Stefanos Tsitsipas.
Stefanos Tsitsipas. (Autor: Kirsty Wigglesworth TASR/AP)
Sportnet|13. nov 2019 o 18:25

Španiel pritom v treťom sete prehrával 1:5.

LONDÝN. Grécky tenista Stefanos Tsitsipas zvíťazil aj vo svojom druhom zápase na turnaji majstrov v Londýne a ako prvý postúpil zo skupiny Andre Agassiho do semifinále.

V stredajšom súboji si poradil s Nemcom Alexandrom Zverevom hladko 6:3 a 6:2.

Španielsky tenista Rafael Nadal zvíťazil vo svojom druhom zápase na turnaji majstrov v Londýne, keď v stredu v skupine Andre Agassiho zdolal Daniila Medvedeva z Ruska v troch setoch 6:7 (3), 6:3 a 7:6 (4).

Líder svetového rebríčka si tak udržal šancu na postup do semifinále. Nadal pritom v treťom sete prehrával už 1:5 a za tohto stavu odvrátil jeden mečbal súpera.

Nadal nepricestoval na svoj deviaty finálový turnaj v kariére v stopercentnom zdravotnom stave, keď ho trápili problémy s brušným svalstvom.

Po prehre v úvodnom zápase s obhajcom trofeje z Nemecka Alexandrom Zverevom potreboval zvíťaziť, aby si udržal šancu na postup.

Duel s Medvedevom bol na začiatku veľmi vyrovnaný, v prvom sete si obaja hráči postrážili servis a tak rozhodoval až tajbrejk.

V ňom stratil Nadal tri podania a prehral 3:7. V druhom sete sa pri servise súpera ujal vedenia 1:0, v deviatom geme ho opäť brejkol a po výsledku 6:3 vyrovnal na 1:1.

Rozhodujúci tretí set Nadalovi v úvode vôbec nevychádzal, keď prehral svoje prvé dve podania a súper sa ujal vedenia 4:0 a potom aj 5:1. Španielsky tenista však predviedol parádny návrat, keď vyrovnal na 5:5 i 6:6 a v tajbrejku zvíťazil 7:4.

"Cítim sa veľmi šťastný. Je to neskutočné, že sa mi podarilo takýto obrat. Je to škoda pre Daniila, hral dobre a utrpel ťažkú prehru. Musím sa poďakovať všetkým za podporu, veľa to pre mňa znamená.

Za nepriaznivého stavu musíte bojovať a veriť, že sa to možno zlomí. Už som sa to v kariére viackrát naučil. Celkovom som hral v zápase lepšie ako pred dvoma dňami, čo je pre mňa potešujúce," povedal Nadal v rozhovore krátko po skončení stretnutia priamo na kurte.

Turnaj majstrov v Londýne 2019 - dvojhra:

Skupina Andreho Agassiho

Rafael Nadal (1-Šp.) - Daniil Medvedev (4-Rus.) 6:7 (3), 6:3, 7:6 (4)

Skupina Maxa Mirného:

Jean-Julien Rojer, Horia Tecau (Hol./Rum.-6) - Juan Sebastián Cabal, Robert Farah (Kol.-1) 6:2, 5:7, 10:8 (zápasový tajbrejk)

Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut (7-Fr.) - Kevin Krawietz, Andreas Mies (3-Nem.) 7:5, 7:6 (3)