Slováci neudržali vedenie nad vicemajstrami sveta, v Rijeke podľahli Chorvátom

Róbert Mak (vpravo) a Duje Caleta­ Car počas kvalifikačného zápasu E-skupiny EURO 2020 Chorvátsko. (Autor: Daniel Kasap TASR/AP)
Športové prenosy SME|16. nov 2019 o 18:00

Slovensko prehralo 1:3.

Kvalifikácia na EURO 2020 - E-skupina:

Chorvátsko - Slovensko 3:1 (0:1)

Góly: 56. Vlašič, 60. Petkovič, 74. Perišič - 32. Boženík, ŽK: Čaleta-Car, Rebič - Mak, Dúbravka, ČK: 66. Mak (SR) po 2 ŽK, rozhodovali: Turpin - Danos, Gringore (všetci Fr.), 8212 divákov.

Chorvátsko: Livakovič - Jedvaj, Čaleta-Car, Perič, Barišič - Modrič, Brozovič - Rebič (54. Brekalo), Vlašič (75. Kovačič), Perišič (81. Oršič) - Petkovič

Slovensko: Dúbravka - Pekarík, Vavro, Škriniar, Hancko - Lobotka, Kucka (79. Hrošovský) - Mak, Hamšík, Rusnák (63. Haraslín) - Boženík (72. Ďuriš)

RIJEKA. Slovenskí futbalisti prehrali v sobotňajšom kvalifikačnom zápase EURO 2020 v Chorvátsku 1:3, úradujúci vicemajstri sveta tak postúpili na budúcoročný šampionát.

Zverenci reprezentačného trénera SR Pavla Hapala, ktorí sa najbližšie predstavia v utorok 19. novembra v Trnave proti Azerbajdžanu v záverečnom súboji o ME, si tak výrazne skomplikovali šance postúpiť z E-skupiny.

V Rijeke sa nenaplnili obavy zo zlého počasia. Prvý polčas ani nepršalo, v druhom sa spustil viackrát hustý dážď. Na štadióne HNK Rijeka sa v 32. minúte gólovo presadil v ťažkej pozícii útočník Róbert Boženík, Chorváti ale otočili v druhom polčase po góloch Nikolu Vlašiča, Bruna Petkoviča a Ivana Perišiča.

Krátko po druhom góle domácich videl druhú žltú a následne červenú kartu Róbert Mak.

Slováci sú v tabuľke na 4. mieste s 10 bodmi, na tretí Wales strácajú bod, na druhé Maďarsko dva. Chorváti sú so 17 bodmi už víťazi skupiny.

Kvalifikácia na EURO 2020: Najlepšie momenty zápasu Chorvátsko - Slovensko: fotogaléria

17.11.2019

Sľubný prvý polčas

Domáci favorit od prvých minút vzal opraty do vlastných rúk. Snažil sa vykombinovať Slovákov, tí ale hrali výborne v obrane. Stredová formácia hostí nedovolila domácim režírovaným špílmachrom Modričom rozvinúť nebezpečnejšie akcie.

Napriek tomu sa šance aktívnych Chorvátov rodili. V 20. minúte sa dostal vo výbornej pozícii do zakončenia Petkovič, loptu ale trafil zle a obrana hostí odvrátila na roh. Z neho hlavičkoval Čaleta-Car, ale Dúbravka nemal problémy skrotiť jeho pokus.

V 25. minúte to nebezpečne skúsil Brozovič, ešte väčšiu šancu mal však o minútku Vlašič, ale jeho hlavičku Dúbravka vyrazil nad bránu. Slováci prvýkrát ohrozili bránku domácich v 30. minúte, pekne si zbehol z krídla Pekarík, strelil ale len do brankára Livakoviča.

No o dve minúty už Slováci udreli. Lobotka si narazil loptu s Boženíkom, vnikol do šestnástky, vrátil ju mladému útočníkovi a ten ju v ťažkej pozícii asi zo šiestich metrov dopravil do siete. Domácimi inkasovaný gól neotriasol, v 36. minúte bol v obrovskej šanci Perišič, ale Dúbravka jeho hlavičku zblízka skvele chytil.

V 39. minúte Dúbravka opäť excelentne zlikvidoval prudkú strelu Petkoviča. Hostia sa dostali do nebezpečnejšej akcie až v závere polčasu, najprv nepresne vypálil Kucka v 44. minúte a o minútku prudkú strelu Boženíka vyrazil výborne Livakovič na roh.

