Česi otočili zápas a postúpili na EURO, Kane a Ronaldo strelili hetrik

Reprezentant Česka Alex Král oslavuje gól v kvalifikačnom zápase na EURO 2020 proti Kosovu. (Autor: Petr David Josek TASR/AP)
TASR|14. nov 2019 o 20:28

Turecku stačila na postup aj remíza.

ISTANBUL. Futbalisti Turecka, Francúzska, Anglicka a Česka sa stali ďalšími istými účastníkmi majstrovstiev Európy 2020.

Turkom stačila k postupu štvrtková remíza 0:0 doma proti Islandu v zápase H-skupiny.

Tento výsledok vyhovoval aj Francúzom, keďže majú lepšie vzájomné zápasy s ostrovanmi. Už pred večerným duelom s Moldavskom vedeli, že sa určite predstavia na Eure.

Turkom stačilo k definitíve postupu remizovať a tomu podriadili aj taktiku zápasu. Ani zaplnený štadión v Istanbule ich nevyprovokoval k väčšej ofenzíve a zápas priniesol minimum šancí.

Najväčšiu mali napokon Islanďania v 82. minúte, keď po rohovom kope hlavičkoval Hórdur Magnússon a Merih Demirel odvrátil loptu z bránkovej čiary.

Angličania razantným spôsobom doplnili menoslov účastníkov šampionátu, vo Wembley zdolali Čiernu Horu 7:0. Troma gólmi už v prvom polčase sa prezentoval Harry Kane.

Česi si mohli zaistiť postup v priamom súboji s Kosovom, no dlho sa trápili. V 50. min ich zmrazil hlavičkou útočník Sheffieldu Wednesday Atdhe Nuhiu, ktorý zužitkoval výborný center do šestnástky od ďalšieho hráča z druhej anglickej ligy Florenta Hadergjonaja z Huddersfieldu.

Lenže Česi ukázali mentálnu silu a duel otočili. V 71. min trafil spoza šestnástky presne k žrdi Alex Král a po rohovom kope doklepol loptu do siete Ondřej Čelůstka v 79. min.

V B-skupine sa Srbi udržali v hre tesným víťazstvom nad Luxemburskom 3:2, no Portugalci majú všetko vo svojich rukách. K postupu potrebujú zdolať v záverečných dvoch dueloch slabších súperov a začali vysokým víťazstvom proti Litve 6:0. Cristiano Ronaldo zaznamenal hetrik.

Kvalifikácia na EURO 2020 - štvrtok:

A-skupina

• Anglicko - Čierna Hora 7:0 (5:0)

Góly: 19., 24. a 37. Kane, 11. Oxlade-Chamberlain, 30. Rashford, 66. Šofranac (vlastný), 84. Abraham

6.Moldavsko91083:243

Domov»EURO 2021»Česi otočili zápas a postúpili na EURO, Kane a Ronaldo strelili hetrik