Chára a Sekera prispeli asistenciami k víťazstvám svojich tímov

Zdeno Chára atakuje Rasmusa Ristolainena z Buffala v bránkovisku Tuukku Raska.
Zdeno Chára atakuje Rasmusa Ristolainena z Buffala v bránkovisku Tuukku Raska. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|22. nov 2019 o 06:22

V akcii bol aj ďalší slovenský bek Erik Černák, ktorý si osobné bodové štatistiky nevylepšil.

NEW YORK. Slovenskí obrancovia Zdeno Chára a Andrej Sekera si v NHL pripísali po jednej asistencii a prispeli tak k víťazstvám svojich tímov.

Boston zdolal Buffalo tesne 3:2. Kapitán Bruins asistoval pri prvom góle, keď v 14. minúte vystrelil od modrej čiary a strelu tečoval do siete Brad Marchand, ktorý pridal aj druhý gól. Jeho český spoluhráč z prvého útoku David Pastrňák ako prvý hráč v tejto sezóne prekonal hranicu 20 presných zásahov.

Kanonáda na Raska v prvej tretine

Zverenci tréner Brucea Cassidyho ukončili sériu troch domácich prehier, všetky sa však zrodili po riadnom hracom čase. Bruins vyhrali napriek tomu, že v prvej tretine ich Sabres prestrieľali 17:4 a celkovo v zápase 38:27.

"V prvej tretine sme hrali tak zle, že môžeme byť radi, že sme neprehrávali o 5 gólov, ale bola po nej remíza. Ešte že sme tam mali vzadu Raska, to bolo dobré. Celkovo si môžeme veľa vecí vyčítať, ale na konci sa vždy ráta iba víťazstvo a body. Sezóna je dlhá a nemôžete podávať v každom zápase najlepšie výkony," zhodnotil Brad Marchand na webe NHL.

Brankár Jaroslav Halák bol na striedačke Bruins, zápas odchytal Fín Tuukka Rask.

Stars predĺžili víťaznú sériu na päť duelov

Aj Andrej Sekera sa podieľal na prvom góle svojho tímu, keď v 28. minúte pálil z rohu útočného pásma a odrazenú strelu dorazil Mattias Janmark.

Dallas viedol už 3:0, ale Winnipeg vyrovnal na 3:3. Víťazný gól strelil už v treťom stretnutí po sebe kapitán Stars Jamie Benn.

Stars predĺžili víťaznú sériu na päť duelov, bodovali v desiatom zápase v rade.

V akcii bol aj ďalší slovenský bek Erik Černák, ktorý si osobné bodové štatistiky nevylepšil, ale tiež sa tešil zo zisku bodov pre Tampu Bay na ľade Chicaga 4:2.

Černák sa počas vyše 18 minút na ľade prezentoval tradične tvrdou hrou do tela, rozdal 4 bodyčeky a pripísal si aj 1 zablokovanú strelu, 2 trestné minúty a 1 mínusový bod.

Útočník Alex Killorn a obranca Victor Hedman v drese Tampa Bay predĺžili svoje bodové série na šesť zápasov. Dosiahli počas nich zhodne 9 bodov.

Víťazná premiéra nového trénera Toronta

Sheldon Keefe sa len pár hodín po tom, čo prevzal trénerskú taktovku v Toronte, dočkal hneď aj víťazstva.

Maple Leafs zvíťazili na ľade Arizony 3:1 a ukončili sériu šiestich prehier. Výrazne k tomu prispel dánsky brankár Frederik Andersen 30 zákrokmi, o shutout prišiel až 17 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

Švédsky krídelník Pierre Egvall sa v druhom zápase v NHL v kariére dočkal prvého gólu. Nový tréner Maple Leafs Keefe predtým päť sezón viedol Toronto Marlies v American Hockey League, v roku 2018 s tímom vybojoval Calder Cup.

"Odohrali sme dobrý zápas. Viac ako hra ma potešila energia v tíme. Užíval som si svoj prvý zápas pri tomto tíme, prepojenie s hráčmi aj energiu na striedačke," povedal Sheldon Keefe, cituje ho portál NHL.

"Získali sme dôležité dva body po tom všetkom, čo sa udialo v posledných týždňoch a najmä ostatných 36 hodinách," zdôraznil 15-gólový strelec Toronta Auston Matthews.