Zbytočný Makov faul

Tréneri cez prestávku nestriedali, obraz hry sa nemenil, domáci boli na polovici Slovákov, tí sa sústredili na brejky. V 53. minúte Dúbravka reflexívne zakročil pri hlavičke Petkoviča.

No vzápätí prišla slovenská chyba v strede poľa, Vlašič si naviedol loptu do pozície, kde neskoro vystúpila obrana, a poslal ju presne k pravej žrdi bezmocného Dúbravku. A ešte horšie pre hostí bolo v 60. minúte, keď Modrič položil center z rohu presne na hlavu vysokého Petkoviča a ten nezadržateľne otočil výsledok.

Domáci sa dostali do švungu, strela Petkoviča prešla medzi nohy Dúbravku, ale našťastie sa odrazila od tyčky na roh. Slováci dostali ďalší úder v 66. minúte, keď inkasoval druhú žltú, a teda červenú kartu Mak za potiahnutie súpera rukou na poliacej čiare.

V 70. minúte Dúbravka výborne zneškodnil Brekalov pokus z uhla, no v 74. minúte už opäť kapituloval po nechytateľnej strele Perišiča. Domáci ešte mali v závere viacero šancí, ďalšiu veľkú opäť Perišič. Skóre sa už nezmenilo a vyše osemtisícová návšteva na štadióne mohla s hráčmi oslavovať postup na ME.

Tabuľka E-skupiny:

1.Chorvátsko852117:717
2.Maďarsko74038:912
3.Wales73228:611
4.Slovensko731311:1110
5.Azerbajdžan70165:161

Online prenos: Slovensko - Chorvátsko (futbal, kvalifikácia EURO 2020 - ME vo futbale, Rijeka, LIVE, NAŽIVO, dnes)

