Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Kroos odmieta rolu favorita na európskom šampionáte

Nemci naposledy ovládli ME v roku 1996 po finálovom triumfe nad Českom 2:1 po predĺžení.

Toni Kroos oslavuje gól v zápase proti Bielorusku.Toni Kroos oslavuje gól v zápase proti Bielorusku. (Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Sobotňajším víťazstvom 4:0 nad Bieloruskom si futbalisti Nemecka zabezpečili postup na budúcoročné majstrovstvá Európy.

Ich cieľom bude napraviť si reputáciu z MS 2018 v Rusku, no jeden z lídrov mužstva Toni Kroos pripúšťa, že za súčasných okolností Nemecko určite nie je favoritom na zisk titulu kontinentálneho šampióna.

"Stále nám chýba trochu skúsenosti, ale niektoré procesy začínajú fungovať lepšie a lepšie. Uvidíme, ako na tom budeme tesne pred turnajom. Momentálne by som nás nepočítal medzi najväčších favoritov. To však nemusí nič znamenať," vyjadril sa Kroos, ktorého cituje aj špecializovaný portál onefootball.com.

Súvisiaci článok Belgičania ukázali Rusom modernu, excelovali Hazardovci Čítajte

Toni Kroos nie je síce žiadnym vyhláseným zakončovateľom, ale v posledných piatich súťažných dueloch štyrikrát skóroval.

Realu Madrid zariadil víťazstvo 1:0 v rámci Ligy majstrov na pôde Galatasarayu, v ligovom súboji strelil gól Leganés a v sobotu dvakrát napol sieť bránky Bieloruska.

V 55. min skóroval typickou strelou spoza šestnástky a sedem minút pred koncom sa parádne uvoľnil a gólmanovi Aleksandrovi Gutorovi nedal šancu.

Načítavam video...

Ginterova gólová premiéra

Po sobotňajšom dueli mal dvojnásobnú radosť obranca Matthias Ginter. Nielenže si Nemci zabezpečili postup na Euro 2020, ale 25-ročný rodák z Freiburgu strelil premiérový gól v národnom tíme.

Skúsenejší Manuel Neuer na to vtipne zareagoval: "Jeho prvý gól za Nemecko? No, po 29 zápasoch bolo na čase. Skóroval však veľmi pekne," skonštatoval brankár mníchovského Bayernu.

Waldschmidt utrpel zlomeninu a otras mozgu

Z nemeckého tábora si postup nemohol poriadne vycchutnať Luca Waldschmidt. Útočník Freiburgu skončil v nemocnici.

V závere zápasu sa dostal do tvrdého súboja s brankárom hostí Aleksandrom Gutorom, z ktorého si odniesol fraktúru tvárovej kosti, otras mozgu a pri páde si navyše zranil pravé koleno a členok. Na trávniku bol od 84. minúty.

Po ošetrení na ihrisku ho transportovali do nemocnice, kde sa podrobil vyšetreniam a zostal na pozorovaní, informovala agentúra DPA.