Veľký zvrat. Po Chárovom góle nastal kolaps Bostonu

Zdeno Chára a útčník Floridy Alexander Barkov v súboji.
Zdeno Chára a útčník Floridy Alexander Barkov v súboji. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|13. nov 2019 o 06:20

Kapitán Bostonu zvyšoval na 4:0, ale nestačilo to na víťazstvo. Skóroval aj Tatar v power-play.

NEW YORK. Veľký zvrat na úkor tímu Boston Bruins sa zrodil v zápase NHL v noci na stredu.

Keď slovenský obranca v 40. minúte tretím gólom v sezóne zvýšil vedenie svojho tímu nad Floridou 4:0, zdalo sa, že o majiteľoch bodov je rozhodnuté.

Panthers však v treťom dejstve strelili fínskemu brankárovi Tuukkovi Raskovi štyri góly a v nájazdoch mali tiež lepšiu mušku ako domáci Bruins.

Bruins dali súperovi veľa času a miesta

Boston prehral štvrtý zápas v sérii, odohral 22:47 min, rozdal dva bodyčeky a dve súperove strely zablokoval.

"Mali sme byť schopnejší a ukončiť to v riadnom hracom čase. V tretej tretine sme súperovi ponúkli veľa času a miesta. Vždy keď to urobíte, potom pykáte," skonštatoval 42-ročný kapitán Bostonu Chára.

"Verili sme pred treťou tretinou, že môžeme streliť góly. Tušili sme, že ak sa rozbehneme, môžeme aj vyrovnať. Našťastie sa nám to podarilo," uviedol strelec víťazného gólu Floridy Mike Hoffman.

"Tretia tretina z našej strany bola blamáž. Áno, oni ukázali charakter, ale my sme hrali zle a aj ja nesiem vinu," uviedol brankár Bostonu Tuukka Rask, ktorý dostal prednosť pred Jaroslavom Halákom.

Tatar vyrovnal v poslednej minúte

Strelecky sa presadil aj ďalší slovenský hokejista Tomáš Tatar, ktorý zaznamenal vyrovnávajúci gól Montrealu v dueli proti Columbusu v priebehu power-play v poslednej minúte, 41 sekúnd pred uplynutím riadneho hracieho času. Bol to pre neho šiesty gól v sezóne.

Slovenský krídelník tak napravil svoje zaváhanie pri druhom góle hostí, keď cez neho poľahky prešiel Zach Werenski.

V nájazdoch sa potom podarilo uspieť len jeho spoluhráči Jonathanovi Drouinovi.

Tatar odohral 14:11 min a okrem gólu strelou bez prípravy od útočného kruhu si pripísal aj 3 strely a 1 bodyček.

Šikovný krídelník načal štvrtú stovku bodov v NHL a zároveň v tejto sezóne v 18 zápasoch dosiahol 15 bodov.

Je jediný zo Slovákov, ktorý ako-tak drží krok s najlepšími útočníkmi v zámorskej profilige.

"Nadviazali sme s Nickom Suzukim očný kontakt, bola to skvelá hra od neho. Ja som sa len snažil nájsť správne miesto, aby som bol čo najlepšie pripravený strieľať," uviedol Tomáš Tatar na webe NHL.

Tatar sa napriek gólu nedostal medzi tri hviezdy zápasu, tou prvou sa stal jeho spoluhráč z bránky Canadiens Carey Price s 33 zákrokmi.

"Kedykoľvek dosiahneme víťazstvo po obrate v zápase a góle v poslednej minúte, je to veľký bonus. Súper výborne korčuľoval aj pokrýval puk, zaslúži si pochvalu. Blue Jackets odohrali výborný zápas," povedal Price.

Skvelý debut Wernera

Zaujímavý príbeh mal zápas Winnipegu s Coloradom. Hosťom sa už po 31 sekundách zranil český brankár Pavel Francouz, po zrážke s Markom Scheifelem ho nahradil debutant Adam Werner.

V zápase si napokon pripísal 40 úspešných zákrokov a ani raz neinkasoval. Profiligovú premiéru tak ozdobil čistým kontom.

"Ak si chcete plniť sny, musíte na sebe pracovať. Ja som čakal na príležitosť a dočkal som sa. Hneď ako som prišiel na ľad, som mal dôležitý zákrok, čo mi pomohlo. Pomohli mi aj spoluhráči," uviedol Werner.

V ďalšom zápase si San Jose poradilo doma s Edmontonom 6:3, tromi asistenciami prispel k víťazstvu švédsky obranca Erik Karlsson. Sharks sa po slabom štarte herne zdvíhajú, vyhrali štvrtý zápas po sebe.

Dvojgólový oslávenec Pettersson

Darí sa aj Arizone, na klziskách súperov zvíťazili "kojoti" už v piatom zápase zo šiestich. Tentokrát uspeli na ľade obhajcu titulu St. Louis Blues.

Štvorzápasovú sériu prehier zastavil Vancouver a to vďaka triumfu nad Nashvillom 5:3. Dva góly domácich strelili Elias Pettersson a a Tanner Pearson.

V deň zápasu oslávil Pettersson 21 rokov. "Je to skvelá téma pre médiá. Ale dôležité je víťazstvo. Na zápase bola moja rodina, takže sa teším o to viac," vyznal sa švédsky center.

Kakko prepísal historické štatistiky Rangers

Duel medzi Anaheimom a Detroitom (3:4 pp) rozhodol obranca Dennis Cholowski, ktorý v predĺžení strelil svoj druhý gól v sezóne. "Fabbri potiahol puk, ja som videl, že súperov obranca je trochu ďalej odo mňa. Takže som skúsil vystreliť a vyšlo to," povedal Cholowski.