Kvalifikácia ME Skupina E 2019/2020
16.11.2019 o 20:45
Chorvátsko
3:1
(0:1, 3:0)
90+3 minúta
Slovensko
Góly: 56. Vlašić, 60. Petković, 74. Perišić – 32. Boženík. ŽK: 14. Ćaleta-Car (CRO), 43. Rebić (CRO) – 23. Mak (SVK), 79. Dúbravka (SVK). ČK: 66. Mak (SVK). Rozhodca: Turpin..
Kým po prvom polčase sme mali úsmev na tvári, v tom druhom a po záverečnom hvizde nám ostali oči pre plač. Vlašić, Petković a Perišić sa postarali o výborný chorvátsky zvrat a mužstvo postupuje so 17 bodmi z prvého miesta na EURO 2020. Slováci musia kalkulovať. Ak vyhrajú v utorok v Trnave s Azerbajdžanom a Maďari uhrajú remízu s Walesom, postupujeme aj my. Ak toto nevyjde, šanca na reparát príde v marci budúceho roka v baráži. Veríme, že sa naplní prvý scenár. Ďakujem za pozornosť. Dovidenia a dobrú noc.
90+3
90+3
importantDúbravka skvelo zlikvidoval ďalekonosnú strelu Brekala!
90
Druhý polčas sa bude nadstavovať o 3 minúty.
90
Oršićova drzosť nepoznala hraníc. Avšak naši hráči mu ponúkli veľa miesta, ktoré chcel využiť.
89
Škriniar poriadne otrasený, keď telom vyrazil tvrdú strelu Oršića.
88
importantLukáš Haraslín vypálil ideálne, ale zbytočne, pretože sa pískal ofsajd!
86
Vavro napokon odkopol loptu, ale nemôžeme si vydýchnuť. Modrić znovu má loptu na kopačke. Loptu poslal na Barišića a zakončenie Brekala zneškodnil Pekarík.
86
Slovensko na nohách. Musí čeliť rohovému kopu Chorvátov. Azda neuvidíme z toho štvrtú loptu v našej sieti.
85
Dúbravku ohrozil streleckým pokusom Luka Modrić. Domácemu kapitánovi k šťastia chýbala lepšia palebná pozícia.
83
Modrić z ničoho dokázal vystrúhať nebezpečnú prihrávku. V šestnástke číhal Brekalo, ale Dávid Hancko pred ním odkopol loptu do bezpečia.
82
Dlhý center Lobotku svojho adresáta nenašiel.
81
changeStriedanie v tíme Chorvátsko: z ihriska odchádza Ivan Perišić, prichádza Mislav Oršić.
81
importantBrekalo zamestnal Dúbravku! Náš gólman bol v pohotovosti a jeho strelu zlikvidoval!
80
Záverečná desaťminútovka práve začala. Tento úsek však bude už len o dohrávaní.
79
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Juraj Kucka, prichádza Patrik Hrošovský.
79
yellowCardŽltú kartu dostáva Martin Dúbravka (Slovensko).
78
importantNeuveriteľná akcia domácich! Len veľké šťastie nás ochránilo od štvrtého gólu! Pomaly sa začína opakovať "trnavská" história spred dvoch mesiacov!
77
Chorvátsko už naplno ovládlo trávnik aj celé prostredie. Je jednoznačným pánom na ihrisku.
76
Presilovka Chorvátov sa tak prejavila. Je to nesmierne veľká škoda. Zápas sme skvelo rozohrali, ale body si z Rijeky neodvezieme.
75
changeStriedanie v tíme Chorvátsko: z ihriska odchádza Nikola Vlašić, prichádza Mateo Kovačić.
74
goalChorvátsko dalo gól!
Opäť Vavro zaváhal v obrannej činnosti. IVAN PERIŠIĆ zúročil skvelý center prudkou strelou do horného rohu. Martin Dúbravka bol absolútne bezmocný.
73
Čas Dudu ešte neprišiel, hoci sa rozcvičoval hneď v úvode druhého polčasu. Stále máme k dispozícii ešte posledné tretie striedanie. Snáď sa z posledného náhradníka vykľuje náš žolík.
72
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Róbert Boženík, prichádza Michal Ďuriš.
72
Lobotka čistým spôsobom zastavil Brekala, ktorý si to mieril do nášho pokutového územia.
70
importantKrásny pas na Brekala za našu obranu! Ten si ešte vytiahol Dúbravku z brány, no náš brankár ho vytlačil z dobrej streleckej pozície! Rohový kop!
70
Stredný center Perišića. Dúbravka v pohode stiahol loptu k sebe.
69
Krátke prihrávky domácich hráčov. Škriniar zahral v rozpore s pravidlami na Petkovića. Štandardná situácia domácej reprezentácie.
68
Niekedy sa stáva, že oslabenie mužstvo ešte viac nakopne. Bodaj by sa to potvrdilo v tomto zápase.
66
redCardČervenú kartu dostáva Róbert Mak (Slovensko).
66
importantToto je veľká nepríjemnosť! Róbert Mak držal protihráča za ruku a nevyhol sa žltej karte! V jeho prípade ide už o druhú, takže v dnešnom zápase skončil!
65
Prudký Kuckov center na hranicu pokutového územia. Boženík bol pokrytý domácou obranou.
64
Dvojica Boženík – Hamšík s vysokým napádaním. Na druhej strane musíme otvoriť hru, čo jednoznačne vyhovuje Chorvátom. Z toho budú prameniť protiútoky.
63
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Albert Rusnák, prichádza Lukáš Haraslín.
62
importantĎalší prepad v obrane, ktorému sme sa nevyhli! Petković siahal na druhý gól! Ďakujeme však Martinovi Dúbravkovi!
62
Sila chorvátskych futbalistov sa naplno preukázala. Už nám ani nedovoľujú toľko manévrovať s loptou.