Päťgólový obrat Floridy

Florida otočila duel s Anaheimom z 0:4 na 5:4, keď obrat dokonal v 22. sekunde predĺženia svojim druhým gólom v zápase obranca Aaron Ekblad.

Podobný kúsok sa Panthers podaril druhýkrát v priebehu desiatich dní, keď nedávno zmazali štvorgólový deficit pri víťazstve 5:4 po nájazdoch nad Bostonom.

"Máme viacero hráčov, ktorí dokážu strieľať góly. Aj preto sme schopní zvrátiť aj takéto stavy," povedal Brett Connolly, ktorý dvomi gólmi v priebehu 27 sekúnd v závere druhej tretiny naštartoval obrat.

Florida strelila 84 gólov a má druhú najlepšiu ofenzívu v lige po Washingtone (90). Viac ako raz v jednej sezóne dokázal otočiť skóre zo štvorgólového manka v histórii NHL predtým len Edmonton Oilers (1983-84).

Islanders zostali na bodovej vlne

Hokejisti New Yorku Islanders bodovali aj v šestnástom zápase po sebe a utvorili tým klubový rekord. Islanders zdolali Pittsburgh Penguins aj v druhom zápase v rozpätí troch dní a znova v predĺžení.

Na výhru 5:4 nadviazali triumfom 4:3 a v oboch prípadoch v predĺžení rozhodol útočník Brock Nelson. Svoj päťstý zápas v NHL oslávil 28-ročný Američan dvomi gólmi a honorom prvej hviezdy zápasu.

"Je to výnimočná chvíľa, ale počas zápasu o tom nepremýšľame. Ak sa však po čase obzrieme, zapamätáme si to navždy. Znamená to, že máme výnimočných hráčov, ktorí veria jeden druhému a každý deň na sebe pracujú. Momentálne máme také sebavedomie, že vieme stále nájsť spôsob ako zvíťaziť," uviedol Brock Nelson k sérii 16 zápasov bez prehry.

Hráči NY Islanders vstúpili do NHL v roku 1972 a odvtedy sa trikrát tešili z 15-zápasových sérií s minimálne bodom na konte. Až teraz sa prvýkrát dostali na 16 takýchto duelov.

Pittsburgh nastúpil bez zraneného kapitána Sidneyho Crosbyho, ale aj ďalších troch hráčov základnej zostavy Nicka Bjugstada, Krisa Letanga a Justina Schultza. Hráči si napriek prehre vyslúžili pochvalu od trénera Mika Sullivana.

"Podali sme kolektívny výkon. Takto musíme hrať najmä ak vezmeme do úvahy okolnosti, ktoré nás práve postihli," povedal Sullivan.

NHL 2019/2020 - základná časť - 22. november:

Boston - Buffalo 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 14. Marchand (CHÁRA, Pastrňák), 35. Marchand (Grzelcyk, Heinen), 42. Pastrňák (Heinen, Bergeron) - 6. Ristolainen (Eichel, Olofsson), 53. Montour (Sheary, Dahlin). Brankári: Rask - Ullmark, strely na bránku: 27:38, 17.850 divákov.

/Obranca Zdeno Chára (Boston) 0+1, odohral 25:50 min, 1 plusový bod, 1 strela na bránu, 1 hit /

Carolina - Philadelphia 3:5 (2:2, 0:1, 1:2)

Góly: 4. Aho (Teräväinen, Pesce), 5. Teräväinen (Svečnikov, Dzingel), 44. Wallmark (McGinn, Edmundson) - 7. Giroux (Konecny, Myers), 14. Provorov (Giroux, Konecny), 23. Frost (Giroux), 52. Giroux (Frost, Konecny), 60. Hayes (Raffl). Brankári: Mrázek - Elliott, strely na bránku: 36:23, 14.734 divákov.

Columbus - Detroit 5:4 (1:1, 1:2, 3:1)

Góly: 6. Texier (Jones, Atkinson), 25. Atkinson (Jones, Werenski), 48. Bjorkstrand (Nyquist, Dubois), 49. Jenner (Bjorkstrand, Gavrikov), 54. Robinson (Werenski, Wennberg) - 13. Bertuzzi (Mantha, Bowey), 37. Hronek (Fabbri, Athanasiou), 37. Glendening (Nielsen), 57. Bertuzzi (Cholowski, Athanasiou). Brankári: Korpisalo - Howard, strely na bránku: 37:26, 14.417 divákov.