NY Rangers zdolali na svojom ľade Pittsburgh 3:2 po predĺžení, ich triumf režíroval autor dvoch gólov Kaapo Kakko. Stal sa prvým 18-ročným hráčom v histórii klubu, ktorý v zápase dvakrát skóroval.

Fínsky talent sa strelecky rozbehol, v uplynulých siedmich zápasoch nastrieľal dokopy päť gólov.

"Stále s ním komunikujem o tom, aká je v NHL úroveň hokeja a na čo všetko musí byť pripravený. Vytvárame mu maximálne pohodlie, je to vidieť na jeho hre i na tvári," povedal tréner "jazdcov" David Quinn.

"Králi" z Los Angeles triumfovali na domácom ľade 3:1 nad Minnesotou, kapitán Anže Kopitar k výhre prispel gólom a asistenciou. Jeho spoluhráč Iľja Kovaľčuk sledoval zápas s tribúny ako zdravý náhradník.

Generálny manažér klub Rob Blake novinárom povedal, že je len na ruskom útočníkovi, ako sa so situáciou popasuje a verí, že svoju hru zlepší.

V hre je možno aj Kovaľčukov odchod z tímu, no 36-veterán má v zmluve klauzulu o tom, že ho bez jeho vedomia nemôžu vymeniť.

NHL 2019/2020 - základná časť - výsledky - streda:

Boston Bruins - Florida Panthers 4:5 sn (0:0, 4:0, 0:4 - 0:0, 1:2)

Góly: 32. Pastrňák (Bergeron), 35. Nordström (Coyle), 38. Bjork (Krejčí, Marchand), 40. CHÁRA (Krejčí, Heinen) - 41. Ekblad (Yandle, Barkov), 46. Vatrano (Huberdeau), 50. Hoffman (Yandle, Huberdeau), 59. Yandle (Barkov, Huberdeau), rozhodujúci nájazd Hoffman.

Brankári: Rask - Bobrovskij (41. Montembeault), strely na bránku: 38:29, 17.850 divákov.

(Zdeno Chára odohral 22:47 min, strelil gól, zaznamenal dve strely, dve zablokoval, dva hity, Jaroslav Halák nechytal)

Montreal Canadiens - Columbus Blue Jackets 3:2 sn (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 44. Gallagher (Mete, Weber), 60. TATAR (Suzuki, Danault), rozhodujúci nájazd Drouin - 17. Robinson (Bemström, Werenski), 59. Werenski (Nash, Atkinson).

Brankári: Price - Merzlikins, strely na bránku: 32:35, 20.758 divákov.

(Tomáš Tatar odohral 14:19 min, strelil gól, tri strely na bránu, jeden hit)

New York Rangers - Pittsburgh Penguins 3:2 pp (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 7. Kakko (Lemieux, DeAngelo), 20. Fox (Panarin, Chytil), 63. Kakko (Fox) - 22. Schultz (Malkin, Pettersson), 33. McCann (Simon).

Brankári: Georgiev - Murray, strely na bránku: 27:32, 16.904 divákov.

St. Louis Blues - Arizona Coyotes 2:3 sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:2)

Góly: 18. Schwartz (Schenn, Pietrangelo), 36. Parayko (Sundqvist, Barbašev) - 27. Keller, 46. Garland (Keller, Dvorak), rozhodujúci nájazd Schmaltz.

Brankári: Binnington - Kuemper, strely na bránku: 35:22, 18.096 divákov.

Winnipeg Jets - Colorado Avalanche 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Góly: 20. Makar (MacKinnon, Cole), 41. MacKinnon (Calvert, Donskoi), 48. MacKinnon (Donskoi, Calvert), 54. Donskoi (Kadri, MacKinnon).

Brankári: Hellebuyck - Francouz (1. Werner), strely na bránku: 40:25, 15.325 divákov.

Anaheim Ducks - Detroit Red Wings 3:4 pp (0:0, 3:2, 0:1 - 0:1)

Góly: 21. Silfverberg (Henrique), 21. Mahura (Henrique, Kaše), 34. Fowler (Getzlaf, Kaše) - 32. Hronek (Bowey, Bertuzzi), 38. Athanasiou (Filppula, Green), 60. Larkin (Bertuzzi, Mantha), 63. Cholowski (Fabbri).

Brankári: Miller - Bernier, strely na bránku: 27:36, 15.046 divákov.

Vancouver Canucks - Nashville Predators 5:3 (0:0, 1:1, 4:2)

Góly: 22. Pearson (Gaudette, Edler), 47. Pettersson, 51. Gaudette (Bärtschi, Pearson), 52. Pettersson (Boeser, Leivo), 60. Pearson - 34. Järnkrok (Duchene, Arvidsson), 49. Forsberg (Ekholm), 55. Forsberg (Josi, Johansen).

Brankári: Demko - Rinne, strely na bránku: 26:37, 18.233 divákov.

Los Angeles Kings - Minnesota Wild 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 2. Kopitar (Walker, Iafallo), 31. Carter (Amadio, Hutton), 60. Walker (Kopitar) - 36. Dumba.

Brankári: Quick - Dubnyk, strely na bránku: 36:28, 16.099 divákov.

San Jose Sharks - Edmonton Oilers 6:3 (3:0, 2:1, 1:2)

Góly: 5. Burns (Sörensen, Šimek), 8. Kane (Couture, Dillon), 12. Marleau (Heed, Thornton), 22. Goodrow (Meier, E. Karlsson), 38. Hertl (E. Karlsson, Couture), 51. Meier (E. Karlsson, Goodrow) - 30. Draisaitl (Gagner, Bear), 50. Kassian (Draisaitl, McDavid), 53. Gagner (Nygard, Russell).

Brankári: Jones - Smith, strely na bránku: 25:24, 15.567 divákov.