Streda, 11. december, 2019 | Meniny má Hilda

Djokovič a Krajinovič boli suverénni. Španieli a Nemci postúpili už po singloch

V prípade Britov a Holanďanov rozhodla štvorhra.

Srbský tenista Novak Djokovič sa teší po víťazstve nad Japoncom Jošihitom Nišiokom v zápase A-skupiny finálového turnaja Davisovho pohára Srbsko - Japonsko.Srbský tenista Novak Djokovič sa teší po víťazstve nad Japoncom Jošihitom Nišiokom v zápase A-skupiny finálového turnaja Davisovho pohára Srbsko - Japonsko.(Zdroj: Bernat Armangue TASR/AP)

MADRID. Domáci španielski tenisti si na finálovom turnaji Davisovho pohára v Madride zabezpečili postup do štvrťfinále. V druhom vystúpení v B-skupine viedli po dvojhrách nad Chorvátskom 2:0.

Roberto Bautista-Agut zdolal Nikolu Mektiča 6:1, 6:3 a druhý bod pridal Rafael Nadal po triumfe 6:4, 6:3 nad Bornom Gojom.

Djokovič o postupe nepochyboval

V D-skupine si Austrálčania poradili s Belgičanmi 2:1, keď rozhodli už v dvojhre. Nick Kyrgios zdolal Steva Darcisa 6:2, 7:6 (9) a Alex De Minaur si poradil s Davidom Goffinom 6:0, 7:6 (4). Belgičania získali bod za štvorhru, keď John Peers a Jordan Thompson po prvom geme skrečovali.

Pri všetkej úcte k japonskému tímu, už po žrebe sme vedeli, že o prvé miesto v skupine sa s veľkou pravdepodobnosťou pobijú Srbsko s Francúzskom. Chvíľu mi trvalo, kým som sa dnes dostal do tempa, musel som si zvyknúť na kurt, na podmienky a na osvetlenie. Potom to však už išlo ako po masle. Teší ma, že som zvíťazil tak hladko, lebo Nišioka je nevyspytateľný hráč, jeho nohy patria k najrýchlejším na okruhu ATP.

Novak Djokovič

Tenisti Srbska vstúpili víťazne do finálového turnaja Davisovho pohára v Madride. V stredu si v A-skupine zaistili triumf nad Japonskom už po dvojhrách, keď viedli 2:0.

Najprv Filip Krajinovič zdolal Juičia Sugitu 6:2, 6:4, potom si Novak Djokovič poradil s Jošihitom Nišiokom 6:1, 6:2. Japonsko po druhej prehre stratilo šancu na postup do štvrťfinále.

"Pri všetkej úcte k japonskému tímu, už po žrebe sme vedeli, že o prvé miesto v skupine sa s veľkou pravdepodobnosťou pobijú Srbsko s Francúzskom. Chvíľu mi trvalo, kým som sa dnes dostal do tempa, musel som si zvyknúť na kurt, na podmienky a na osvetlenie.

Potom to však už išlo ako po masle. Teší ma, že som zvíťazil tak hladko, lebo Nišioka je nevyspytateľný hráč, jeho nohy patria k najrýchlejším na okruhu ATP," povedal Djokovič pre akreditované médiá.

Briti a Američania postúpili až po štvorhre

Aj Nemci rozhodli o triumfe nad Argentínou už po singloch. V úvodnej dvojhre zvíťazil Philipp Kohlschreiber nad Guidom Pellom 1:6, 6:3, 6:4. Druhý bod pridal Jan-Lennard Struff, ktorý si poradil s Diegom Sebastianom Schwartzmanom 6:3, 7:6 (8).

Veľkú Britániu poslal do vedenia nad Holandskom 1:0 v F-skupine Andy Murray, ktorý zvíťazil nad Tallonom Griekspoorom 6:7 (7), 6:4, 7:6 (5.). Holanďania vyrovnali vďaka Robinovi Haasemu, ktorý zvíťazil nad Danielom Evansom 3:6, 7:6 (5), 6:4.

Rozhodujúcu štvorhru však lepšie zvládli Briti. Jamie Murray a Neal Skupski zdolali pár Wesley Koolhof, Jean-Julien Rojer 6:4, 7:6 (6).

Američania zvíťazili nad Talianmi 2:1 a v tabuľke G-skupiny obsadili 2. miesto. Zápas rozhodla až štvorhra, v ktorej Sam Querrey s Jackom Sockom zdolali Simoneho Bolelliho a Fabia Fogniniho 6:7 (4), 7:6 (2), 6:4.

V tabuľke G-skupiny skončili druhí za Kanaďanmi a musia si počkať na vývoj v tabuľke druhých tímov, z ktorej postúpia dve najlepšie družstvá.

Davis Cup 2019 - finálový turnaj:

A-skupina

Srbsko - Japonsko 3:0

• Filip Krajinovič - Juiči Sugita 6:2, 6:4
  • Novak Djokovič - Jošihito Nišioka 6:1, 6:2
  • Janko Tipsarevič, Viktor Troicki - Ben McLachlan, Jasutaka Učijama 7:6 (5), 7:6 (4)

• Guido Pella - Philipp Kohlschreiber 6:1, 3:6, 4:6
  • Diego Sebastian Schwartzman - Lan-Lennard Struff 3:6, 6:7 (8)
  • Maximo Gonzalez, Leonardo Mayer - Kevin Krawietz, Andreas Mies 7:6 (4), 6:7 (2), 6:7 (18)