Thorgan Hazard (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi po góle Rusom.
Thorgan Hazard (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi po góle Rusom. (Autor: SITA/AP)
TASR|17. nov 2019 o 11:42

Ruský útočník Arťom Dziuba prirovnal výsledok ku facke, ktorú zborná potrebovala.

PETROHRAD. Futbalisti Belgicka si v sobotňajšom šlágri dvoch postupujúcich tímov z kvalifikačnej I-skupiny majstrovstiev Európy 2020 poradili v Petrohrade s Ruskom hladko 4:1.

Pohodlný triumf lídra rebríčka FIFA režírovali bratia Eden a Thorgan Hazardovci.

Obaja rozhodli o víťazstve svojho tímu už v prvom polčase. Najskôr v 19. minúte presadil mladší z dvojice Thorgan, ktorému prihral brat, potom ešte pred prestávkou pridal dva góly 28-ročný Eden.

Úvod druhého polčasu sprevádzala vtipná situácia, keď obranca Dedryck Boyata vybehol na ihrisko v drese Michyho Batshuayiho, čo si uvedomil až po trinástich minútach.

Počas nich sa sústredil hlavne na priebeh hry a aj vďaka nemu nedovolili "červení diabli" žiadne prekvapenie.

Štvrtý gól pridal v 72. minúte Romelu Lukaku a na výsledku už nezmenil nič ani čestný zásah Georgija Džikiju o 7 minút neskôr.

"Vyzliekli nás donaha. Belgičania sú extrémne silní. Každý ich protiútok smrdel gólom. Takúto facku sme asi potrebovali. Musíme sa nad tým zamyslieť pretože toto je úroveň, na ktorej sa hrá na majstrovstvách Európy," povedal útočník Arťom Dziuba.

Belgičania uštedrili Rusom najvyššiu domácu prehru od roku 1912 a pokračujú v spanilej jazde kvalifikačnou I-skupinou.

Zverenci trénera Roberta Martineza vyhrali všetkých deväť doterajších stretnutí, čo sa okrem nich podarilo len Taliansku. Inkasovali pritom iba dvakrát, sami strelili 34 gólov.

V poslednom zápase privítajú v utorok 19. novembra na domácej pôde Cyprus. Rusi si môžu napraviť chuť v ten istý deň na pôde San Marina, ktoré je v skupine posledné bez bodového zápisu s hrozivým skóre 1:46.