61
Zažili sme nepríjemné odbitie hodiny hry. Dovtedy sme sa ešte ako tak usmievali. Chorvátsko nám pripravilo rýchle vytriezvenie.
60
Zrazu je všetko inak. BRUNO PETKOVIĆ center z rohovej pozície poslal hlavou loptu za Dúbravku.
59
importantHamšík zle rozohral štandardnú situáciu! Následne sa zrodilo obrovské prečíslenie Chorvátov 4 proti 2! Lobotka bol ústrednou postavou, keď vyrazil center Brekala!
58
Lobotka veľmi pekne prenikal a mohol aj ďalej, keby ho neskolil Modrić. Prienik bol skutočne skvelý.
57
Brožović nedovolene zastavil Kucku. Rozhodca píska a berieme si loptu.
56
Vavro neskoro vystúpil proti NIKOLOVI VLAŠIĆOVI. Strela nebola veľmi razantná, ale stačila na to, aby skončila v našej sieti. Veľká škoda!
55
Denis Vavro nezvláda súboje s Petkovićom, ktorý ho vo viacerých prípadoch bez problémov prehral. Dúbravka mal posledné slovo pri útoku domácich.
54
changeStriedanie v tíme Chorvátsko: z ihriska odchádza Ante Rebić, prichádza Josip Brekalo.
54
Domáci tréneri pripravili prvé striedanie. Veríme, že nebudú mať šťastnú ruku pri výbere náhradníka.
53
importantReflexný zákrok Dúbravku! Náš brankár pochytal už množstvo šancí kvalitou nabitého chorvátskeho súpera! Fantázia!
53
Chorváti získavajú prvý rohový kop v druhom polčase. Celkovo je to ich ôsmy, ktorý rozohrá kapitán Luka Modrić.
52
Strela Róberta Maka z ľavej strany a cez brániaceho hráča, ktorým bol Ćaleta. Livaković sa len prizeral letu lopty.
51
Rebić veľmi nadvihol hlavou loptu. Dúbravka nemusel zasahovať, nakoľko lopta išla ďaleko od našej brány.
51
"Už len" 40 minút máme pred sebou, aby sme sa mohli tešiť zo zisku zlatých troch bodov. Je to však ešte obrovská časová porcia.
50
Mak zohral dôležitú rolu pri rodiacej sa akcii Chorvátska. Zozadu stačil vypichnúť loptu Modrićovi.
49
Rusnákov center doletel len do náručia chorvátskeho brankára Livakovića.
48
Ondrej Duda čochvíľa pôjde na ihrisko. Už sa rozcvičuje pri našej striedačke. Uvidíme, koho stiahne dole tréner Pavel Hapal.
48
V Rijeke, ako bolo avizované, sa spustil hustý dážď. Ten bude robiť problémy obojstranne. Taktiež si hráči musia dávať pozor na prípadné zranenia.
47
Šanca Chorvátov sa nedostala na svetlo sveta. Lopta je už na polovici nášho súpera.
47
Pekaríkova rozohrávka spoza autovej čiary. Kucka bol zastavený a už dopredu môže štartovať hrozba menom Luka Modrić.
46
Poďme teda na druhý polčas, ktorý bude nesmierne náročný, ale aj horúci. Oba tímy pokračujú v hre v nezmenenom zložení.
46
Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne o 21:47.
Chorvátsko má obrovskú prevahu. Tú však doteraz nedokázalo vyjadriť gólmi. Slováci až po tridsiatich minútach vyslali nebezpečný signál a o dve minúty Róbert Boženík poslal našu reprezentáciu do vedenia. Druhý polčas bude náročný, ale tešíme sa naň.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Záver prvého polčasu ešte okorení rohový kop v podaní Chorvátov.
45
Prvý polčas sa bude nadstavovať o 1 minútu. Z rohu sa nám nepodarilo nič vážnejšie vymyslieť.
45
importantNeuveriteľný Boženík! Pekná akcia a ešte krajšie zakončenie 19-ročného talentu! Livaković nútený zakročiť! Máme roh!
44
importantPrihrávka Boženíka sa nedostala k Makovi! Lopta sa odrazila pred Kucku, ale znovu si nepotykal s koncovkou!
44
Barišić dokázal vybojovať loptu po súboji s Kuckom. Autové vhadzovanie majstrov sveta.
43
yellowCardŽltú kartu dostáva Ante Rebić (Chorvátsko).
42
Opäť musí byť Slovensko pozorné. Chorvátsko nám bude chcieť zavariť zo šiesteho rohu.
41
Od Perića sa pokúsia domáci futbalisti založiť akciu na našu svätyňu.
40
Štandardnú situáciu sme zvládli k spokojnosti. Chorvátom sme taktiež dokázali obsadiť v okolí šestnástky. A už Martin Dúbravka bude vykopávať.
39
importantZakončenie Petkovića cez Vavra! Dúbravka sa nemôže sťažovať na nedostatok roboty! Roh!
38
Róbert Boženík zahral veľmi umne a takticky. Ocitol sa sám proti viacerým protihráčom. Podržal však loptu a počkal, kým k nemu prídu spoluhráči.
37
Súper sa stále točí okolo nášho pokutového územia. S prispením skvelého Dúbravku dokážeme odolávať náletom nebezpečného protivníka. Nesmieme sa však na to spoliehať.
36
importantFamózny Martin Dúbravka! S problémami, ale bravúrne zakročil proti hlavičkovému pokusu Perišića!
34
Chorvátsko sa pokúšalo o vyrovnanie, ale v našej šestnástke nepochodilo.
33
Fantastický okamih pre slovenských futbalistov. Bola to vôbec druhá strela do priestoru brány Livakovića a hneď gólová. Čo viac sme si mohli priať. Samozrejme, treba sa upokojiť, nelietať v oblakoch a venovať sa svojej hre.
