Utorok, 10. december, 2019 | Meniny má Radúz

Vavra mi bolo ľúto, prešlo mu to pomedzi nohy, tvrdil Dúbravka

Slovenský brankár hovorí o prehre s Chorvátskom.

Zákrok Martina Dúbravku.Zákrok Martina Dúbravku.(Zdroj: TASR/Martin Baumann)

Pred médiá prišiel posledný, musel totiž absolvovať dopingovú kontrolu. V zápase chytil niekoľko šancí Chorvátov, aj tak však dostal brankár MARTIN DÚBRAVKA tri góly.

Predviedli ste viacero výborných zákrokov, ale tímu to na body nestačilo. Ako hodnotíte zápas proti Chorvátsku?

Počet šancí som nerátal. Snažil som sa sústrediť a pomôcť chlapcom výkonom aj slovne. Svoje zákroky by som isto vymenil za body.

Do 55. minúty ste viedli 1:0 a držali ste Chorvátov v neistote. Kde sa zápas zlomil?

V druhom polčase sme sa snažili prezentovať podobnou hrou ako v prvom. Chorváti nás však viac pritlačili a my sme cúvli. Hrali sme v hlbokom bloku. Prvý inkasovaný gól bol smolný. Lopta sa jednému z Chorvátov odrazila priamo do behu. A strela prešla Denisovi Vavrovi priamo pomedzi nohy.

Ako sa vám spolupracovalo s obranou?

Bolo tam veľa osobných aj hlavičkových súbojov. A chalani ich zvládli. Hlavne v prvom polčase to lietalo z oboch strán. Chorváti výborne zrealizovali štandardné situácie. Inkasovali sme tri góly a v takomto prípade sa ťažko hodnotí obrana. Bolo množstvo iných situácií, ktoré tiež mohli skončiť gólom.

Stopéra Denisa Vavra ste utešovali, ale na druhej strane ste naňho aj zakričali. Prečo?

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C69J2 na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M69J2 na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).