Slovenskí reprezentanti do 21 rokov zdolali v príprave Bielorusov

Slovensko vyhralo 3:0.

Reprezentanti SR do 21 rokov - ilustračná fotografia.Reprezentanti SR do 21 rokov - ilustračná fotografia.(Zdroj: TASR/AP)

Prípravný zápas reprezentácie SR do 21 rokov:

SENEC. Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov zvíťazila vo štvrtkovom domácom prípravnom stretnutí nad bieloruskými rovesníkmi 3:0.

O góly sa v Senci postarali už v prvom polčase Jozef Špyrka a Ladislav Almási, po zmene strán pridal tretí zásah Dávid Ďuriš.

Pre zverencov Adriana Guľu to bola generálka na štvrté vystúpenie v kvalifikácii ME 2021, v pondelok o 18.00 h privítajú v Nitre vrstovníkov z Gruzínska.

Trénerovi Guľovi chýbalo v nominácii viacero hráčov pre zranenie, ale mladí Slováci sa napriek tomu chceli naladiť víťazne na pokračovanie kvalifikácie. Za svojím cieľom išli bez väčších komplikácií už od úvodu a otváracieho zásahu sa dočkali po necelej polhodine hry.

Chobot zapracoval na ľavej strane a poslal prihrávku do šestnástky, kde si na ňu nabehol Špyrka a umiestnenou strelou k ľavej žrdi poslal domácich do vedenia. To už o štyri minút neskôr zvýšil na rozdiel dvoch gólov Almási, ktorý vyskočil na rohový kop Kopasa a prudkou hlavičkou nedal šancu hosťujúcemu brankárovi.

Súvisiaci článok Slováci nastúpia proti Chorvátsku s čiernymi páskami na rukách Čítajte

Bielorusi sa dostali do prvej vážnejšej príležitosti až po zmene strán. V 55. minúte striedajúci Jackevič preveril Vantrubu, ktorý cez polčas nahradil v slovenskej bránke Šípoša. Obaja tréneri pristúpili v druhom dejstve k viacerým striedaniam a testovali si aj ďalších zverencov pred súťažnými zápasmi.

Početné zmeny sa podpísali aj na súhre oboch mužstiev, no domáci si ešte vypracovali ďalšie možnosti na zvýšenie náskoku. V 78. minúte získal loptu Adamec a z jeho roboty ťažil Kolesár, ktorý vystrelil len tesne vedľa ľavej žrde.

Onedlho Adamec zakončil sám, bieloruský brankár Klesčuk vyrazil jeho pokus mimo priestoru troch žrdí. V 85. minúte už Slováci tretíkrát skórovali, Fabiš prihral krížom cez šestnástku a pri vzdialenejšej žrdi si našiel loptu a poslal ju do siete Ďuriš.