32
32
goalSlovensko dalo gól!
Stano Lobotka urobil vynikajúcu robotu. Loptu si narazil s RÓBERTOM BOŽENÍKOM, ktorý v ťažkej pozícii dokázal usmerniť loptu do brány. Pre útočníka Žiliny je to tretí reprezentačný gól.
31
Domáci prehustili obranný priestor. Hamšík aj Lobotka hľadajú priestor, aby sa mohli uvoľniť.
30
importantAž po polhodine sme ohrozili Livakovića! Pekarík si krásne spracoval loptu a pálil z uhla! Brankár domácich vyrazil jeho strelu a ešte to skúšal Kucka ľavačkou, ale nepresne!
29
Rebić si dal ďaleko loptu od seba, čo využil Kucka na obranný zákrok.
29
Chorváti si urobili ďalší výlet do nášho obranného pásma.
28
Juraj Kucka takým zápasníckym chvatom objal chorvátskeho kapitána.
27
Modrić dlho naťahoval Rusnáka, ktorý mu zakaždým naletel na fintu. Nakoniec domáci nositeľ kapitánskej pásky neodcentroval do šestnástky.
26
importantVýborný zákrok Dúbravku! Hlavička Vlašića putovala pod brvnom, no náš gólman pravou rukou vytesnil loptu nad bránku! Chorvátsko so štvrtým rohovým kopom!
25
Kapitán Modrić potiahol loptu bližšie ku šestnástke. Chorvátom sa podarilo vyprodukovať dobrú akciu, po ktorej si naši chlapci odfúkli. Brozovićovi finálna fáza nepriala.
24
Vavro dobre sledoval loptu, keď ju mal na kopačke Petkovića. Náš obranca ho nepustil k strele.
23
yellowCardŽltú kartu dostáva Róbert Mak (Slovensko).
23
Mak trafil lakťom súperovho obrancu v chorvátskom pokutovom území. Nevyhne sa kartovému trestu.
22
Peter Pekarík bude zahrávať autové vhadzovanie. Perišić následne poslal na trávnik Kucku.
21
importantHlavička Ćaletu do rukavíc Dúbravku! Bola to nebezpečná situácia!
20
importantPetković v stopercentnej šanci pred Dúbravkom! Zradila ho lopta, ktorú netrafil podľa predstáv!
20
Napriek tomu Chorváti sú šikovní a dokážu si bez problémov vybojovať loptu. Znovu operujú na polovici Slovákov.
19
Pretiahnutý center Jedvaja, ktorým hľadal Perišića. Lopta bude patriť našim hráčom.
18
Petković sa snažil prejsť cez Hancka, čo sa mu však nepodarilo. Lopta smeruje za čiaru.
17
Aj našim sa podarilo vypýtať si nedovolený zákrok. Jedvaj podkopol Milana Škriniara.
17
Útočný faul slovenskej reprezentácie. Konkrétne sa previnil Albert Rusnák.
16
Z tribún v Rijeke je veľmi dobre počuť masívne povzbudzovanie slovenských priaznivcov. Naši futbalisti jednoznačne potrebujú podporu.
15
Kucka ukázal aj svoju lepšiu stránku, keď prerušil prechod súpera dopredu.
14
Chorvátsky obranca v stredovom kruhu zbúral nášho talentovaného útočníka Boženíka. Žilinský forvard po krátkom ošetrení bude pokračovať v hre.
14
yellowCardŽltú kartu dostáva Duje Ćaleta-Car (Chorvátsko).
13
Lobotka bol faulovaný, ale hralo sa ďalej. Akcia našich pokračovala. Rusnák z pravej strany centroval k bielemu bodu, kde si nabehol a vyskočil Kucka, ale netrafil loptu hlavou ideálne.
12
Vážnejšia návšteva Slovenska v útočnom pásme vyústila v zisk rohového kopu.
12
Boženík si behom chrbtom robil priestor na centrovanú loptu, lenže dostal sa iba k brániacemu domácemu hráčovi.
11
Faul Juraja Kucku na Vlašića. Tento moment sa okamžite píska.
10
Slováci vyvážajú loptu dopredu. Musia byť veľmi obozretní, pretože každá strata smrdí nebezpečnou akciou majstrov sveta.
9
Albert Rusnák si svoj krídelný priestor postrážil v našom obrannom pásme. Hoci to bolo za cenu aut pre Chorvátov.
9
Znovu si loptu vybojoval náš protivník, ktorý postupuje pomaly smerom na našu polovicu.
8
Perišić bol tiesnený jedným z našich hráčov. Z uhla skúsil center, no ten skončil v náručí pripraveného Dúbravku.
7
Našťastie nebezpečné centre Modrića zatiaľ nachádzajú iba dobre postaveného Vavra.
6
importantLobotka prepadol a zrodila sa veľká šanca domáceho celku! Perišić ani Petković nepálil, no urobil to až Modrić a Vavro predviedol obranný zákrok!
5
importantDúbravka musel ísť k Petkovićovi a zobral mu loptu!
5
Vavro prekazil snahu Chorvátov. Slovensko sa bude brániť, pretože súper bude mať k dispozícii prvý rohový kop, ktorý zahrá najlepší futbalista sveta a kapitán Luka Modrić.
4
Domáci sa tlačili do zakončení v blízkosti slovenskej brány. Naši hráči súpera dostali za šestnástku.
3
Nedovolený zákrok domácej reprezentácie v strede poľa. Turpin prvýkrát musel použiť svoju píšťalku.
2
Lopta je na našej polovici, kde si ju hráči medzi sebou prihrávajú. Róbert Mak ju doviedol ku pokutovému územiu.
1
Chorváti sa ujali lopty. Čaletova prihrávka na Livakovića skoro zapríčinila roh pre Slovákov.
1