Florida - Anaheim 5:4 pp (0:1, 2:3, 2:0 - 1:0)

Góly: 39. Connolly (Vatrano), 40. Connolly (Trocheck, Stralman), 52. Ekblad (Huberdeau, Barkov), 56. Toninato (Ekblad, Hoffman), 61. Ekblad (Huberdeau, Barkov) - 18. Jones (Silfverberg, Larsson), 28. Ritchie (Kaše, Gudbranson), 36. Rakell (Fowler, Getzlaf), 39. Kaše. Brankári: Bobrovskij - Gibson, strely na bránku: 28:32, 11.316 divákov.

New York Islanders - Pittsburgh 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 16. Mayfield (Barzal), 32. Beauvillier (Brassard, Pulock), 56. Nelson (Beauvillier, Barzal), 65. Nelson (Barzal) - 2. Malkin (Guentzel, Marino), 22. Rust, 60. Hörnqvist (Malkin, Dumoulin). Brankári: Greiss - Murray, strely na bránku: 24:26, 13.212 divákov.

Minnesota - Colorado 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Góly: 22. Zuccarello (Koivu, Suter), 23. Greenway (Kunin, Eriksson), 50. Zucker (Staal, Suter) - 35. Makar (MacKinnon, Burakovsky), 39. Makar (Burakovsky, Girard). Brankári: Stalock - Grubauer, strely na bránku: 31:27, 17.574 divákov.

Nashville - Vancouver 3:6 (1:2, 1:3, 1:1)

Góly: 9. Johansen (Josi, Arvidsson), 25. Järnkrok (Granlund, Smith), 49. Duchene (Järnkrok, Granlund) - 17. Pettersson (Hughes, Horvat), 19. Graovac (Edler, Leivo), 28. Miller (Boeser, Pettersson), 39. Boeser (Hughes, Miller), 39. Horvat (Pettersson, Hughes), 58. Pearson. Brankári: Rinne (41. Saros) - Markström, strely na bránku: 48:23, 17.168 divákov.

St. Louis - Calgary 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 13. Sanford (Thomas), 27. Sundqvist (Sanford), 30. Perron (Pietrangelo, Schenn), 43. Sundqvist (Sanford, Thomas), 50. Dunn (Thomas, Sanford). Brankári: Binnington - Rittich, strely na bránku: 31:40, 18.096 divákov.

Dallas - Winnipeg 5:3 (0:0, 3:1, 2:2)

Góly: 28. Janmark (SEKERA, Perry), 30. Dickinson (Fedun, Perry), 34. Faksa (Perry), 56. Benn, 60. Seguin (Dickinson, Heiskanen) - 34. Connor (Scheifele), 49. Laine (Poolman, Perreault), 56. Sbisa (Copp, Beaulieu). Brankári: Bishop - Helleybuyck, strely na bránku: 36:26, 18.133 divákov.

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 19:58 min, 0+1, 1 plusový bod, dve strely na bránu, 1 zablokovaná strela/

Chicago - Tampa Bay 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)

Góly: 49. Seabrook (Saad, Toews), 58. Strome (Shaw, Kane) - 17. Sergačov (Gourde, Maroon), 50. Cirelli (Hedman, Killorn), 53. Point (Palát), 59. Paquette (Cirelli, Killorn). Brankári: Crawford - McElhinney, strely na bránku: 34:35, 21.336 divákov.

/Obranca Erik Černák (Tampa) odohral 18:16 min, 1 mínusový bod, 2 trestné minúty, dve strely na bránu, 4 hity/

Arizona - Toronto 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 60. Hinostroza (Dvorak, Oesterle) - 20. Barrie (Michejev, Muzzin), 37. Engvall, 41. Matthews (Nylander, Michejev). Brankári: Kuemper - Andersen, strely na bránku: 31:33, 12.495 divákov.

Vegas - San Jose 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 50. McNabb (Carrier) - 22. Meier (Gambrell), 64. Couture (Vlasic). Brankári: Fleury - Dell, strely na bránku: 38:29, 18.275 divákov.

Los Angeles - Edmonton 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Góly: 2. Toffoli (Carter, Doughty), 15. Kopitar (Brown, Doughty), 20. Carter (Grundström, Toffoli), 32. Amadio (Prochorkin, Doughty), 58. Toffoli (Carter, Amadio) - 21. McDavid. Brankári: Quick - Smith (21. Koskinen), strely na bránku: 30:26, 15.539 divákov.