas prerušil sériu štyroch víťazstiev.

McDavid strelil hetrik

Hokejisti Floridy zvíťazili na ľade New Yorku Rangers po divokom priebehu 6:5 po samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil Vincent Trocheck. Gólom a dvoma asistenciami sa na výhre Panthers podieľal Rus Jevgenij Dadonov, kapitán hostí Aleksander Barkov zaznamenal dva body (1+1).

Barkov skóroval v piatom dueli za sebou. V drese Rangers sa z premiérového zásahu v NHL tešil Ryan Lindgren a Artemij Panarin bodoval v ôsmom stretnutí v sérii (4+8).

Edmonton vyhral na ľade Anaheimu 6:2, keď sa hetrikom blysol Connor McDavid. Stal sa ôsmym hráčom v histórii NHL, ktorý nazbieral 400 bodov pred dovŕšením 23 rokov. Bol to jeho piaty hetrik v kariére, prvý od februára 2018.

"Páčila sa mi naša hra, rovnako aj výsledok. Všetci išli naplno," tešil sa McDavid. Dva zásahy pridal Ryan Nugent-Hopkins, Zack Kassian mal gól a dve asistencie a najproduktívnejší hráč súťaže Leon Draisaitl si pripísal tri asistencie. Nemecký útočník bodoval v deviatom zápase za sebou (8+10).

Torontu nepomohol ani akčný záver

Brankár Robin Lehner si pripísal 53 zákrokov pri triumfe Chicaga nad Torontom 5:4. Patrick Kane zaznamenal tri body (2+1). Hostia prehrávali po dvoch tretinách 1:4, v tretej potom prestrieľali Chicago 26:7, no aspoň predĺženie si nevynútili.

Súvisiaci článok Tréner Bostonu: Od Cehlárika chcem konzistentnejšie výkony Čítajte

"Bolo to náročné, ale bojovali sme ako tím a napokon sme brali dva body," uviedol Lehner. Toronto nebodovalo prvýkrát po piatich dueloch, William Nylander dal v jeho drese dva góly a Auston Matthews mal štyri asistencie.

Anthony Mantha rozhodol 31 sekúnd pred koncom o triumfe Detroitu nad Vegas 3:2. "Príliš sa mi nedarilo, ale v závere som si to vynahradil," smial sa po stretnutí Mantha.

Menej dôvodov na úsmev mal kouč hostí Gerard Gallant: "Hrali sme skvelý hokej 55 minút, ale posledných päť sme prespali." Vegas nevyhrali v treťom dueli za sebou.

NHL 2019/2020 - základná časť - výsledky - nedeľa

NY Rangers - Florida 5:6 sn (1:2, 4:2, 0:1 - 0:0, 1:2)

Góly: 6. R. Lindgren (R. Strome, Panarin), 22. Chytil (Bučnevič, Kreider), 26. Skjei, 28. Kakko (R. Strome, DeAngelo), 39. Kreider (Fox, Panarin) – 19. Barkov (Dadonov), 19. Toninato (Hunt, Weegar), 25. Dadonov (Barkov, Huberdeau), 29. Vatrano (Dadonov), 48. B. Boyle (Yandle, Hoffman), rozh. náj. Trocheck

Winnipeg - Dallas 3:2 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 20. Laine (Pionk, Wheeler), 42. Copp (Poolman, Lowry), 61. Scheifele (Morrissey) – 26. Janmark (Dickinson), 31. Faksa (Lindell, Gurianov)

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 21:34 min, zaznamenal dve strely na bránu, jeden hit, jednu zablokovanú strelu, dve straty puku a pripísal si plusový bod/

Vancouver - New Jersey 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 33. Boeser (J. T. Miller, Q. Hughes) – 12. Simmonds (Palmieri, Hall), 13. Bratt (Severson, Zacha)

Detriot - Vegas 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly: 20. Athanasiou (Green, Hronek), 51. Bowey, 60. Mantha (Fabbri, D. Larkin) – 17. Marchessault (R. Smith, Theodore), 30. Pacioretty (N. Roy, Reaves)

Boston - Philadelphia 2:3 (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)

Góly: 46. Heinen (Coyle, Chára), 53. Marchand (Grzelcyk) – 14. Konecny (Lindblom, Couturier), 18. P. Myers (Konecny, Sanheim), rozh. náj. Farabee

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral takmer 23 minút, pripísal si jednu asistenciu a tri strely na bránu. Brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas, zlikvidoval 27 z 29 striel súpera s úspešnosťou 93,1%./

Chicago - Toronto 5:4 (4:1, 0:0, 1:3)

Góly: 6. P. Kane (DeBrincat, D. Strome), 12. Dach (A. Shaw, de Haan), 13. P. Kane (DeBrincat, D. Strome), 18. J. Toews (DeBrincat, P. Kane), 57. Saad (J. Toews, Caggiula) – 17. W. Nylander (Matthews), 43. W. Nylander (Matthews), 53. Tavares (A. Johnsson, Matthews), 60. A. Johnsson (Tavares, Matthews)

Anaheim - Edmonton 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)

Góly: 4. Rakell (Silfverberg, Henrique), 44. Jones (Steel) – 2. Nugent-Hopkins, 11. McDavid (Draisaitl, Kassian), 28. Nugent-Hopkins (Draisaitl, Klefbom), 31. Kassian (P. Russell, Bear), 48. McDavid (Kassian, Draisaitl), 54. McDavid (Klefbom, Draisaitl)