Chorvátsko: Livaković – Jedvaj, Ćaleta-Car, Perić, Barišić – Modrić (C), Brozović – Rebić, Vlašić, Perišić – Petković.
Náhradníci: Sluga, L. Kalinić – Melnjak, Brekalo, Kovačić, Oršić, Pašalić, Škorić, Rog, Badelj, Juranović, Bartolec.

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Vavro, Škriniar, Hancko – Kucka, Lobotka, Hamšík (C) – Rusnák, Boženík, Mak.
Náhradníci: Rodák, Greif – Valjent, Šatka, Haraslín, Greguš, Duda, Bero, Hrošovský, Ďuriš, Mráz, Špalek.

Rozhodca: Turpin..
Hráči sa vítajú, hľadisko v Rijeke je preplnené do posledného miesta.
Počasie nakoniec nebude prekážkou v tom, aby sa mohol duel uskutočniť. Slovenská hymna odznela, a teraz si vypočujeme tú chorvátsku.
Vážení futbaloví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní zápasu 9. kola kvalifikačnej skupiny E na EURO 2020 medzi Chorvátskom a Slovenskom.

Chorvátsko

Favorit skupiny má dvojbodový náskok pred Maďarskom. Doma sa bude opierať o silnú fanúšikovskú podporu, aj keď menil štadión. Zároveň sa však tím bude musieť zaobísť bez služieb Ivana Rakitića, ktorému sa obnovilo zranenie. Chorváti majú na konte len jedinú prehru. Málokto ale čakal, že majstri sveta doteraz nebudú mať istotu postupu.

Slovensko

6.9.2019. Tento dátum Slovákom na dlhšiu utkvie v pamäti. Vtedy sme totiž dostali výchovnú lekciu na domácej pôde, keď nás súper rozbil po výsledku 4:0. V prípade výhry sa zverenci trénera Pavla Hapala posunú na postupové druhé miesto pred Maďarsko. Bude to len krátkodobá záležitosť, keďže Maďari hrajú o tri dni neskôr s Walesom.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Domov»EURO 2021»Slováci neudržali vedenie nad vicemajstrami sveta, v Rijeke podľahli Chorvátom