SME
Streda, 19. február, 2020 | Meniny má Vlasta

Vlhová nedokončila druhé kolo slalomu v Levi, vyhrala Shiffrinová

Slovenka viedla po prvom kole.

Petra Vlhová (v strede) v cieli po páde v 2. kole slalomu v Levi s Mikaelou Shiffrinovou (vľavo) a Wendy Holdenerovou.Petra Vlhová (v strede) v cieli po páde v 2. kole slalomu v Levi s Mikaelou Shiffrinovou (vľavo) a Wendy Holdenerovou.(Zdroj: Alessandro Trovati - TASR/AP)

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2019/2020 - Levi (Fínsko)

Slalom žien - po 2. kole:

1.Mikaela ShiffrinováUSA1:57,57 min
2.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko+1,78 s
3.Katharina TruppeováRakúsko+1,94 s
4.Anna Swenn-LarssonováŠvédsko+2,41 s
5.Nina Haver-LoesethováNórsko+2,51 s
6.Michelle GisinováŠvajčiarsko+3,17 s
9.Martina DubovskáČesko+3,67 s
.Petra VlhováSlovenskonedokončila 2. kolo
Článok pokračuje pod video reklamou

LEVI. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nedokončila druhé kolo sobotného slalomu Svetového pohára. Vo fínskom Levi po prvom kole viedla, ale chyba za úvodným medzičasom ju stála šancu na víťazstvo.

To si vybojovala Američanka Mikaela Shiffrinová pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou (+1,78 s) a Rakúšankou Katharinou Truppeovou (+1,94 s), ktorá sa premiérovo v kariére dostala na pódium.

Shiffrinová prekonala Stenmarka

Dvadsaťštyriročná Shiffrinová dosiahla 61. prvenstvo v pretekoch SP, z toho 41. v slalome, ktorým sa v tejto disciplíne osamostatnila na čele historického poradia od Švéda Ingemara Stenmarka.

Ako prvá sa v hmle najsevernejšieho dejiska Svetového pohára vydala na trať práve Shiffrinová a dlho to vyzeralo, že si vypracuje suverénny náskok pred zvyškom štartového poľa.

Súvisiaci článok Vlhová vyhrala prvé kolo slalomu v Levi. Shiffrinová stráca trinásť stotín Čítajte 

Na úvodných medzičasoch ju síce prekonala Švajčiarka Wendy Holdenerová, ale aj ona bez väčšej chyby nabrala výrazný odstup a ukázala, že Shiffrinovej len nevyšla vrchná časť stopercentne.

Pred strminou ju však zneistila prejazdová vlna, keďže s číslom 1 nemala informácie o jej realizácii.

Shiffrinová našla v prvom kole premožiteľku až na záver elitnej žrebovanej skupiny, Vlhová so sedmičkou síce na prvých dvoch úsekoch zaostávala, ale profil kopca jej umožnil zatlačiť v strmej pasáži.

Na treťom medzičase už viedla a do cieľa si priniesla 13-stotinový náskok na fenomenálnu Američanku. Tretia bola Rakúšanka Katharina Truppeová už s mankom 0,99 s.

Vlhová vbehla do ryhy

Dvadsaťštyriročná slovenská reprezentantka viedla po prvom kole slalomu prvýkrát po osemnástich súťažiach Svetového pohára, v Aspene 2017 pretavila vedúcu pozíciu na víťazstvo.

Tentoraz sa jej to nepodarilo, Shiffrinová na ňu utvorila tlak najlepším časom druhého kola, keď jej opticky chýbala agresivita, ale vynahradila si to čistými prejazdmi.

Vlhová ešte na prvom medzičase zvýšila o stotinku náskok, no vbehla do ryhy a pád zmaril jej šance potvrdiť, že v úvodnom slalome sezóny sa jej zvyklo dariť.

V Levi absentuje na pódiu len po druhý raz po premiére v roku 2013, pri predchádzajúcich troch účastiach zakaždým skončila v elitnej trojke, v roku 2017 vyhrala.

Na druhé miesto sa vyšvihla Holdenerová, ktorá si udržala dynamiku oblúkov pozdĺž celej trate a nezdolala jedine Shiffrinovú.

Truppeová zostala na tretej priečke, životný výsledok si pripísala česká reprezenantka Martina Dubovská, ktorá so štartovým číslom 56 obsadila deviatu pozíciu.

