(ilustračný obrázok)
(ilustračný obrázok) (Autor: khl.ru)
TASR|20. nov 2019 o 16:52

Kazaň vyhrala štvrtý zápas za sebou.

MOSKVA. Slovenský brankár Július Hudáček priviedol v stredu hokejistov Spartaka Moskva v KHL k triumfu nad Lokomotivom Jarosľavl 4:3 po nájazdoch. Pripísal si celkovo 29 úspešných zákrokov, v nájazdoch potom neinkasoval ani raz.

Útočník Adam Liška zaznamenal asistenciu, no jeho Severstaľ Čerepovec prehral na ľade HK Soči 2:4. Hostia premárnili dvojgólový náskok z prvej tretiny.

Michal Čajkovský si pripísal premiérový trojbodový zápas v kariére. Tvrdý bek sa v stredajšom súboji jeho Dinama Moskva na ľade Dinama Riga podieľal na každom gól hostí pri remíze 3:3 v riadnom hracom čase.

Čajkovský v druhej tretine asistoval v presilovkách pri zásahoch Juusa Hietanena a Daniila Tarasova pri obrate skóre z 0:1 na 2:1, v tretej tretine v 57. min rovnako v početnej výhode sám skóroval a vyrovnal na 3:3. Duel dospel do predĺženia, v ktorom v poslednej sekunde rozhodol o triumfe hostí kapitán Vadim Šipačov.

Hráči Ak Bars Kazaň vyhral v KHL štvrtý zápas za sebou. V stredu uspeli na ľade Sibiru Novosibirsk 4:1 a potvrdili tak post lídra Východnej konferencie. Dva góly zaznamenal Kirill Petrov.

Ufa zdolala doma Červenú hviezdu Kchun-lun v zostave so slovenským útočníkom Dávidom Bondrom 1:0. Jediný presný zásah si pripísal už v 5. minúte Nikita Sošnikov.

KHL 2019/2020 - streda:

• Sibir Novosibirsk - Ak Bars Kazaň 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 41. Milovzorov - 3. Frattin, 34. a 53. Petrov, 48. Zaripov

• Salavat Julajev Ufa - Červená hviezda Kchun-lun 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 5. Sošnikov

HK Soči - Severstaľ Čerepovec 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

Góly: 35. Šmeljov, 48. Mosaljov, 59. Strömwall, 60. Rosén - 6. Jakimov, 10. Jakimov (LIŠKA)

• Spartak Moskva - Lokomotiv Jaroslavľ 4:3 pp a sn (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 20. Cypľakov, 33. Višnevskij, 42. Hersley, rozh. nájazd Rylov - 21. Iľjenko, 54. S. Da Costa, 59. Lander

• HC Viťaz - CSKA Moskva 2:3 pp (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 12. Nättinen, 54. Byvaľcev - 2. Grigorenko, 2. Tolčinskij, 64. Okulov

• HC Dinamo Riga - Dinamo Moskva 3:4 (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)

Góly: 28. McMillan, 42. Rēdlihs, 50. Sotnieks – 30. Hietanen, 39. Tarasov, 57. Čajkovský, 65. Šipačov (Jaškin)

Domov»Hokej»KHL»Hudáček vychytal triumf Spartaka Moskva, Liška asistoval za Čerepovec