Haščák strelil za šestnásť minút hetrik. Košice doma rozobrali Mikuláš

Hokejisti HC Košice.
Hokejisti HC Košice. (Autor: SME)
SITA|19. nov 2019 o 20:22

Haščák nazbieral až šesť bodov.

BRATISLAVA. Steel aréna zažila v utorkovej predohrávke 26. kola hokejovej Tipsport ligy až dve výnimočné kanonády.

Domáci tím HC Košice si poradil s MHk 32 Liptovský Mikuláš 8:0 (3:0, 4:0, 1:0) a posunul sa v tabuľke na druhú priečku o bod pred majstrovskú Banskú Bystricu.

Košičania nastrieľali iba o jeden gól menej ako pri septembrovom najvyššom víťazstve v tejto sezóne na ľade Nitry (9:0).

Druhým výnimočným počinom boli 4 góly a 2 asistencie v podaní Marcela Haščáka. Reprezentačný útočník strelil druhý, tretí aj štvrtý gól svojho tímu, hetrik zaznamenal v rozpätí necelých 16 minút v prvej a druhej tretine.

Neskôr pridal ešte v 34. min gól na 7:0. Viacbodový zápas majú za sebou aj obranca David Růžička (0+3) a útočníci David Květoň (0+4), Pavel Klhůfek (1+2) a tiež kapitán Dávid Skokan (1+2).

Marcel Haščák sa dostal v tejto sezóne v 20 zápasoch na 19 gólov a 10 asistencií a o 4 body preskočil Tomáša Ziga a Jindřicha Abdula na čele tabuľky produktivity Tipsport ligy.

Štyrmi gólmi Haščák zároveň vyrovnal svoj zápis zo spomenutého septembrového zápasu v Nitre, čo je vyrovnanie rekordu aktuálnej sezóny v slovenskej najvyššej súťaži.

Tipsport liga 2019/2020 - predohrávka 26. kola - utorok - výsledok

Košice - Liptovský Mikuláš 8:0 (3:0, 4:0, 1:0)

Góly: 8. Bortňák (D. Růžička, Marcel Haščák), 11. Marcel Haščák (Květoň), 19. Marcel Haščák (Skokan, Květoň), 27. Marcel Haščák (Květoň, D. Růžička), 29. Klhůfek (D. Růžička, Milý), 30. Skokan (Květoň, Marcel Haščák), 34. Marcel Haščák (Skokan), 45. Jokeľ (Belluš, Klhůfek)

Rozhodovali: Valach, Orolin - Stanzel, Šoltés, vylúčení: 2:6 na 2 min., navyše Stehlík (L. Mik.) 10 min. + DKZ za nešp. správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 5066 divákov.

HC Košice: Košarišťan - Čížek, Růžička, Repe, Slovák, Michalčin, Koch, Bučko - Květoň, Bortňák, Haščák - Rapáč, Skokan, Klhůfek - Milý, Suja, Jokeľ - Belluš, Vrábeľ, Hrabčák

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin (21. Romančík) - Droppa, Petran, Kurali, Nemec, Roman, Mezovský, Stehlík, Smutný - Kriška, Piatka, J. Sukeľ - Rud. Huna, Oško, Lunter - Nechaj, Uhrík, Michalík - Haluška, Rób. Huna, Rich. Huna

Hlasy

/Zdroj: TASR/

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Prvý gól bol veľmi dôležitý. Dovtedy sme boli nervózni. Podarilo sa nám odskočiť na výraznejší rozdiel a sme radi, že sme zápas zodpovedne dohrali. To je pre náš tím dôležité, hráčom patrí pochvala za to, že nezačali vymýšľať. Takýto výkon sme dlhovali našim brankárom, ktorí podávajú výborné výkony počas celej sezóny."

Anton Tomko, tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš: "Košičania nastúpili koncentrovane a s výborným pohybom. My sme ako-tak obstáli do 8. minúty, v ktorej sme inkasovali prvý gól. Po ňom sme sa rozsypali. Bolo vidieť, že Košičania veľmi chceli odčiniť prehru v Miškovci. O svojom víťazstve rozhodli už v prvej tretine. Za nepriaznivého stavu sme to aj psychicky nezvládli."

Domov»Hokej»Slovensko»Haščák strelil za šestnásť minút hetrik. Košice doma rozobrali Mikuláš