Priebežné poradie vo Svetovom pohári (po 2 zo 41 pretekov)

1.Mikaela ShiffrinováUSA180 b
2.Alice RobinsonováNový Zéland100 b
3.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko96 b
4.Katharina TruppeováRakúsko72 b
4.Mina Fürst HoltmannováNórsko72 b
6.Michelle GisinováŠvajčiarsko69 b
25.Petra VlhováSlovensko18 b

Online prenos: Slalom - 2. kolo - Levi 2019 (lyžovanie, Petra Vlhová, LIVE, NAŽIVO, dnes)

Zjazdové lyžovanie

23. November 2019 o 13:15
SP - slalom žien, 2. kolo, Levi
Prenos
Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko. Zostáva nám veriť, že Petra Vlhová si všetku smolu v sezóne vyničila v úvodnom slalome ročníka a že ju potom čakajú len pozitívne veci a výsledky.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok víkendu.

Do čítania, priatelia!
Konečné poradie po 2. kole slalomu:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:57,57

2. Wendy Holdenerová (SUI) +1,78
3. Katharina Truppeová (AUT) +1,94

4. Anna Swenn-Larssonová (SWE) +2,41
5. Nina Haver-Løsethová (NOR) +2,51
6. Michelle Gisinová (SUI) +3,17
7. Katharina Liensbergerová (AUT) +3,24
8. Katharina Huberová (AUT) +3,40
9. Martina Dubovská (CZE) +3,67
10. Lena Dürrová (GER) +3,73
...
24. Gabriela Capová (CZE) +5,16
...
28. Nella Korpiová (FIN) +5,91

Nedokončili: Petra Vlhová (SVK) a Asa Andová (JPN)
Cenný výsledok dosiahla Češka Martina Dubovská. Ta sa dostala do druhého kola so štartovým číslom 56, v cieli jej patrí konečná 9. priečka. Druhá z Češiek v 2. kole bola Gabriela Capová – tá si uchmatla rovnako cennú 24. pozíciu.

V druhom kole si oproti prvému najviac polepšila Katharina Gallhuberová (z 27. na 15. miesto), naopak si najviac pohoršila Marina Wallnerová (z 14. na 28. priečku). Samozrejme do tejto štatistiky môžeme smutne započítať aj Petru Vlhovú.
Víťazkou sa teda stáva Mikaela Shiffrinová s výrazným náskokom 1,78 stotín sekundy pred Wendy Holdenerovou a Katharinou Truppeovou. Stupeň víťazov tak obsadila Američanka, Švajčiarka a Rakúšanka.
Petre Vlhovej našťastie nič nie je, na vlastných sa dostala dole do cieľa. Bohužiaľ to dnes bude bez bodu pre slovenskú reprezentantku.
KoniecDruhé kolo slalomu žien vo fínskom Levi sa práve skončilo.
1To je neskutočná smola. Petra Vlhová vypadáva pred druhým medzičasom. Slovenka to rozbehla vo výbornej rýchlosti, avšak vypadáva na jednej z brán...
2Mikaela Shiffrinová na strom svahu získala vyše päť desatín, v záverečných metroch ešte pridala a ide na prvé miesto! Najlepšie druhé kolo s časom 58,79 – celkovo 1:57,57 pre americkú slalomárku! Hodená rukavica pre Petru!
2Nasleduje úplne iná kategória. Shiffrinová verzus Vlhová. Začína ho Američanka, ktorá na prvých dvoch medzičasoch o čosi proti Truppeovej stratila.
3Posledná z Rakúšaniek už pred strmým svahom stratila celý svoj náskok. V najťažšej časti trate ale získala cenný čas späť, avšak pred cieľom opäť stratila vyše tri desatiny! Katharina Truppeová putuje na druhé miesto, Holdenerová má istú 3. pozíciu!
3Katharina Truppeová má na Holdenerovú náskok 56 stotín. Bude to stačiť na uhájenie tretej priečky? Zistíme to už za menej ako minútu.
4Švédska pretekárka na strmej časti stratila pol sekundy, skúsená lyžiarka je v cieli priebežne druhá s odstupom 63 stotín sekundy.
4Blížime sa k pódiu. Bojuje sa najmä o tretie miesto. Anna Swenn-Larssonová by oň chcela zabojovať. Musí však poraziť Holdenerovú, na ktorú má k dobru 24 stotín sekundy.
5Nórka Nina Haver-Løsethová nemala šancu držať krok s tempom, ktoré nasadila Holdenerová. Severanka s druhým najlepším druhým kolom, no je z toho strata 73 stotín sekundy a priebežné druhé miesto.
6Wendy Holdenerová ako jedna z top favoritiek. Švajčiarka zrýchľovala na každom medzičase, až je v cieli pohodlne prvá. Čas v druhom kole 59,15! Náskok na Gisinovú je priepastných 1,39 stotín sekundy! Bude toto možný atak na stupeň víťazov?
7Strata 45 stotín na poslednom medzičase, Katharina Huberová končí priebežne na treťom mieste! Rakúsku sa v posledných minútach nedarí, Huberová kýve do kamery so zatrpknutým výrazom v tvári.
8Katharina Liensbergerová načína rakúsku trojicu v poslednej osmičke. Liensbergerová spokojná asi nebude, každým metrom strácala tisíciny sekundy. V cieli je Rakúšanka druhá s odstupom 7 stotín za Gisinovou.
Nasleduje televízna prestávka.
Priebežné poradie:

