Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Chára prispel asistenciou k výhre Bostonu, Montreal s Tatarom neudržal štvorgólové vedenie

Washington s Pánikom nestačil na Vancouver.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára pomohol v noci na nedeľu v zámorskej NHL jednou asistenciou k domácemu víťazstvu Bostonu nad Minnesotou 5:4 po predĺžení.

Pre kapitána Bruins to bol desiaty bod (4+6) v 23 tohtosezónnych vystúpeniach. Jeho krajan Jaroslav Halák bol opäť na striedačke, v bránke Bruins sa predstavil Fín Tuukka Rask.

V ďalšom zápase Montreal s Tomášom Tatarom neudržal proti New Yorku Rangers náskok 4:0 a prehral doma s Rangers 5:6. Tampa Bay s Erikom Černákom si poradila s Anaheimom 6:2.

Radosť z triumfu mal aj ďalší slovenský obranca Andrej Sekera, ktorého Dallas zdolal Chicago 2:1 po samostatných nájazdoch a natiahol sériu víťazstiev už na šesť zápasov.

Hokejisti Washingtonu prehrali v sobotňajšom dueli zámorskej NHL doma s Vancouverom 1:2 po nájazdoch. Jediný úspešný exekútor v nich bol až v siedmej sérii útočník hostí Bo Horvat.

Slovenský hokejista Richard Pánik odohral za Washington viac ako 11 minút, pripísal si dva strelecké pokusy a v prvej tretine aj menší trest za podrazenie.

V riadnom hracom čase padli oba góly ešte v prvej tretine, na zásah domáceho Jakuba Vránu odpovedal Elias Pettersson. Pre Capitals ide o druhú prehru za sebou.

Hrdinom hostí bol brankár Jacob Markström, ktorý zlikvidoval 32 striel a sedem nájazdov. Calgary ukončilo sériu šiestich prehier, keď vyhralo na ľade Philadelphie 3:2 po nájazdoch. Autorom víťazného zásahu bol Matthew Tkachuk.

NHL 2019/2020 - základná časť - 24. november:

Washington - Vancouver 1:2 sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0 - 0:1)

Góly: 3. Vrána (Eller) - 14. Pettersson (Miller, Hughes), rozhodujúci nájazd: Horvat

/Útočník Richard Pánik (Washington) odohral 11:10 min, dvakrát vystrelil na bránku a odsedel si dvojminútový trest/

Philadelphia - Calgary 2:3 sn (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0 - 0,1)

Góly: 34. Voráček (Sanheim, Couturier), 47. Hayes (Farabee) - 41. Mangiapane (Backlund), 59. Lindholm (Andersson, Gaudreau), rozhodujúci nájazd: Tkachuk

Los Angeles - Arizona 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 23. Kopitar (Doughty, A. Kempe), 59. Prochorkin (Roy, Walker) – 11. Kessel (Keller, Stepan), 36. Crouse (Söderberg, Hinostroza), 58. Fischer

Boston - Minnesota 5:4 (0:1, 2:2, 2:1 - 1:0)

Góly: 25. DeBrusk (Chára, B. Ritchie), 40. Marchand (Krug, Bergeron), 59. Krejčí (Bergeron, DeBrusk), 59. Krejčí (Bergeron, Krug), 63. Krug (Bergeron, Marchand) – 9. Zucker (Hunt, Zuccarello), 27. V. Rask (Spurgeon, Suter), 35. E. Staal (Suter, Zuccarello), 46. Fiala

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral takmer 18 minút, asistoval pri jednom góle, odsedel si šesť trestných minút a pripísal si jeden plusový bod. Brankár Jaroslav Halák (Boston) do zápasu nezasiahol./

Carolina - Florida 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Góly: 10. Pesce (T. Teräväinen, Edmundson), 15. Nečas (D. Hamilton, Slavin), 38. D. Hamilton (T. Teräväinen, Svečnikov), 59. Svečnikov (T. Teräväinen, Aho) – 9. Ekblad (Acciari), 9. B. Boyle (Sceviour, Strålman)

Colorado - Toronto 3:5 (1:4, 1:0, 1:1)

Góly: 1. MacKinnon (E. Johnson, Kadri), 31. Burakovsky (Donskoi, Kadri), 47. Ničuškin (Cole) – 10. N. Shore (Engvall, Holl), 11. Matthews (Barrie, Dermott), 14. Barrie (W. Nylander, Matthews), 18. Kapanen (Spezza, Muzzin), 60. Hyman

Montreal - NY Rangers 5:6 (3:0, 1:3, 1:3)

Góly: 3. Domi (Suzuki, Lehkonen), 10. Lehkonen (Armia, Reilly), 20. Domi (Suzuki, Chiarot), 23. S. Weber (Chiarot, Hudon), 46. Lehkonen (Domi) – 27. Chytil (Panarin, Skjei), 28. Bučnevič (B. Howden), 30. Lemieux (Fox, Trouba), 46. Panarin (Kreider, R. Strome), 49. Lemieux (B. Howden, Skjei), 53. Trouba (R. Strome)

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral takmer 14 minút, zaznamenal štyri strely na bránu a pripísal si dva mínusové body./

New Jersey - Detroit 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)

Góly: 24. Palmieri (Hall, Vatanen), 45. Butcher (Hischier), 47. Coleman, 56. Hall, 60. Coleman (Wood, Hayden) – 24. Hirose (Bowey)

Tampa Bay - Anaheim 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Góly: 17. B. Point (Rutta, Kučerov), 26. Kučerov (Cirelli, Killorn), 33. B. Point (Hedman, Vasilevskij), 35. Maroon (Paquette, Sergačov), 47. Cirelli (Kučerov, Hedman), 58. Palát (Shattenkirk, Gourde) – 18. D. Grant, 28. Rakell (Getzlaf, Fowler)

/Obranca Erik Černák (Tampa) odohral takmer 17 minút, vyhral jedno vhadzovanie, uštedril dva bodyčeky, zablokoval dve strely, odsedel si jeden dvojminútový trest a pripísal si jeden mínusový bod./

Winnipeg - Columbus 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Góly: 9. Wheeler (Roslovic, D. Kulikov), 26. Ehlers (Wheeler), 35. Perreault (Lowry, Copp), 59. Copp – 5. Dubois (Jenner, Bjorkstrand), 27. S. Jones (Werenski, Atkinson), 28. Nyquist (Bjorkstrand, N. Foligno)

Dallas - Chicago 2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 2:0)

Góly: 15. Hintz (J. Klingberg), rozh. náj. Seguin – 18. Määttä (DeBrincat)

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 19 minút, jedenkrát vystrelil na bránu, uštedril dva bodyčeky a prehral jedno vhadzovanie./

St. Louis - Nashville 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)

Góly: 14. K. Kostin (B. Schenn), 57. Pietrangelo (Perron, R. O'Reilly) – 1. F. Forsberg (Arvidsson, Josi), 4. Ekholm (Mikael Granlund, Fabbro), 19. Sissons (Olivier, Watson), 60. Järnkrok (Watson)

Vegas - Edmonton 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Góly: 20. Eakin (Holden), 35. Theodore – 6. McDavid (Draisaitl, Kassian), 16. Bear (Draisaitl, Kassian), 33. M. Granlund (Haas, P. Russell), 43. McDavid (Draisaitl)

San Jose - NY Islanders 2:1(0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 27. Sörensen (Ferraro, J. Thornton), 63. Couture (E. Kane, Burns) – 28. Cizikas (Pelech, Pulock)