1. Michelle Gisinová (SUI) 2:00,74

2. Martina Dubovská (CZE) +0,50
3. Lena Dürrová (GER) +0,56

4. Emelie Wikströmová (SWE) +0,58
5. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +0,93
9Michelle Gisinová síce v úvode stratila výrazne zo svojho náskoku, ale potom ukázala svoje kvality. Švajčiarka na spodnej časti zrýchlila a je markantne prvá o pol sekundy! Najrýchlejšie druhé kolo s časom 1:00,08.
10V cieli je Češka Martina Dubovská prvá o šesť stotín pred Dürrovou. To budú cenné body pre českú reprezentantku. Životný výsledok, TOP 10 je istá!
10Dubovská po dvoch medzičasoch stále prvá a dokonca vylepšila náskok na 55 stotín sekundy.
10Teraz príde na svah Martina Dubovská. Tá v prvom kole z 56. miesta ukázala desiaty najlepší čas a na začiatku toho druhého má k dobru 40 stotín.
11Posledná Nemka na trati. Lena Dürrová to rozbehla na jednotku, na strmom sklone svahu ale stratila a vo výsledku je napriek tomu prvé miesto o dve stotiny pred Švédkou Wikströmovou.
12Emelie Wikströmová predviedla parádny záver, Švédka ide do čela s najlepším druhým kolom v čase 1:00,10! Holtmannovú nechala za sebou o 35 stotín sekundy. Parádna jazda, toto bude pravdepodobne aj na umiestnenie v TOP 10 a možno aj viac.
13Na výkon z prvého kola nenadviazala ani jej krajanka Marina Wallnerová. Obrovská strata na spodnej časti trate, je z toho predposledná 16. pozícia.
14Už na úvodných metroch Nemka Christina Ackermannová nestíhala a naberala stratu. Vo finiši je z toho priebežná 5. priečka s vyše polsekundovou stratou.
15Mina Fürst Holtmannová po prestávke predviedla skvelú jazdu a znovu sa nám mení líderka. Nórka poráža Hectorovú o 15 stotín.
Nasleduje televízny brejk.
Priebežné poradie:

1. Sara Hectorová (SWE) 2:01,82

2. Franziska Gritschová (AUT) +0,11
3. Katharina Gallhuberová (AUT) +0,21

4. Maren Skjøldová (NOR) +0,39
5. Aline Daniothová (SUI) +0,41
...
11. Gabriela Capová (CZE) +0,91
16Prvú polovicu druhého kola uzavrela Sara Hectorová. Švédka bola na poslednom medzičase prvá o dve stotiny, napokon severanka zostáva prvá o jedenásť stotín sekundy! Hectorová sa veľmi teší!
17Thea Louise Stjernesundová s jedenástym najlepším druhým kolom. Aj preto nastal prepad Nórky na siedme miesto.
18Rovné dve desatiny strany v podaní Aline Daniothovej stratené na strmom svahu. Švajčiarka vo finále štvrtá s odstupom troch desatín sekundy na Gritschovú.
19Konečne zmena na prvej priečke. Franziska Gritschová strácala postupne náskok, napokon si ale udržala k dobru jednu desatinu pred krajankou Gallhuberovou. Dve Rakúšanky na prvých dvoch miestach.
20Dve mierne zaváhania Švédky v posledných častiach svahu. Estelle Alphandová mala na to skončiť prvá, aktuálne je však tretia.
21Martina Peterliniová mala nakročené aj k lepšiemu výsledku. 22-ročná Talianka v dolnej časti výrazne stratila, je tak až ôsma s mankom takmer jednej sekundy.
21Paula Moltzanová po štvrtom najlepšom druhom kole tretia v priebežnom poradí. Už tradične prišla najväčšia strata na strmom sklone svahu.
23Nie je tomu tak v tomto prípade. Elena Stoffelová mala na posledných desiatkach metrov mierne problémy, na záverečnom sektore stratila priepastných šesť desatín. Štvrté miesto pre Švajčiarku.
24Ani teraz sa líderka nemení. Maren Skjøldová mala na každom medzičase niečo k dobru, napokon ale končí za vedúcou Rakúšankou o 18 stotín sekundy. Nórka asi nebude veľmi spokojná.
25Marlene Schmotzová z Nemecka mala na začiatku jazdy náskok 11 stotín na Gallhuberovú. Slalom Nemky bol ako na hojdačke, Schmotzová napokon v poslednom sektore stratila a je priebežne druhá o 35 stotín sekundy.
26Z 59. miesta na štarte sa dostala do TOP 30 Nella Korpiová. Najmladšia pretekárka v druhom kole, Fínka sa radí na posledné 4. miesto po slabom závere.
27Katharina Gallhuberová z Rakúska otvorila rakúsku časť druhého kola. Skvelá strmá časť, Rakúšanka ide jasne do vedenia o sedem desatín. Najlepšie druhé kolo – čas 1:00,18.
28Gabriela Capová finišuje napokon s náskokom 11 stotín sekundy a ide do vedenia.
28Na rad prichádza Češka Gabriela Capová. Tá po prvom medzičase vedie o pol sekundu.
29Erin Mielzynská z Kanady už do cieľa prišla. Stanovila tak čas kola na 1:00,95 a celkový čas na 2:02,84.
30To je smola. Japonka by mala istý bod, no s dvomi výraznými chybami závod nedokončila. Asa Andová má hlavu v smútku.
ŠtartDruhé kolo slalomu žien vo fínskom Levi sa práve začalo.
Petra Vlhová so štartovacím číslom 7 ovládla prvé kolo slalomu vo fínskom Levi! O trinásť stotín sekundy porazila Američanku Mikaelu Shiffrinovú, o sekundy bez jednej stotiny Rakúšanku Truppeovú. Slovenka sa tak bude s určitosťou biť o víťazstvo.

Českých fanúšikov potešila s vysokým číslom 56 Martina Dubovská. Češka sa vyšvihla na famózne 10. miesto po prvom kole a čaká ju nečaká účasť nielen medzi najlepšou tridsiatkou, ale z pohľadu štartu v druhom kole aj medzi elitou.

Do druhého kola sa prepracovala aj druhá z Češiek – Gabriela Capová, tá skončila na 28. priečke. Nedarilo sa len Tereze Novej, ktorá obsadila poslednú 62. pozíciu. Prvé kolo nedokončilo 11 slalomárok.
Konečné poradie po 1. kole:

1. Petra Vlhová (SVK) 58,65s

2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,13
3. Katharina Truppeová (AUT) +0,99

4. Anna Swenn-Larssonová (SWE) +1,31
5. Nina Haver-Løsethová (NOR) +1,46
6. Wendy Holdenerová (SUI) +1,55
7. Katharina Huberová (AUT) +1,65

8. Katharina Liensbergerová (AUT) +1,69
9. Michelle Gisinová (SUI) +2,01
10. Martina Dubovská (CZE) +2,11
11. Lena Dürrová (GER) +2,51
12. Emelie Wikströmová (SWE) +2,57
13. Marina Wallnerová (GER) +2,63
13. Christina Ackermannová (GER) +2,63
15. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +2,67

16. Sara Hectorová (SWE) +2,69
17. Thea Louise Stjernesundová (NOR) +2,73
18. Aline Daniothová (SUI) +2,82
19. Franziska Gritschová (AUT) +2,87
20. Estelle Alphandová (SWE) +2,88
21. Martina Peterliniová (ITA) +2,96
21. Paula Moltzanová (USA) +2,96
23. Elena Stoffelová (SUI) +3,02
24. Maren Skjøldová (NOR) +3,06
25. Marlene Schmotzová (GER) +3,09
26. Nella Korpiová (FIN) +3,17
27. Katharina Gallhuberová (AUT) +3,20
28. Gabriela Capová (CZE) +3,23
29. Erin Mielzynská (CAN) +3,24
30. Asa Andová (JPN) +3,35
---------------------------------------------------------
31. Ana Buciková (SLO) +3,41
31. Magdalena Fjällströmová (SWE) +3,41
33. Laurence St. Germainová (CAN) +3,47
34. Maruša Ferková (SLO) +3,48
35. Josephine Forniová (FRA) +3,63
...
60. Nina O'Brienová (USA) +6,59
61. Anna Gulliová (ITA) +7,35
62. Tereza Nová (CZE) +8,15

Prvé kolo nedokončilo 11 pretekárok vrátane Kristin Lysdahlovej z Nórska, ktorá štartovala ako štvrtá v poradí.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z druhého kola slalomu vo Fínskom Levi. Sezóna sa len začína, čo je pre fanúšika zjazdového lyžovania len dobré.

Petra Vlhová má v slalome v Levi skvelú bilanciu. Za uplynulé tri roky sa tu vždy zmestila na stupeň víťazov. Výborne má našliapnuté aj dnes, keď triumfovala v 1. kole s náskokom 13 stotín sekundy na Američanku Shiffrinovú. Bude sa Slovenka po prechode cieľom tešiť z prvenstva?

Druhé kolo sa začne o 13:15.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Fakulta posiela študentov do verejných inštitúcia vzdeláva ich
 2. Moderné, inovatívne a praktické štúdium práva? U nás sa to dá!
 3. Prečo je Nitra rajom študentov?
 4. Študuj matematiku, fyziku a informatiku v Prahe
 5. SME.sk môžete teraz čítať 30 dní úplne zadarmo
 6. Ako si prepojiť auto so smartfónom?
 7. Kto bude ďalší? Hľadajte s nami Učiteľa Slovenska
 8. Potraviny išli ľuďom v núdzi, uvarili 4,7 milióna porcií jedál
 9. Strávte Veľkú noc inak. Cestujte za dobrodružstvom
 10. Čo by ste mali vedieť pred tým, ako sa pustíte do investovania?
 1. Študuj matematiku, fyziku a informatiku v Prahe
 2. Prečo je Nitra rajom študentov?
 3. Moderné, inovatívne a praktické štúdium práva? U nás sa to dá!
 4. Fakulta posiela študentov do verejných inštitúcia vzdeláva ich
 5. SME.sk môžete teraz čítať 30 dní úplne zadarmo
 6. Do BILLA športovej rodiny pribudla biatlonistka Paulína Fialková
 7. Heroes: Klienti sú naši hrdinovia
 8. Domácnosti teraz môžu získať dotáciu až 3 400 eur
 9. Jarné prázdniny na lyžiach? Jednoznačne v Jasnej
 10. Hollého 6 – reprezentatívne kancelárie v centre Žiliny
 1. Viete aký dôchodok budete mať? Radšej si ho vypočítajte 18 701
 2. Vyrábali kozmetiku, o ktorú nebol záujem. Napriek tomu prerazili 12 306
 3. Strávte Veľkú noc inak. Cestujte za dobrodružstvom 9 991
 4. Mexiko, Maldivy či Maurícius. Kam ísť za TOP exotikou v zime? 8 087
 5. Bytová kríza. Ako na daňové priznanie? Kam investovať? 7 232
 6. Darujte od srdca pre rozum 6 780
 7. SME proti extrémizmu na školách 6 134
 8. Peniaze z poistky môžete dostať rýchlejšie. Poradíme vám ako 5 974
 9. Iná tvár Turecka: Oplatí sa navštíviť Severný Cyprus? 5 886
 10. Obraz, ktorý chceli komunisti do každého bytu, ide na kreditky 5 786

Téma: Sme v obrazoch

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Hlavné správy zo Sme.sk

Podcast Dobré Ráno.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Zodpovedná zmena Smeru: Odchod zo scény

Smer vypratal kulturáky a náhrada neprišla.

Peter Tkačenko
Mojmír Mamojka.